TavsiyeForumu Kumbara Sistemi Entegrasyonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Müşteki Müşteki,

Dostum, sponsor bulunsa, reklam alınsa o para bile GERÇEK ihtiyaç sahibine aktarılsa sorun çıkar ve çıkacaktır. Burası tavsiye yeri ya, o kadar bozuksa durumu ne işi var tavsiye ile denilir. Toplanan paranın ne kadarı aktarıldı denilir. Dekont koysan aktarmış, bir kısmını geri almıştır denilir. Denilir oğlu denilir. Bu iş beyhude ne yazıkki. En sonunda da kabak Sota nın başına patlar. Bundan milim farklı olmaz, emin olun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Olmaz. Hukuki yönünü aşsan bile bir yıl içinde işin suyu çıkar. Kim belirleyecek durumu kötü olanı. En basit sorun bu. Forumda kaç kişi birbirini şahsen tanıyor. Belirleyecek olan kişinin başı çok ağrır. Okul annelerinde, bütün veliler birbirini tanırken, en basit hediye parası toplama işinde bile neler çıkıyor. Burada kıyamet kopar. Hele ki birinin k kartı uçarsa kilidi vurursunuz kapıya. Bu, foruma katkı değil bilakis temeline dinamit koymaktır.
Para toplama işlerini oldum olası sevem ama her defasında ihale bana kalırdı. şuan durum çok farklı kimse kimseyi fiziki olarak tanımıyor ve işim gereği zaten parayı toplayamam.
Senin de dile getirdiğin üzere güven probleminin olduğu hiçbir işe adım atmam.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Para toplama işlerini oldum olası sevem ama her defasında ihale bana kalırdı. şuan durum çok farklı kimse kimseyi fiziki olarak tanımıyor ve işim gereği zaten parayı toplayamam.
Senin de dile getirdiğin üzere güven probleminin olduğu hiçbir işe adım atmam.

Ahmet,

Hayatımız böyle tecrübelerle dolu. Sen istediğin kadar iyi niyetli, şeffaf ol, mutlaka bkunu çıkaranlar çıkar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Koray'a yardım için konu açmıştım.
kendisiyle iletişime geçip hesap bilgilerini alıp konuya ekledim ki kimsenin aklında şüphe olmasın.

kaç kisi yardım etti, toplanan miktar nedir bilmiyorum.
koray'a da sormaya yüzüm tutmuyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Ahmet,

Hayatımız böyle tecrübelerle dolu. Sen istediğin kadar iyi niyetli, şeffaf ol, mutlaka bkunu çıkaranlar çıkar.
para pul işlerini kendini çapımda aştım.
cok şükür kendime yetiyorum ufak tefekte olsa etrafıma dokunmaya çalışıyorum.
kamuda çalışma nedeniyle zaten topuna altına doğrudan giremem.

ha bir ihtiyaç sahibi vardır teyit edebilir
onun şahsi hesabina atalım ona varım.
ama para hiçbir şekilde benim cebime girmesin...

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
para pul işlerini kendini çapımda aştım.
cok şükür kendime yetiyorum ufak tefekte olsa etrafıma dokunmaya çalışıyorum.
kamuda çalışma nedeniyle zaten topuna altına doğrudan giremem.

ha bir ihtiyaç sahibi vardır teyit edebilir
onun şahsi hesabina atalım ona varım.
ama para hiçbir şekilde benim cebime girmesin...

Burada da sıkıntı var. İhtiyaç sahibi, teyit de edildi. Hesabına attık parayı. Peki bu kişinin gbt sini kim biliyor. Gbt sine işlememiş, ama takipte ise. Ya sıkıntılı bir işi varsa, ya bir şeyin içindeyse aktarılan paranın hesabını kim verecek, ne kadar zamanda verebilecek. Dibinde gezen adamın ne haltlar karıştırdığını bilemediğin dünyada kimden nasıl emin olacaksın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,677
Burada da sıkıntı var. İhtiyaç sahibi, teyit de edildi. Hesabına attık parayı. Peki bu kişinin gbt sini kim biliyor. Gbt sine işlememiş, ama takipte ise. Ya sıkıntılı bir işi varsa, ya bir şeyin içindeyse aktarılan paranın hesabını kim verecek, ne kadar zamanda verebilecek. Dibinde gezen adamın ne haltlar karıştırdığını bilemediğin dünyada kimden nasıl emin olacaksın.
Yardım mardım yok kimseye dağılın ulen :kiskis
sen yazdıkça içim karardı. bir yerde doğrusun.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ortaya bir fikir attım. Felâket tellalığına soyunmuşsunuz. Yahu bu sadece bir fikir. Fikirler gelişebilir, düzeltilir, hatta yokmuş gibi de davranılır.

Şimdi gelelim dediklerinize, adamın GBT kısmına çok güldüm. Bir sürü STK var kim kimin GBT'sine bakıyor. Misal; bir fakir gördün gidip yardım ettin para verdin adam o parayla gitti yanlış iş yaptı. Burada sen suçlu olmuyorsun ki sen yardım ettin. Ona bakarsanız, bir sürü STK var hepsi yardım ettiği adamların GBTsine mi bakıyor. Haydi bakıyorlar diyelim gözden kaçanlar oldu adam bağış parasını kullanacakken kanına şeytan girdi olmadık bir şey yaptı şimdi o parayı verdi diye STK mı suçlu?

Çok büyütüyorsunuz, ortada iyi niyet var. Biz demiyoruz yoldan geçene para dağıtalım bu bir taslak. İhtiyaç sahibi tabi ki de araştırılıp verilecektir. Ona bakarsanız çekiliş yapıyoruz onunda yanlışları vardır. Çekilişe katılanların GBTsine bak Sota Sota :clap

Yapmayın gözünüzü seveyim, bu kadar karamsar, kötüyü düşünen olmayın. Niyetimiz ortada alacak verecek sistemi kurulacak. Kayıtlar tutulacak, bir de TC sorgulama sistemi geldi mi tadından yenmez. Biz burada yanlış iş yapmıyoruz
Twitterda millet birnine yardım ediyor onlar da bu kadar detaylı düşünüyor mu.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Ortaya bir fikir attım. Felâket tellalığına soyunmuşsunuz. Yahu bu sadece bir fikir. Fikirler gelişebilir, düzeltilir, hatta yokmuş gibi de davranılır.

Şimdi gelelim dediklerinize, adamın GBT kısmına çok güldüm. Bir sürü STK var kim kimin GBT'sine bakıyor. Misal; bir fakir gördün gidip yardım ettin para verdin adam o parayla gitti yanlış iş yaptı. Burada sen suçlu olmuyorsun ki sen yardım ettin. Ona bakarsanız, bir sürü STK var hepsi yardım ettiği adamların GBTsine mi bakıyor. Haydi bakıyorlar diyelim gözden kaçanlar oldu adam bağış parasını kullanacakken kanına şeytan girdi olmadık bir şey yaptı şimdi o parayı verdi diye STK mı suçlu?

Çok büyütüyorsunuz, ortada iyi niyet var. Biz demiyoruz yoldan geçene para dağıtalım bu bir taslak. İhtiyaç sahibi tabi ki de araştırılıp verilecektir. Ona bakarsanız çekiliş yapıyoruz onunda yanlışları vardır. Çekilişe katılanların GBTsine bak Sota Sota :clap

Yapmayın gözünüzü seveyim, bu kadar karamsar, kötüyü düşünen olmayın. Niyetimiz ortada alacak verecek sistemi kurulacak. Kayıtlar tutulacak, bir de TC sorgulama sistemi geldi mi tadından yenmez. Biz burada yanlış iş yapmıyoruz
Twitterda millet birnine yardım ediyor onlar da bu kadar detaylı düşünüyor mu.

Tecrübe kazandıkça gülmemeyi de öğrenirsin, merak etme.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kullanıcılar Tavsiyeforumu'na bağış yapar, bağışlar da ihtiyaç sahiplerine ödeme olarak kullanılır. Bunun için Youtube Katıl butonu da kullanılabilir aslında. Sota Sota kanalın KATIL butonu aktif mi?
O buton için önce kanalın Şartları karşılaması lazım abone izlenme saati vs şarta bağlı hepsi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu iş olmaz Face de çok var ihtiyaç sahibiyim deyip, boş dolap görseli ekliyorlar acıtasyon yapıyorlar bunlarla uğraşılmaz. Yetişemeyiz :kiskis

Not: Dolap boş ama yan tarafta 10 tane boş bira şişesi duruyor akşamcı paylaşmış işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt