Tavsiye Forumu'ndan Koronaya Yakalananlar

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Aynı evde bile kapıları kapatıp ayrı odalarda oturmakta yarar var diye düşünüyorum.
Ben odamın kapısını kapatıyorum mesela.
Virüs bir kere o eve girdi mi çünkü kime ne olacağı belli olmuyor.
Risk grubundan kişiler varsa ve her gün kalabalıklara karışılıyorsa ayrı odalarda durmak mantıklı. Bugün bizim sitede bir hareketlilik oldu, gelen giden ağlayanlar. Komşumuzun başka bir rahatsızlıktan hastanede yatan oğlu, yattığı serviste korona virüs kapmış ve vefat etmiş. Çok kötü bir durum Allah korusun.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Risk grubundan kişiler varsa ve her gün kalabalıklara karışılıyorsa ayrı odalarda durmak mantıklı. Bugün bizim sitede bir hareketlilik oldu, gelen giden ağlayanlar. Komşumuzun başka bir rahatsızlıktan hastanede yatan oğlu, yattığı serviste korona virüs kapmış ve vefat etmiş. Çok kötü bir durum Allah korusun.

Ben öyle yapıyorum maalesef.
Annem ve babam işe gidip geliyor.
Mutfağa gitme dışında temas sağlamıyorum pek.

trstellar Çevrimdışı

trstellar 

Yeni Üye
16 Şub 2019
12
30
Maalesef vaka sayısı saklandığı için insanlar düşük zannediyor. tedbire falan kimse uymuyor. hiçbir belirti göstermeyen insanlara karşı bile mesafeli olmamız gerekiyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Haftaya işe başlıyoruz. Artık evde nasıl önlem alırım bilmiyorum. Önlem almaktan bazı şeyler takıntı olacak bende. Marketten ne aldıysak siliyoruz.
Paketleri silmenizde yarar var tabi, önemli olan el temizliği. Dışarıdan bir yere temas ettikten sonra elinizi yüzünüze götürmemek oldukça önemli. Müşterisi az olan bir markete gidin veya müşterinin az olduğu saatlerde gidin. Siz veya evden biri.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Üzülerek bu gün test sonucum pozitif çıktı, hanım ve 9 aylık kızım içinde sonuç bekliyoruz. Hemen kendimi odaya kitledim ama ikisinde de belirti var. Biraz ağır geçiyor. İnşallah hafifler önümüzdeki saatlerde yine detay veririm.

IMG_20201206_0004560180d2cc1c3c71e9.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Üzülerek bu gün test sonucum pozitif çıktı, hanım ve 9 aylık kızım içinde sonuç bekliyoruz. Hemen kendimi odaya kitledim ama ikisinde de belirti var. Biraz ağır geçiyor. İnşallah hafifler önümüzdeki saatlerde yine detay veririm.
Rabbim, tez vakitte acil şifalar versin inşallah canım kardeşim. Dualarım illete yakalanan güzel insanlarla. Rabbim kabul etsin inşallah.

* * *
Anne baba
Ablam eniştem
Oğlu kızı (yeğenler)
Eşleri (damat gelin)
Kardeşim
Yakın arkadaşlarımdan 10'na yakını

Atlattı çok şükür.

Rabbim çektirmesin, acil şifalar versin inşallah.

Geri
Üst Alt