TCL C635 Serisi

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,584
Bugün yetkili servisten aradılar, değişim kararı verildiğini belirttiler, Vatan bilgisayara müracaat edeceğimi söylediler, normalde değişimin yetkili servis tarafından yapılması gerekmez mi?
İki şekilde olur. Serviste satıcıda yapar. Anlaşmaya bakar.
Mağaza alırsa yenisini verir. Arızalıyi raporu ile tcl iade keser.
Serviste alır. Yenisini gönderir.
Mağaza işi daha hızlı olur

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Anladım çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
İki şekilde olur. Serviste satıcıda yapar. Anlaşmaya bakar.
Mağaza alırsa yenisini verir. Arızalıyi raporu ile tcl iade keser.
Serviste alır. Yenisini gönderir.
Mağaza işi daha hızlı olur
Daha doğru oldu. Teşekkür ederiz. Süreçle ilgili bilgilendirmeye devam ederseniz çok seviniriz. Yeniden kurulum esnasında kontrollerinizi yapmayı unutmayın.

G Çevrimdışı

grknbstrkk

Yeni Üye
15 May 2023
4
29
Ben de 55c635 aldım bugün kurulum yapıldı. Panelde herhangi bir problem görmedim pixel testinde falan. Benim şöyle bi sorum olacak cihazla alakalı
Cihazı alırken beni cezbeden özelliği 120 hz desteklemesiydi. 120 hz alabilmek için konsol veya pc bağlamak zorunda mıyım? 65" lerde game master diye bi özellik olduğunu duymuştum. 55"lerde var mı acaba? daha önce kullanan varsa bilgi paylaşabilir mi?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Ben de 55c635 aldım bugün kurulum yapıldı. Panelde herhangi bir problem görmedim pixel testinde falan. Benim şöyle bi sorum olacak cihazla alakalı
Cihazı alırken beni cezbeden özelliği 120 hz desteklemesiydi. 120 hz alabilmek için konsol veya pc bağlamak zorunda mıyım? 65" lerde game master diye bi özellik olduğunu duymuştum. 55"lerde var mı acaba? daha önce kullanan varsa bilgi paylaşabilir mi?
Yalnızca konsol için kullanabilirsiniz diye biliyorum, PC bağladığınızda Game Master modu kullanılamıyor, sadece oyun konsolunda bu mod çalışıyor. 55'' ebatta da Game Master mevcut.

Bu arada panelin gerçek yenileme hızı 60 Hz, 120 Hz'ye çıktığında çözünürlük düşüyor.

B Çevrimdışı

bytürk

Yeni Üye
25 Nis 2023
7
32
Sizin adınıza sevindim, tv ye pc veya konsol bağlamadan, 120hz alabileceğiniz bir yayın veya içerik sağlayıcı yok diye biliyorum, ancak harici videolarda, amazon neftlix vb. İzleme modları çok fark ediyor, spor modunda kullanıyorum aksiyon sahneleri gerçekten daha net gösteriyor.

Ayrıca usb ile 4k filmler izliyorum vlc player ile hiçbir takılma donma yok muhteşem,

Ancak Puffin tarayıcı vb. ile internet sitelerinden 4k film açtığımda ise donmalar oluyor, bu sorun donanımsal mı yoksa tarayıcılardan kaynaklı mı anlayamadım çünkü tv de Chrome tarayıcı yok ve harici yükleyip deneyemedim.
Tv değişimde şu an yenisi gelince deneyip bilgi veririm.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Sizin adınıza sevindim, tv ye pc veya konsol bağlamadan, 120hz alabileceğiniz bir yayın veya içerik sağlayıcı yok diye biliyorum, ancak harici videolarda, amazon neftlix vb. İzleme modları çok fark ediyor, spor modunda kullanıyorum aksiyon sahneleri gerçekten daha net gösteriyor.

Ayrıca usb ile 4k filmler izliyorum vlc player ile hiçbir takılma donma yok muhteşem,

Ancak Puffin tarayıcı vb. ile internet sitelerinden 4k film açtığımda ise donmalar oluyor, bu sorun donanımsal mı yoksa tarayıcılardan kaynaklı mı anlayamadım çünkü tv de Chrome tarayıcı yok ve harici yükleyip deneyemedim.
Merhabalar, hoş geldiniz.

Yukarıda diğer üyemize söylediğim gibi, 20K civarına alacağınız televizyonlar hep giriş seviyesi olur.

İkincisi, televizyonda tarayıcı kullanmayı unutun, 3 GB ram olsa dahi unutun. TCL'lerde 7 ile başlayan modeller 3 GB, Philips tarafında ise 8507'den itibaren 3 GB ram var. Fakat, 3 GB ram olsa dahi tv'den pc performansı alamazsınız. Bunun yerine harici kutu kullanmanız daha iyi olur.

- Vestel 65QA9700 modeli karışık panel ile üretiliyor. IPS de gelebilir VA da. (BOE/ADS, LG/IPS, HKC/VA)
- Philips 65 PUS8007 modeli de VA ve IPS karışık üretiliyor ve 8 bit panel yani 16 milyon renk gösterebiliyor.

- 55 C735 hepsinden daha iyi; diğerleri 60 hz iken bu tv 120 hz. Kötü tarafı ise parlaklığının düşük olması.
- 55 Q70B, içlerindeki en parlak televizyon ve 120 hz. Kötü tarafı kenardan aydınlatmalı olması.

TV'yi hangi amaçla kullanacaksınız ? 4K film, konsol, sadece uydu yayını ? Beklenti yüksek değilse Vestel alıp geçin.
Samurai Unforgotten üstadında paylaştığı gibi. TV Smart özelliği ile Tarayıcıda illa ki problem yaşarsınız. Donanım özellikleri tarayıcı üzerinden data aktarımında o derece yeterli değil.

G Çevrimdışı

grknbstrkk

Yeni Üye
15 May 2023
4
29

Samurai Unforgotten üstadında paylaştığı gibi. TV Smart özelliği ile Tarayıcıda illa ki problem yaşarsınız. Donanım özellikleri tarayıcı üzerinden data aktarımında o derece yeterli değil.
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ayarlar ekranında Android TV OS sürümü olarak 11 kullanılıyor. Güncel sürüm olarak bu görünüyor üstüne güncelleme yapamıyorum yani. Aldığım mağazanın satış temsilcisi google hesabınızla giriş yaptığınızda 12 desteklediğini söylemişti fakat herhangi bir güncelleme gelmedi. Şuan güncel sürümü olarak sizde hangisi kullanılıyor?

Tv’yi neden değişime gönderdiniz?

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ayarlar ekranında Android TV OS sürümü olarak 11 kullanılıyor. Güncel sürüm olarak bu görünüyor üstüne güncelleme yapamıyorum yani. Aldığım mağazanın satış temsilcisi google hesabınızla giriş yaptığınızda 12 desteklediğini söylemişti fakat herhangi bir güncelleme gelmedi. Şuan güncel sürümü olarak sizde hangisi kullanılıyor?

Tv’yi neden değişime gönderdiniz?
Donanım özellikleri sabit kalırken Android sürümü yükselirse, daha yüksek sürümün gerektirdiği fazla kaynak nedeniyle yaşanan problemler daha da artar. O yüzden sürüm güncelleme probleme zaten bir çare olmaz. Bunu PC tarafında Windows 10 ile çalışmayan fakat Windows 7 ile işinizi görebilen sistem olarak düşünebilirsiniz. Güncel sürüme ilişkin en yetkin bilgi Samurai Unforgotten üstaddadır. Ancak kendi görüşüme göre Android 12 güncellemesi bu cihazlara gelmedi.

G Çevrimdışı

grknbstrkk

Yeni Üye
15 May 2023
4
29
Kanal değişimlerinde fotoğrafta görünen kanal isminin çevresindeki beyaz çerçevede ufak bi ışık patlaması oluyor. Diğer yayın gelene kadar 2 sefer falan o beyaz çerçevenin parlaklığı artıp azalıyor.
Ayrıyeten tv yayınlarında bazı kanallarda örn spor yorumu programlarında ya da haber bültenlerinde sunucuların yüzlerinde ışık titremesi oluyor. Problem sadece yüz bölgesinde oluyor. Yayındaki görüntü filtresinden olabileceğini düşündüm. Aynı yayını YouTube’tan açınca öyle bi problem olmuyor. Ya da netflix’te öyle bi problem yaşamadım şuan için.
Sorun panelden kaynaklı olabilir mi? Ya da kişisel ekran ayarlarımdan?

IMG_2250556a8c5cd424fcdf.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
orumlarınız için teşekkür ederim. Ayarlar ekranında Android TV OS sürümü olarak 11 kullanılıyor. Güncel sürüm olarak bu görünüyor üstüne güncelleme yapamıyorum yani. Aldığım mağazanın satış temsilcisi google hesabınızla giriş yaptığınızda 12 desteklediğini söylemişti fakat herhangi bir güncelleme gelmedi. Şuan güncel sürümü olarak sizde hangisi kullanılıyor?
Güncelleme aynı anda bütün cihazlara gelmiyor. Bu tv için Android 12 güncellemesi gelecek mi bilmiyorum. Eğer yayınlandıysa sizin tv'ye de er geç ulaşır. Gelmesi aylar da sürebilir bilginiz olsun. Ben kendi televizyonuma güncellemenin gelmesini beklemeden, internetten indirip kurmuştum (Sony TV).

Kanal değişimlerinde fotoğrafta görünen kanal isminin çevresindeki beyaz çerçevede ufak bi ışık patlaması oluyor. Diğer yayın gelene kadar 2 sefer falan o beyaz çerçevenin parlaklığı artıp azalıyor.
Bu ışık patlaması sadece kanalların çerçevesinde mi oluyor yoksa alt yazılarda da oluyor mu ? Resim gündüz çekilmiş, aydınlık ortamda ışık saçılmasını görebiliyor olmanız çok ilginç. Böyle sorunlar genellikle karanlık ortamda belli olur. Küçük bir ihtimal yazılımsal bir sorun veya blooming/ halo effect denilen ışık saçılması / çiçeklenme de olabilir. Blooming sorunu olmayan lcd tv bulmak imkansız, kiminde az kiminde çok. Pahalı Mini Led tv'lerde dahi blooming sorunları var. Parlaklık arttıkça blooming de artar. Böyle bir şey yaşadığınızda tv'yi yeniden başlatın bakalım sorun çözülecek mi.

Ayrıyeten tv yayınlarında bazı kanallarda örn spor yorumu programlarında ya da haber bültenlerinde sunucuların yüzlerinde ışık titremesi oluyor. Problem sadece yüz bölgesinde oluyor. Yayındaki görüntü filtresinden olabileceğini düşündüm. Aynı yayını YouTube’tan açınca öyle bi problem olmuyor. Ya da netflix’te öyle bi problem yaşamadım şuan için.
Sorun panelden kaynaklı olabilir mi? Ya da kişisel ekran ayarlarımdan?
Bende de bulanıklaşma sorunu oluyor ama tamamen yayına bağlı. Harici bir kutudan izliyorsanız (Digiturk gibi) HDMI kablosundan olmasın ?

G Çevrimdışı

grknbstrkk

Yeni Üye
15 May 2023
4
29
Güncelleme aynı anda bütün cihazlara gelmiyor. Bu tv için Android 12 güncellemesi gelecek mi bilmiyorum. Eğer yayınlandıysa sizin tv'ye de er geç ulaşır. Gelmesi aylar da sürebilir bilginiz olsun. Ben kendi televizyonuma güncellemenin gelmesini beklemeden, internetten indirip kurmuştum (Sony TV).

Bu ışık patlaması sadece kanalların çerçevesinde mi oluyor yoksa alt yazılarda da oluyor mu ? Resim gündüz çekilmiş, aydınlık ortamda ışık saçılmasını görebiliyor olmanız çok ilginç. Böyle sorunlar genellikle karanlık ortamda belli olur. Küçük bir ihtimal yazılımsal bir sorun veya blooming/ halo effect denilen ışık saçılması / çiçeklenme de olabilir. Blooming sorunu olmayan lcd tv bulmak imkansız, kiminde az kiminde çok. Pahalı Mini Led tv'lerde dahi blooming sorunları var. Parlaklık arttıkça blooming de artar. Böyle bir şey yaşadığınızda tv'yi yeniden başlatın bakalım sorun çözülecek mi.

Bende de bulanıklaşma sorunu oluyor ama tamamen yayına bağlı. Harici bir kutudan izliyorsanız (Digiturk gibi) HDMI kablosundan olmasın ?
Kanal çerçevesinde olan parlama kenarlara saçılmıyor. Gönderdiğim fotoğrafta görünen trt 1 in çevresindeki beyaz çerçeve 1-2 ton daha parlak oluyor ve normale dönüyor. Alt yazılarda olmuyor. Bu durum çok rahatsız edici bir şey değil ama söylediğim diğer konu -sunucu yüzleriyle alakalı olan- rahatsız ediyor. Durumun videosunu çektim ama forumda nasıl paylaşacağımı bilmiyorum.
Harici bir kutudan izlemiyorum kablolu yayında oluyor. Netflix ya da YouTube’ta izlediğim görüntülerde bu durum olmuyor.

Samurai Unforgotten, farklı bir konuda daha bilgi verirseniz sevinirim. YouTube’dan örneğin maç özeti izliyorum. Düşük hz midir düşük fps midir bilmiyorum ama hissettiğim bi gecikme oluyor. Kare hızı yavaş gibi top donarak ilerliyor hissi veriyor. Aynı maç özetini PC’mde izlediğimde bu problemi yaşamıyorum. Bilgisayar monitörüm 144 hz. Sorun bununla mu alakalı yoksa yapacağım herhangi bi ayarla bu durumu aşabilir miyim

Son düzenleme:
V Çevrimdışı

Valentinus

Yeni Üye
19 Ocak 2023
4
26
Merhaba 65C635 marka cihazımdan çok memnunum aslında. Sadece HDR ve DolbyVision görüntülerde çok kararıyor ekran. Bu özelliği kapayıp normal görüntü moduna dönmenin yolu var mıdır?

Teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Kanal çerçevesinde olan parlama kenarlara saçılmıyor. Gönderdiğim fotoğrafta görünen trt 1 in çevresindeki beyaz çerçeve 1-2 ton daha parlak oluyor ve normale dönüyor. Alt yazılarda olmuyor.
Şimdi anladım, sanki menüde seçenek yapmışsınız gibi aktif olunan kısım parlama yapıyor, highlight gibi. Bunun ayarı var mı bilmiyorum, menüleri karıştırın.

diğer konu -sunucu yüzleriyle alakalı olan- rahatsız ediyor. Durumun videosunu çektim ama forumda nasıl paylaşacağımı bilmiyorum.
Harici bir kutudan izlemiyorum kablolu yayında oluyor. Netflix ya da YouTube’ta izlediğim görüntülerde bu durum olmuyor.
Youtube hesabınız varsa yükleyin, bakalım. TV'den kaynaklanan bir durum olsa diğer kaynaklarda da olması gerekirdi.

farklı bir konuda daha bilgi verirseniz sevinirim. YouTube’dan örneğin maç özeti izliyorum. Düşük hz midir düşük fps midir bilmiyorum ama hissettiğim bi gecikme oluyor. Kare hızı yavaş gibi top donarak ilerliyor hissi veriyor. Aynı maç özetini PC’mde izlediğimde bu problemi yaşamıyorum. Bilgisayar monitörüm 144 hz. Sorun bununla mu alakalı yoksa yapacağım herhangi bi ayarla bu durumu aşabilir miyim
Youtube üzerindeki her içerik aynı kalitede olmuyor, yine youtube üzerinden fakat farklı kaynaklardan başka maç özeti açıp deneyin. Televizyonun motion ayarlarına girip motion clear özelliğini açın bakalım değişen bir şey olacak mı. Hızlı görüntülerde akıcılığı arttırabilir. Videoda 5:38'de motion ayar sayfası var.
C635_motion.jpg

Judder reduction (titreme azaltma) seçeneğini açmayı da deneyebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri