TavsiyeForumu Kumbara Sistemi Entegrasyonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba, kıymetli abilerim, kardeşlerim. Şöyle bir fikir düşündüm. sitemizde bir havuz sistemi olsun. Durumu el veren üyelerimiz havuza bağış yaparak kumbaramıza para yollayacak. (İsteğe göre) kumbarada biriken paralar. Aylık ihtiyacı olan bir üyemizin hesabına aktarılacak. Altyapı güvenliği ve 3d secureli sistem düşünüyorum.
Para transferi için iyzico ve paytr kullanıyorum. İkisinin de API desteği var. Bankalar destekliyor. Parayı buradan çekeceksiniz.

Bu sistemlerde anlık transfer var, para biriktirme sistemi için kumbara entegrasyonu düşünüyorum. Ve bağış yapan üyelerimizin puanları görünecek bu posbitte görünecek.. ve belki ileride çok bağış yapan bir üyemize ileride tavsiye forumu adına t-shirt - şapka hediye edebiliriz. Veya kupa bardak.

Böyle bir sistem düşündüm. Hem ihtiyaç sahipleri yararlanacak ve yardımlarımız gönül rahatlığıyla olacak ve "kimse reklam" yapmamış gönül işi yapmış olacak. Ve parayı çeken üyelerimiz kimden geldiğini bilmeyecek. Bu durum baya samimi geldi bana. Çünkü; mahcupluk kalkar ortadan.

Değerli Sota Sota başkan izin verirse elimizi taşın altına koyalım ve işe girelim.
tavsiyeforumu.com/ yardım linkinden girilecek. Veya kumbara ne diyorsunuz arkadaşlar.

Not; bu fikir gelişmeye açıktır arkadaşlar sadece bir taslak. Belki de hiç olmaz...

Xenforo için bazı eklentiler var. Bunlar yabancı kaynaklı yarın bu eklentileriden bir kaçını Türkçe'ye çevireceğim ve biraz PHP işleri var onlara modifikasyon yaparak istediğim şekle yontacağım. Altyapının önemi için de halı hazırda bazı scriptler gördüm. Bu kodları birnine bağlayıp xml task oluşturup girdi çıktı hesabı yapacağım.

Bana yardım etmek isteyinler yazabilir. Onun yanı sıra gördüğüm kadarıyla bazı yükümlülük var. Şirket sahibi olmak ve STK ile ilgili olduğunu gördüm. Yarın evde olacağım bilgisayar başında bakalım ne çıkacak. Saygılarımla..

Bazı kaynaklarda; PaymentProfile eklentisi ile xenforo'ya bağlanıp bir altyapı oluşuyor.
Tabi bunlar direkt transfer yerine EFT kullanıyor. Ki bu süreci zora sokar. Bazı yazılımlarda vardı

Bunların sisteme bağlantısı ile ilgili derin araştırma yapmak gerekiyor. Sorun sistemi kurmak değil sistemi hem yönetmek, girdi çıktı tablosu oluşturmak. Ya haricî bir php script gerekiyor burada devreye MySQL girecek neyse teknik, çok teknik bilgiler ile konuyu uzatmak istemiyorum. Yarın ola hayrola..

Hukuki süreç için de araştırma yapacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Serbest tutar girilebilen bir ödeme bağlantısı da iş görecektir, çok komplike bir şeye ihtiyaç yok. Düşünce güzel. Hukuken yardım toplamak mümkün değil. Bu nedenle ödemeleri Tavsiyeforumu'na hibe olarak alabiliriz.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Serbest tutar girilebilen bir ödeme bağlantısı da iş görecektir, çok komplike bir şeye ihtiyaç yok. Düşünce güzel. Hukuken yardım toplamak mümkün değil. Bu nedenle ödemeleri Tavsiyeforumu'na hibe olarak alabiliriz.
Bir kaç altyapı buldum. Mesaj attığım bir firmada var. İşin hukuki boyutunu enişteme sormam gerekiyor kendisi avukat. Bu tarz durumlarda bilgi almak gerekiyor. Hibe olayı ile ilgili net bir bilgim yok. Ya da şöyle buradan bir hizmet alınıyormuş gibi tasarlanır. Aslında komplike bir sistem değilde xenforo uyumlu olması daha sağlıklı olur diye entegrasyon gerekiyor hocam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Bir kaç altyapı buldum. Mesaj attığım bir firmada var. İşin hukuki boyutunu enişteme sormam gerekiyor kendisi avukat. Bu tarz durumlarda bilgi almak gerekiyor. Hibe olayı ile ilgili net bir bilgim yok. Ya da şöyle buradan bir hizmet alınıyormuş gibi tasarlanır. Aslında komplike bir sistem değilde xenforo uyumlu olması daha sağlıklı olur diye entegrasyon gerekiyor hocam.
enteğrasyon sorun değil. bir şekilde aşılır ama şikayet olması durumunda başım ağrır diye düşünüyorum.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
enteğrasyon sorun değil. bir şekilde aşılır ama şikayet olması durumunda başım ağrır diye düşünüyorum.
Hukuki yükümlülükleri araştırdıktan sonra seninle iletişime geçeceğim zaten sen bu proje ile ilgili ne düşünüyorsun.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Kullanıcılar Tavsiyeforumu'na bağış yapar, bağışlar da ihtiyaç sahiplerine ödeme olarak kullanılır. Bunun için Youtube Katıl butonu da kullanılabilir aslında. Sota Sota kanalın KATIL butonu aktif mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517
Kullanıcılar Tavsiyeforumu'na bağış yapar, bağışlar da ihtiyaç sahiplerine ödeme olarak kullanılır. Bunun için Youtube Katıl butonu da kullanılabilir aslında. Sota Sota kanalın KATIL butonu aktif mi?
youtube için aktif olarak içerik üretmiyoruz. Bazı sorunların cevapları uygulamalı olunca ancak o zaman içerik üretiyoruz.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
youtube için aktif olarak içerik üretmiyoruz. Bazı sorunların cevapları uygulamalı olunca ancak o zaman içerik üretiyoruz.
Anlıyorum Sota Sota ağabey. @ibrahimykr1 sizin kanalın KATIL'ı mevcut mu?

Kendi kanalımızda bunun için özel bir "Tavsiyeforumu Sosyal Sorumluluk Projesi" başlığında bir paket tanımlayabilirim.

Finansmanın Youtube üzerinden toplanması çok daha iyi olur. Bağışçıların "Acaba kredi kartı bilgilerim güvende mi?" diye kafasında soru işareti olmaz ve Google güvencesiyle olması legal manada da avantaj sağlar diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,517

Kendi kanalımızda bunun için özel bir "Tavsiyeforumu Sosyal Sorumluluk Projesi" başlığında bir paket tanımlayabilirim.

Finansmanın Youtube üzerinden toplanması çok daha iyi olur. Bağışçıların "Acaba kredi kartı bilgilerim güvende mi?" diye kafasında soru işareti olmaz ve Google güvencesiyle olması legal manada da avantaj sağlar diye düşünüyorum.
Toplanan gelirin çekilmesi aşamasında vergilendirme uygulanacağını unutmamak gerekir.
Toplanan 3-5kuruşta vergiye gitmesin.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Katıl butonu yok. Ki ben böyle bir sistemin YouTube altyapısı kullanmasını önermiyorum. Forum için geliştirilecek bir sistem kullanacağız.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Olmaz. Hukuki yönünü aşsan bile bir yıl içinde işin suyu çıkar. Kim belirleyecek durumu kötü olanı. En basit sorun bu. Forumda kaç kişi birbirini şahsen tanıyor. Belirleyecek olan kişinin başı çok ağrır. Okul annelerinde, bütün veliler birbirini tanırken, en basit hediye parası toplama işinde bile neler çıkıyor. Burada kıyamet kopar. Hele ki birinin k kartı uçarsa kilidi vurursunuz kapıya. Bu, foruma katkı değil bilakis temeline dinamit koymaktır.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Toplanan gelirin çekilmesi aşamasında vergilendirme uygulanacağını unutmamak gerekir.
Toplanan 3-5kuruşta vergiye gitmesin.
Bizim kanalın lokasyonu itibariyle vergi talep edilmiyor.

Katıl butonu yok. Ki ben böyle bir sistemin YouTube altyapısı kullanmasını önermiyorum. Forum için geliştirilecek bir sistem kullanacağız.
Youtube daha global ve herkesin ulaşabildiği bir mecra olduğu için daha cazip geldi bana.

Sizin dediğinizi anladım. API yoluyla foruma bir ödeme sayfası koymak 1 saatimizi bile almaz. Güvenlik tereddütleri (kullanıcıların) ve sanal pos komisyonları dezavantajları var.
Olmaz. Hukuki yönünü aşsan bile bir yıl içinde işin suyu çıkar. Kim belirleyecek durumu kötü olanı. En basit sorun bu. Forumda kaç kişi birbirini şahsen tanıyor. Belirleyecek olan kişinin başı çok ağrır. Okul annelerinde, bütün veliler birbirini tanırken, en basit hediye parası toplama işinde bile neler çıkıyor. Burada kıyamet kopar. Hele ki birinin k kartı uçarsa kilidi vurursunuz kapıya. Bu, foruma katkı değil bilakis temeline dinamit koymaktır.
Çok haklısınız, bu açından da düşünmek lazım. Belki de yardım yerine eğitim bursu olarak evrilebilir bu fikir. O zaman hal durumu gösteren belge talep etme ve bu yolla malumat edinme mümkün olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt