TCL akıllı televizyon modelleri Türkiye pazarına geliyor.

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
ülen bir korkum da şudur;sakın Dağ Fare doğurmasın olayı olmasın!
tamam TCL alemin DEVİ ama herifler de her kalitede mal da vardır,sana vasat v.s bir şey
verirse o zaman ne anlarım ben bu Çin liden yaw

örneğin mallar gelmiş BIM de satılıyor,hadi buyur buradan yak şimdi
ama BIM e gelmiş te komik paraya satılıyorsa o zaman eyvallah derim

kısaca ben çıkacak serileri bekliyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
şimdi gazı vereceğiz piyasaya millet TV almayı da kesecek ve TCL leri bekleyecek:haha
sonra :TCL bir çıkacak ve de istediğimiz gibi mallar çıkmazsa millet bizim ağzımıza.........:rant1
:kop

Abi kafada deli sorular var benim de inan. Yetkili servisliğine müracaat edeyim dedim ama henüz muhatap yok abim.

Bir malı anlamanın en güzel yolu bu malum :kiskis

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Bilkom güvencesi altındaymış. Galiba Koç Holding 'e ait.

TCL Industries Holdings ve TCL Electronics CEO’su Kevin Wang, “Bilkom ile yapmış olduğumuz işbirliği, tüketiciye daha yenilikçi değerler sunacaktır. TCL olarak globalde gerçekleştirdiğimiz başarılarından gurur duyuyor ve yapmış olduğumuz bu işbirliği ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de başarılarımızı büyüteceğimize inanıyoruz.” dedi.

Bilkom ile Türkiye’de satışa sunulacak olan TCL TV’ler, Android işletim sistemli olmasının yanı sıra AI-IN teknolojisi ile yapay zeka teknolojileri içeriyor. Bu TV’lerin QLED panel teknolojisini kullandığını belirtelim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilkom tarafından güvence altındaymış. Galiba Koç Holding 'e ait.

TCL Industries Holdings ve TCL Electronics CEO’su Kevin Wang, “Bilkom ile yapmış olduğumuz işbirliği, tüketiciye daha yenilikçi değerler sunacaktır. TCL olarak globalde gerçekleştirdiğimiz başarılarından gurur duyuyor ve yapmış olduğumuz bu işbirliği ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de başarılarımızı büyüteceğimize inanıyoruz.” dedi.

Bilkom ile Türkiye’de satışa sunulacak olan TCL TV’ler, Android işletim sistemli olmasının yanı sıra AI-IN teknolojisi ile yapay zeka teknolojileri içeriyor. Bu TV’lerin QLED panel teknolojisini kullandığını belirtelim.

Bilkom ile görüştüm, somut bilgi paylaşamıyorlar halen :(

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
benim hevesim kırıldı biraz!
KOÇ nereden çıktı yaw şimdi

iyi de kardeşim bu herifler zaten bir şekilde "Televizyon" üreticisi daha doğrusu "toplamacı"!
iyi bu herif zaten markasını da basıp bir şeyler TV diye satıyor,şimdi olurmu kendisinin de
yaptığı işi bir başkasıyla yapıp alın size yeni bir MARKA demesi!

bunlar TR için uygun işler değildir ya adam gibi işi bu olan ama bir şekilde de üretim
yapmayan firmalar için uygundur örneğin bence birinci gelen şirket de DİGİCOM dur:ok

yani adam gibi bir distribütör gerekiyor ama bu defa mallar TR de montajlanmayacak(örneğin Poland)
olacak ama bu sefer de yüksek gümrük+fon duvarı ortaya çıkacaktır!

Çin li şimdi uyanık,Digicom la salt bir Dist. anlaşması yerine Koç ile anlaşıp malları burada
toplayıp o yukarıda bahsettiğim kısmı bu şekilde aşıp daha uygun maliyetle pazara çıkmak...

Arçelik/Beko/Grundig ve daha bir alay kalitesiz/vasat Market mallarıyla pazarda
olan bu grup ile TCL işi nasıl olacak!

yada market iişi TCL nin ucuz malları var 5/6 serileri gibi bunları çıkarırlar ama bahsettikleri
8x QLED ler ise HiEnd mal dır! bunu da Arçelik mağazalarındamı satacaklar?

yaw bu adamlar TV işini hiç bilmiyorlar(satış kısmını)üvey evlat gibi TV ler KOÇ da!
ama TV leri de buna karşılık çok iyi veya oldukça iyi veya IPS de herifler NENO bile kullanıyorlar
en üst serilerin de!

yaw böyle adamlar maalesef pazarı bitiriyorlar,para bende mantığıyla her bir işe giriyorlar!
abi sen TV işinde malın iyi ama diğer her bir şeyin falso yaw!

örneğin UHD+ diye sattıkları IPS li panellerin fiyatı ne öyle kardeşim:hayir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

iyi de kardeşim bu herifler zaten bir şekilde "Televizyon" üreticisi daha doğrusu "toplamacı"!
iyi bu herif zaten markasını da basıp bir şeyler TV diye satıyor,şimdi olurmu kendisinin de

bunlar TR için uygun işler değildir ya adam gibi işi bu olan ama bir şekilde de üretim
yapmayan firmalar için uygundur örneğin bence birinci gelen şirket de DİGİCOM dur:ok

yani adam gibi bir distribütör gerekiyor ama bu defa mallar TR de montajlanmayacak(örneğin Poland)

Çin li şimdi uyanık,Digicom la salt bir Dist. anlaşması yerine Koç ile anlaşıp malları burada
toplayıp o yukarıda bahsettiğim kısmı bu şekilde aşıp daha uygun maliyetle pazara çıkmak...

yada market iişi TCL nin ucuz malları var 5/6 serileri gibi bunları çıkarırlar ama bahsettikleri

yaw bu adamlar TV işini hiç bilmiyorlar(satış kısmını)üvey evlat gibi TV ler KOÇ da!
ama TV leri de buna karşılık çok iyi veya oldukça iyi veya IPS de herifler NENO bile kullanıyorlar
en üst serilerin de!

yaw böyle adamlar maalesef pazarı bitiriyorlar,para bende mantığıyla her bir işe giriyorlar!

Abi dediğin gibi olacak bence.
Ya ucuz seriler markete girecek, ya da üretim KOÇ'un tesislerinde olacak ve Keysmart gibi yan marka olarak devam edecek.
Bence Arçelik markasını gölgede bırakacak hamle yapmazlar gibi geliyor.
Öyle olsa Arçelik, Beko klima üretmek yerine LG satardı bayilerinde. :alala

O beklediğimiz TCL ürünleri bu kurla gelse de zaten yüzümüzün güleceğini sanmıyorum.
Bu kur ve vergi ile zaten Samsung, LG parasına geliyor yine üst seriler. :bilmiyom

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

en üst serilerin de!

Can abi ne yazık ki öyle. İyi yerden yakaladık biz konuyu, yoksa bu adamlara kalsa sanki mal başka, dağıtıcı başka gibi gösterilecek.

Tabi biz de detayları bilmiyor olsak da, KOŞ gurubu elinin altında tüm ülkeye yayılmış profesyonel servis ağı varken alternatif bir ağ kurarmı sence?

Ayrıca sana şunu danışmak isterim, Bu adamlar Qled'i nasıl kullanıyor, Patent hakkı Samsung da değil mi? :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi dediğin gibi olacak bence.
Ya ucuz seriler markete girecek, ya da üretim KOÇ'un tesislerinde olacak ve Keysmart gibi yan marka olarak devam edecek.
Bence Arçelik markasını gölgede bırakacak hamle yapmazlar gibi geliyor.
Öyle olsa Arçelik, Beko klima üretmek yerine LG satardı bayilerinde. :alala

O beklediğimiz TCL ürünleri bu kurla gelse de zaten yüzümüzün güleceğini sanmıyorum.
Bu kur ve vergi ile zaten Samsung, LG parasına geliyor yine üst seriler. :bilmiyom
Umut LG yi teknoloji olarak severim ama servis hizmetlerinin rezaletini biliyorsun, Adamlar buna alternatif bir bakış açısı getirmeyi başarırsa o bile büyük bir farktır benim gözümde.

Ayrıca ne olursa olsun rekabet her zaman iyidir.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
Umut LG yi teknoloji olarak severim ama servis hizmetlerinin rezaletini biliyorsun, Adamlar buna alternatif bir bakış açısı getirmeyi başarırsa o bile büyük bir farktır benim gözümde.

Ayrıca ne olursa olsun rekabet her zaman iyidir.
Bulunduğum yerin özelinde söylüyorum LG servisi kutu az hasarlı bilgisini verince 20 dk da geldi kargo görevlisi gün içinde açılsın tutanağı tutarım demişti. Vestel e dün gelen tv için mail atılmasına rağmen belki yarın belki yarından da yakın deniliyor... Evde bekliyorum 48 saat nöbet yazdılar bana.

albanez Çevrimiçi

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Can abi ne yazık ki öyle. İyi yerden yakaladık biz konuyu, yoksa bu adamlara kalsa sanki mal başka, dağıtıcı başka gibi gösterilecek.

Tabi biz de detayları bilmiyor olsak da, KOŞ gurubu elinin altında tüm ülkeye yayılmış profesyonel servis ağı varken alternatif bir ağ kurarmı sence?

Ayrıca sana şunu danışmak isterim, Bu adamlar Qled'i nasıl kullanıyor, Patent hakkı Samsung da değil mi? :alala

Benim böyle direk dış üretciler bazında ilk aklıma gelen firma DİGİCOM dur ve Sabri bey bu işleri
iyi bilir,Pioneer/LGE/Sharp ların bir zamanlar ana Dist.firması bunları da hatta LGE bunları şutlayıp kendisi geldi
TR ye ve Sabri bey DAVA etti $ 300 Milyon LGE den tazminat almıştır(Av.Münci İNCİ işi süper götürüp parayı kaptı LGE den)

Ancak DIGI de kazıkçı firmanın tekidir laf aramızda!

KOÇ ile bana göre bu iş olmaz,çünkü TCL çok büyük bir ana üretici ya da TR yi öğrenirler
kendileri gelebilir bir süre sonra KOÇ u şutlayıp ama bunlar da boş adamlar değil ve Reise bir
çıtlatırlar bu sefer de TCL toz olup gidebilir,hoş onun da umurunda olmaz zaten dünyaya mal yapıyor bu herifler
tıpkı klimacı GREE gibi:ok

++
QLED Samy nin patentli ürünüdür,ancak bunları artık AUO üretiyor! lisans aldılar
TCL de aynısını yapıyordur,herifler de her türlü alt yapı hazır zaten
Ana teknikleri ise SHARP dan alıyorlar(VA lar için)

AUO üretmesi daha iyi,çünkü maliyeti düşüyor yaw:clap2
ama malların nihai fiyatı tatlı olarak bize yansımıyor ve birilerinin sayesinde TR de DÖVİZ demek
atşele oynamak demek,Çin li istediği kadar fiyatı düşürsün yine hikaye biz Dolar bayılıyoruz bunlara
bu dolar maliyetleriyle de işler çok zorvalla bunları Reise sormak lazım,baba ne olacak doların hali
bakalım ne cevap verir hazret:haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bulunduğum yerin özelinde söylüyorum LG servisi kutu az hasarlı bilgisini verince 20 dk da geldi kargo görevlisi gün içinde açılsın tutanağı tutarım demişti. Vestel e dün gelen tv için mail atılmasına rağmen belki yarın belki yarından da yakın deniliyor... Evde bekliyorum 48 saat nöbet yazdılar bana.
İçiniz rahat olsun, bu forumd iyiye İYİ, kötüye KÖTÜ demeyi çok başarılı şekilde yönetebiliyoruz.

Size bu hizmeti sağlayan LG bölge servisine gönülden teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyor ve daimi olmasını diliyorum. (Hangi bölgenin servisi, yazarsanız sevinirim)

Vestel efendinin satış sonrası hizmet kalitesinin son iki yıldır SORGULANABİLİR düzeyde olduğunu da ısrarla forumda yazıyoruz.

Vestel özelinde VMH Genel Müdürü Tarkan Tekcan artık enerjisini yitirmiştir. Bakış açısı daralmış, eli zayıflamış, viyonunu yitirmiş, misyonunu tamamlamıştır.

Daha dinamik, farklı bakış açıları ve yenilikçi bir Satış sonrası hizmet anlayışına sahip yöneticilere ihtiyaç duyulmaktadır zira yıllar öncesinden alıştığımız VMH ataklarını artık göremiyoruz.

Tarkan Tekcan yılların birikimine sahip özel bir insandı, inanılmaz bir vizyonu vardı ve çok başarılı işlere de imza attı tartışılmaz. Sorun şu ki 2012-2015 arası gördüğümüz o patlamadan artık eser yok.

Buna paralel en azından VESTEL de böyle rahat rahat eleştirebildiğimiz direkt bir muhatabınız var, Adam koca VMH Genel Müdürü ama biz burada klavyemizin ucunda adamı top gibi sektiriyoruz. LG de muhatabımız kim?

Çok merak ediyorum, neden hiç umursamazlar bu derece yüksek tondan dile getirilen eleştirileri?

Size hizmet veren LG servisi kardeşlerimize yürekten selam, LG Türkiyenin satış sonrası hizmet politikalarını eleştirmeye devam :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt