Tavsiye Lazım

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
idda ediyorum.piyasanın fiyat performans tv si philips 7303 7503 tür.

D Çevrimdışı

dontspace

Yeni Üye
7 Kas 2018
5
46
Benimkinde niye toz yok.istisnalar kaideyi bozmaz
Hocam elektronik eşyalar biraz şans işi. Yoksa philips tv'ler bana kalırsa dediğin gibi görüntü olarak çok iyi. Ama işte bazı şikayetler (tabi farklı şikayetler başka markalarda da mevcut.) olunca acaba bize de sorunlu ürün gelir mi diye düşünüyor insan. Benim asıl merak ettiğim ürün sony 55xf7096 modeli. Bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi bu tv hakkında.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Hocam elektronik eşyalar biraz şans işi. Yoksa philips tv'ler bana kalırsa dediğin gibi görüntü olarak çok iyi. Ama işte bazı şikayetler (tabi farklı şikayetler başka markalarda da mevcut.) olunca acaba bize de sorunlu ürün gelir mi diye düşünüyor insan. Benim asıl merak ettiğim ürün sony 55xf7096 modeli. Bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi bu tv hakkında.

Bu linkten incele karşılaştırma var.sony e bişey demem ama sony alacaksam 55xf9005 modelinden başka bakmadım bakmamda.7303 bahsettiğin modellle aynı hatta 7303 daha iyi duruyor.ama sony e daha fazla ödersin.ben vebal almayayım sen kafana yatana bak.

A Çevrimdışı

Alicavush

Yeni Üye
6 Kas 2018
18
46
A Alicavush hocam merhaba. Sony 55XF7596 almışsınız sanırım. Yukarda gördüm mesajınızı. Tv'den memnun musunuz? Hareketli sahnelerde takılma, karelenme oluyor mu. Siyah performansı nasıl. Ip tv falan yüklediniz mi. Kısaca tavsiye eder misiniz? Ben de ilgileniyorum bu tv ile. Bir de ekran IPS mi, VA panel mi. Teşekkürler.
Hocam tv den genel anlamda memnunum ancak tv yi alıp kullanmaya başladıktan sonra keşke 2000 daha verseydim de xf85 yada 90 alsaydım diyorum, ip tv denemedim ip tv olayı pek benlik değil, ancak cihaz android olduğu için sıkıntı yaşamazsınız Web os veya tizen gibi abuk subuk bir şey değil, gir play store ne istiyorsan indir kur. Hepsini geçtim kodi bile tek başına o iki sistemden çok daha öte bir şey ki bu tv ye de android sayesinde kuruluyor ve istersen ip tv yi onunla halledebilirsin. Server bağlantısı çok iyi, görüntüler gayet kaliteli, 1080p yi çok rahat seyredebiliyorum, tv nin 1080p değil 4k olduğunu anlayabilmek için 4k hdr film izlemem gerekti, aynı mesafeden eski tv min kalitesinden çok bir eksiği yok 1080p gösterimde. Şimdilik söyleyebileceğim negatif bir şey yok hız, görüntü kalitesi, teknoloji vs anlamında. Benim gözümdeki en büyük negatif yanı kasada kullanılan malzemenin kalitesizliği, leğen plastiğinden hallice bir malzeme kullanmışlar, hiç memnun değilim. Size tavsiyem bir mağazada inceleyin içinize sinerse alın, uzun yıllar götürecek bir malzeme kesinlikle değil.
Tavsiyem imkanınız varsa xf9005 almanızdır hem işlemcisi hemde görüntü teknolojileri çok daha üst düzeyde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benimkinde niye toz yok.istisnalar kaideyi bozmaz
Hocam seninle aynı fikirdeyim Philips alacaktım fakat istisnalar kaideyi bozmaz dedim ve onca sorunlu panel kullanıcısının arasında memnun olan bir kaç kişiyi görmemezlikten geldim ve rotamı sony ye çevirdim.

Geri
Üst Alt