TCL C635 Serisi

Strangerboy Çevrimdışı

Strangerboy

Yeni Üye
2 May 2022
6
30
Herkese merhaba, bugün MediaMarkt dan sıfır faiz 10 ay taksit ile 65C635 aldım, açıkcası uzun zamandır araştırıyorum. Sürekli kafam karışıyordu. Vestel veya Toshiba cihaz düşünüyordum. TCL neden bilmiyorum daha çok cezbetti. Forumda bu cihazı kullanan arkadaş varmı, gerçi aldıktan sonra sormak saçma oldu ama hala teslim almadım :)

Strangerboy Çevrimdışı

Strangerboy

Yeni Üye
2 May 2022
6
30
O fiyatlara çıkmışsın. X89j daha mantıklı olurdu paneli ekran homojenligi smarti daha iyi olurdu .
Elbette, bir çok alternatif üretilebilir. ama bahse konu olan cihaz ile arada 2500 Tl gibi bir fark var. Birde sürekli cihaz araştırırmaktan sıkıldığım için, görüp bakıp aldım.

Cihaz kurulumunun ardından görüşlerimi paylaşacağım.

K Çevrimdışı

kartalsezo

Yeni Üye
16 Tem 2018
13
34
Merhabalar. Bizde aynı üründen aldık. 18999 TL.
Hangi testleri, nasıl yapabiliriz. Kurulum yapıldı.
Ek olarak panel arkasından resimdeki gibi ışık çıkışları var. A Adem Helvacı abi bir sorun mudur bu olay ?

IMG_20221124_180801.jpg
IMG_20221124_180744.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar. Bizde aynı üründen aldık. 18999 TL.
Hangi testleri, nasıl yapabiliriz. Kurulum yapıldı.
Ek olarak panel arkasından resimdeki gibi ışık çıkışları var. A Adem Helvacı abi bir sorun mudur bu olay ?

IMG_20221124_180801.jpg
IMG_20221124_180744.jpg
Günaydın, hayır bir sorun yok zira o kertik noktalar olası bir müdahale esnasında front bezel denen öndeki unsuru sorunsuz çıkartabilmek için bırakılan kertikler. Çok geçmiş yıllarda LG de bir modelde görmüştüm bu şekilde front bezel, onlar olmadan yapılan yüzlerce model gördük, neden koyma gereği duyduklarına anlam veremedim açıkçası ama neticede teknik problem değil. Bir tv üzerinde istenirse yapılabilecek onlarca test olsa da bizim için en önemli husus panel homojen testidir. Yani siyah, gri, koyu gri ve füme gibi tonlarda ekranda homojen bir dağılım olup olmadığına bakmanız gerekir. ölü pixel testlerine ben çok takılı kalmıyorum ppı değerleri nedeniyle yine de huzursuz olanlar için stuck, dead pixel gibi testleri yapmalısınız elbette.

Strangerboy Strangerboy siz de televizyonunuzu güzel günlerde kullanınız :ok

Strangerboy Çevrimdışı

Strangerboy

Yeni Üye
2 May 2022
6
30
Günaydın, hayır bir sorun yok zira o kertik noktalar olası bir müdahale esnasında front bezel denen öndeki unsuru sorunsuz çıkartabilmek için bırakılan kertikler. Çok geçmiş yıllarda LG de bir modelde görmüştüm bu şekilde front bezel, onlar olmadan yapılan yüzlerce model gördük, neden koyma gereği duyduklarına anlam veremedim açıkçası ama neticede teknik problem değil. Bir tv üzerinde istenirse yapılabilecek onlarca test olsa da bizim için en önemli husus panel homojen testidir. Yani siyah, gri, koyu gri ve füme gibi tonlarda ekranda homojen bir dağılım olup olmadığına bakmanız gerekir. ölü pixel testlerine ben çok takılı kalmıyorum ppı değerleri nedeniyle yine de huzursuz olanlar için stuck, dead pixel gibi testleri yapmalısınız elbette.

Teşekkür ederim

Cihazla ilk izlenimlerim yansıma olayı biraz fazla birde arayüzü yavaş onun dışında problem yok.

B Çevrimdışı

b1ng0

Yeni Üye
14 Ara 2022
1
30
Herkese selam. Media markt ve vatan da TCL ürünlerinde güzel indirimler var . aklımı kurcalayan ürün 55c635 ürünü. A Adem Helvacı Abi düğün yapıcam ve tv konusunda çok kararsızım .18-19 bantlarına kadar cıkabiliyorum fakat tv de parayıda cok versen elinde kalabiliyor. Özellik bakımından c635 güzel görünüyor ne düşünürsün bilemiyorum abi ama bakmadığım tv kalmadı. BU8500, QNED7S6, KD55X89j ve C635 baktığım tvler. İndirime girdiğinden dolayı çok cazip gelmeye başladı C635 ama emin olamıyorum. Tabi senin varmı bilemiyorum abi A Adem Helvacı Tcl tvlerinden hangisi alınmalı. veya bana 15-19 bin bantlarında neyi önerebilirsin . şimdiden teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

kartalsezo

Yeni Üye
16 Tem 2018
13
34

Merhabalar adem Bey, teknik servis çağırdık, iade talebi açtılar. Yeni açılmamış ürün getirdiler. Gelen ürünü kurmaya gelince yine aynı ışık kertikleri var. Servis kurmadan yeniden rapor tuttu. Teknik ekip, 55" olanlarda da var dediler. Bu şekilde kullanın yada iade talebi oluşturalım dediler. Aradan 1 ay geçti. İndirimde olan tvler bile 4-5 bin TL arttı. Tavsiyeleriniz nedir ? Bu ışık kentikleri çoğalır mi? Değiştirip iade alalım mı ?
Aklımızda kaldı. Ben kullanma taraftarıyım ama gerçek kullanıcının aklı karıştı.
Yardımcılarınızı bekliyorum. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri