TCL Tv Üretim Tesisi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Şimdi sabah yürüyüşümü bitirip döndüm,her gün 10/12KM yola devam
Vatan/Lara nın önünden geçip orada soluklanıyorum:hihi

Sordum çalışan birisine "TCL" ler ne alemde diye....
adam duymamış bile!
neyse o sırada duvar da bir tane LG asılıydı ve TCL nin DEMOsu(panel demosu)dönüyordu
...bunu tanıyormusun dedim
..abi o "kanal" herhalde dedi:haha

ülen dedim TCL dünyanın neredeyse bir numaralı ana üreticisi...
valla hiç duymadım dedi

Neyse Vatan da yok mallar,MM ye geçtim oradan orada da haberleri yok...

sanırım bir kaç güne kadar haberleri olacaktır!

Bu arada Benzine ZAM gelmiş sanırım dün veya bugün??
TV ye de ZAM çarpmış bu arada!! bazı fiyatları zamlı gördüm:hmm

Abi bu gün tam nokta atışları yapıyorsun vallahi :kiskis

Evet gece yarısı geldi, ben sürekli ışıktan ılığa depo dolduruyorum, Dün baktım 5.45 mazot, bu gün sabah baktım yine 5.45 Geçerken fiyat tabelasın abakıp ''Bialder akşama kadar idare et bizi'' dedim :kop

İnatçıyım ışık yanmadan almıyorum almıyorum zira km takibi yapıyorum hep. Tam Fethiyeye girdim Işık yansı nımıssız :kiskis

Bakalım akşam 5.45 den yakalayıp depoyu doldurabilecekmiyiz :)

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
Abi bu gün tam nokta atışları yapıyorsun vallahi :kiskis

Evet gece yarısı geldi, ben sürekli ışıktan ılığa depo dolduruyorum, Dün baktım 5.45 mazot, bu gün sabah baktım yine 5.45 Geçerken fiyat tabelasın abakıp ''Bialder akşama kadar idare et bizi'' dedim :kop

İnatçıyım ışık yanmadan almıyorum almıyorum zira km takibi yapıyorum hep. Tam Fethiyeye girdim Işık yansı nımıssız :kiskis

Bakalım akşam 5.45 den yakalayıp depoyu doldurabilecekmiyiz :)
Yeri değil ama Adem bey a101'den 50UHL650 Sipariş verdim 3 gün önce bugün ürün geldi ama 50UHL670 defalarca ilk sipariş verdiğim andan itibaren bana lütfen yanlış ürün göndermeyin dedim bana ürün stokta var yanlış ürün gelmez dediler forumda birinede bu ürün gitmiş 50UHL650 Yerine bende kabul etmedim ürünü model farklı dedim getirenlere sizce nerelere şikayette bulunayım niye böyle çalışıyorlar ilk ve son int alışverişim oldu a101'den

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,214
abi bu seri hikaye yaw bırakın hikaye anlatmayı!

R635 USA bu serinin aynısını getirin,gerisi hikaye olur!

TR de üretilmesi bunuda geçin! milletin de kafasını karıştırmayın!

TCL R635 çok kötü LocalDimming yapıyor! FALD panel ama o da hikaye!
ancak bu çok kötü olayını da çoğu insan anlamayacaktır,ama bana beleş versen
almam ülen bu ne biçim FALD derim,zaten 10 senedir FALD ın en babasını kullanıyorum
yeni ben "yemem"

Ancak şu var birisi 600/650 dolar(55) Sony alırsan o da hediyesi 1600 dolar cıkdır USA da
o zaman neden TCL çok satılıyor,yaw beleş gibi fiyatını almayanı dövüyorlar orada!

TR fiyatı buna karşın öyle tatlı filan kesinlikle değildir!

inceleme diye marketing türü işleri bırakın diyeceğim ama bunlar gibi özellikle bir dolu tipler
vardır TF/DH de maalesef!

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
OLED Tekeli de artık Çin liler tarafından kırılmıştır;SkyWorth hem de 200Hz lik olanını üretti bile:ok:hoba1
@can hocam SKYworth dedin de bende zamanında 65 ekran vardı crt ne televizyon du anlatamam, bir kamyon özelliği vardı.
birde can abim yukarıdan aşağıya okudum belki arkadaşlar yazmıştır gözümden kaçmış olabilir ?

panel yapısı nedir hocam, va panel kullanılmış özellikle bu TCL 55C715 55" 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD DVBS Smart QLED TV olanı kafaya taktım alacam bunu gerçi 50hz miş ama ? inşallah ıps paneldır

H Çevrimdışı

herkistanbul

Yeni Üye
17 Ara 2020
9
47
Değerli üstadlar forumu takip ettiğim kadarıyla oldukça bilgili kişiler arasında bulunuyorum. Amazon Türkiye'den aldığım 50P8M televizyon için almadan önce ayrıntılı inceleme videosu eksikliği hissetmiştim, olan videolar yabacı dildeydi, Türkçe olanlar da lansmana çağrılan ve olumsuz birşey söylemesi beklenmeyen kişilerin çektikleri videolardı. O yüzden ayrıntılı bir inceleme videosu çekmeye çalıştım. Videoya buradan: ulaşabilirsiniz. Bilinmezlerle dolu bir televizyon olduğu için Amazon'dan aldım, belki iade ederim diye.

Karşılaştığım en önemli sıkıntı ışık süzmesi / sızması. Firma ile temas ettiğimde "tüm directled televizyonlarda bu vardır" diye garip bir cevap verdiler, cevap olarak "bazılarında vardır demek daha doğru, sizinki de olanlardan biri" diye cevap verdim ama anladığım kadarıyla bunu normal kabul edip müşterinin sineye çekmesini bekler bir tavırları var. 20 Aralık'ta yeni modelleri de çıkacakmış, 50P615 diye bir model gelecekmiş mesela. Araştırdığım kadarıyla 50P8M ile çok benzer özelliklerde bir televizyon, sadece panel üreticisi farklı görünüyor yabancı sitelerde. Işık sızması ile ilgili yazışırken "bu modelle değiştirmemi tavsiye eder misiniz?" diye sorduğumda "model farklı olsa da üretim teknolojileri aynıdır" gibi bir cevap aldım. Sanırım yeni gelenlerde de ışık sızması olacak.

Bu televizyonu iade edip Philips 50PUS8505 almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa bir problemden kaçarken başkasına mı yakalanırım? ( Bu modelden de oldukça fazla şikayet eden yorum okudum çünkü )

Teşekkürler,

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Değerli üstadlar forumu takip ettiğim kadarıyla oldukça bilgili kişiler arasında bulunuyorum. Amazon Türkiye'den aldığım 50P8M televizyon için almadan önce ayrıntılı inceleme videosu eksikliği hissetmiştim, olan videolar yabacı dildeydi, Türkçe olanlar da lansmana çağrılan ve olumsuz birşey söylemesi beklenmeyen kişilerin çektikleri videolardı. O yüzden ayrıntılı bir inceleme videosu çekmeye çalıştım. Videoya buradan: ulaşabilirsiniz. Bilinmezlerle dolu bir televizyon olduğu için Amazon'dan aldım, belki iade ederim diye.

Karşılaştığım en önemli sıkıntı ışık süzmesi / sızması. Firma ile temas ettiğimde "tüm directled televizyonlarda bu vardır" diye garip bir cevap verdiler, cevap olarak "bazılarında vardır demek daha doğru, sizinki de olanlardan biri" diye cevap verdim ama anladığım kadarıyla bunu normal kabul edip müşterinin sineye çekmesini bekler bir tavırları var. 20 Aralık'ta yeni modelleri de çıkacakmış, 50P615 diye bir model gelecekmiş mesela. Araştırdığım kadarıyla 50P8M ile çok benzer özelliklerde bir televizyon, sadece panel üreticisi farklı görünüyor yabancı sitelerde. Işık sızması ile ilgili yazışırken "bu modelle değiştirmemi tavsiye eder misiniz?" diye sorduğumda "model farklı olsa da üretim teknolojileri aynıdır" gibi bir cevap aldım. Sanırım yeni gelenlerde de ışık sızması olacak.

Bu televizyonu iade edip Philips 50PUS8505 almamı tavsiye eder misiniz? Yoksa bir problemden kaçarken başkasına mı yakalanırım? ( Bu modelden de oldukça fazla şikayet eden yorum okudum çünkü )

Teşekkürler,
ana konudan destek alabilirsiniz

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Teşekkürler,
TV tavsiye başlığının duayeni albanez albanez abimiz de 50 pus 8505 kullanıyor, zor beğenen bir kişidir, vardır bir bildiği ama siz bilirsiniz elbette, bir de bu video ile ilgili bağımsız bir konu açarsanız iyi olur elinize sağlık

H Çevrimdışı

herkistanbul

Yeni Üye
17 Ara 2020
9
47
TV tavsiye başlığının duayeni albanez albanez abimiz de 50 pus 8505 kullanıyor, zor beğenen bir kişidir, vardır bir bildiği ama siz bilirsiniz elbette, bir de bu video ile ilgili bağımsız bir konu açarsanız iyi olur elinize sağlık
Referansınızı dikkate alıp TCL televiyonumu iade edip 50PUS8505 siparişi verdim yine Amazon'dan. Umarım teknoloji şansı yanımda olur da ölü pixel gibi problemlerle uğraşmak zorunda kalmam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri