TAŞINABİLİR OPTİK SÜRÜCÜ CD / DVD ROM

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Bilgisayar Evreni Çevrimdışı

Bilgisayar Evreni

Aktif Üye
24 May 2020
60
34
USB 3.0 olması ve ek güç kaynağı olmaması sizin için daha iyi olur yinede tercih sizin yani ne kadar az kablo o kadar iyi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

2 / 3 ayda bir kullanmak için aşağıdaki ürün yeterli gelir mi peki

2 ürün var linkte aynı marka arasında ne fark var
Usb 3.0 olan tek kablo ile iişinizi görür 2.0 olan ise iki kablo ile ve 2 tane USB nizi kullanır. O yüzden 3.0 olanı alın hızları falan aynı pek değişen birşey yok aralarında

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
birde şu anki arızalı olan dvd sürücü detayını baktım resimdeki ne demek istiyor bozuk mu diyor

17d4112bf4b227a34.png

daha uygun modelleri varmıdır

harici dvd cd sürücüsü 3,0 usb özellikli

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
birde şu anki arızalı olan dvd sürücü detayını baktım resimdeki ne demek istiyor bozuk mu diyor

17d4112bf4b227a34.png

daha uygun modelleri varmıdır

harici dvd cd sürücüsü 3,0 usb özellikli
sizin sürücü arzalı çalışmıyor demek

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cd okumuyor lazer okuyucunun merceği tozlanmadan dolayı olabiliyor cd dvd romu söküp içini açar merceği pamuk az kolonya ile silerseniz %90 okumaya başlar çalışır tozlanma olmuş

bu ürün

cd rw de 700 mb dvd rw 8,5 gb yazıp okuyabilir mi sorun olmaz değil mi

sorun olmaz okur not:cd dvd rom ara sıra çalıştırın uzun süre kullanılmaz ise mercekte tozlanma oluyor lazer ışığı düzgün yansımıyor tozdan dolayı o zaman okuma yazma yapmıyor

bunu yapabilirsen çalışır seninki almana gerek kalmaz tamir etmeye çalış biraz uğraşsan yaparsın belki çok basit

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
cd okumuyor lazer okuyucunun merceği tozlanmadan dolayı olabiliyor cd dvd romu söküp içini açar merceği pamuk az kolonya ile silerseniz %90 okumaya başlar çalışır tozlanma olmuş

sorun olmaz okur not:cd dvd rom ara sıra çalıştırın uzun süre kullanılmaz ise mercekte tozlanma oluyor lazer ışığı düzgün yansımıyor tozdan dolayı o zaman okuma yazma yapmıyor

bunu yapabilirsen çalışır seninki almana gerek kalmaz tamir etmeye çalış biraz uğraşsan yaparsın belki çok basit

benim okumaması değilki sorun açılmıyor

düğmesine basıyoryum açmıyor

bilgisayardan cd sürücü çıkar diyorum açılmıyor hiç bi şekilde durduk yere kendi kendine açılıyor bazen günde 2 /3 kerede

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
benim okumaması değilki sorun açılmıyor

düğmesine basıyoryum açmıyor

bilgisayardan cd sürücü çıkar diyorum açılmıyor hiç bi şekilde durduk yere kendi kendine açılıyor bazen günde 2 /3 kerede
duğme bozulmuş küçük bir delik olması lazım uygun iğne yada ataş biraz uzun olsun sok oraya o şekil açarsın

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
alıp geçeceğim harici olarak zaten 3 / ayda kullanacağım

uğraşamam onla açacak vidaları tornavida yok denedim evdeki tornavida lar açmadı
hocam hiç vida açmana gerek yok o deliğe uygun tel bulman yerli oraya teli soktuğunda dvd çkacak cd tak kapat izle tel açma tuşu olacak leptopla işin yok teli kullan tel çıkarma tuşu oluyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri