tansiyon aleti tavsiye

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Ucuz pahalı aldım aynı çıktı sonuçlar hemen hemen pahalı olan pat diye bozuldu ucuz olan hala çalışıyor :kiskis
medisana-omron-beurer bu markaların ürünlerine baktım bayağı güzel görünüyor.son tavsiyeniz koldan olan modellermi olur.bilekten ölçer modellere göre daha sağlıklımı ölçüm sonuçları çıkıyor.tşk.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
medisana-omron-beurer bu markaların ürünlerine baktım bayağı güzel görünüyor.son tavsiyeniz koldan olan modellermi olur.bilekten ölçer modellere göre daha sağlıklımı ölçüm sonuçları çıkıyor.tşk.

Üstadım, siz tamir etmeyi pek düşünmüyorsunuz sanırım. :haha Hani naçizane sağlıkçı olarak belirteyim, sonuç açısından en doğru olanı eski tip manuel olandır. Ancak tecrübe gerektirir. O yüzden bilekten ölçen en uygun cihazı alıp geçin. 😉

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Üstadım, siz tamir etmeyi pek düşünmüyorsunuz sanırım. :haha Hani naçizane sağlıkçı olarak belirteyim, sonuç açısından en doğru olanı eski tip manuel olandır. Ancak tecrübe gerektirir. O yüzden bilekten ölçen en uygun cihazı alıp geçin. 😉
braunu bilader almıştı eski model tamir olurmu bilemedim o nedenle yenisini alayım diyorum.kararsız kaldığım nokta eskisi gibi bilekten ölçerli modelmi alayım yoksa koldan ölçerli modelmi alayım.almışkende çok dandik almayım diyorum kısa sürede bozulmasın.kasım ayında hepsi buradadan 99 TL Loobex DT-4060

ateş ölçer almıştım 2-3 kere kullandım geçen gün peder rahatsızlanınca gerek oldu durduğu yerde bozulmuş hiç açılmıyor.kısacası çöp oldu.bu nedenle dandik ucuz ürünlere güvenimde pek kalmadı.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
braunu bilader almıştı eski model tamir olurmu bilemedim o nedenle yenisini alayım diyorum.kararsız kaldığım nokta eskisi gibi bilekten ölçerli modelmi alayım yoksa koldan ölçerli modelmi alayım.almışkende çok dandik almayım diyorum kısa sürede bozulmasın.kasım ayında hepsi buradadan 99 TL Loobex DT-4060

ateş ölçer almıştım 2-3 kere kullandım geçen gün peder rahatsızlanınca gerek oldu durduğu yerde bozulmuş hiç açılmıyor.kısacası çöp oldu.bu nedenle dandik ucuz ürünlere güvenimde pek kalmadı.
Bu tür ürünlerde en ciddi sıkıntı uzun süre ihtiyaç olmayabiliyor. Ancak pilleri içinde bıraktığımız için (Tüm pillerde alkaline yazmasına rağmen patlıyorlar.) kutuplar oksitleniyor. Açıkçası bence tek bakılacak konu o. Onun dışında bir arıza varsa yapmaya değmez. Ama sadece pil temassızlığından çalışmıyorsa da benim atmaya gönlüm elvermez. Tabii ki bu benim düşüncem.

Ürün seçimi konusunda yukarıda söylediğim gibi. Tüm ürünler basınç sensörü plakası mantığıyla çalışır. O yüzden çok yüksek meblağlar ödemenin bence gereği yok. Hatta bir tavsiye, hangisi olursa olsun. Kullanmadığınız zaman pillerini çıkarın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Bu tür ürünlerde en ciddi sıkıntı uzun süre ihtiyaç olmayabiliyor. Ancak pilleri içinde bıraktığımız için (Tüm pillerde alkaline yazmasına rağmen patlıyorlar.) kutuplar oksitleniyor. Açıkçası bence tek bakılacak konu o. Onun dışında bir arıza varsa yapmaya değmez. Ama sadece pil temassızlığından çalışmıyorsa da benim atmaya gönlüm elvermez. Tabii ki bu benim düşüncem.

Ürün seçimi konusunda yukarıda söylediğim gibi. Tüm ürünler basınç sensörü plakası mantığıyla çalışır. O yüzden çok yüksek meblağlar ödemenin bence gereği yok. Hatta bir tavsiye, hangisi olursa olsun. Kullanmadığınız zaman pillerini çıkarın.
ateş ölçerde pil akması falan yok aylardır kullanılmamıştı gerek olunca açılmadı.durduğu yerde çöp olmuş. satıcı hepsi buradanın kendisi olmadığı için hepsi burada üzerinden aldığım satıcıya mesaj attım servise gönderin diyor uğraşmadım kutusuna koydum duruyor.braun tansiyon aleti ise eski bayağı kullandık onu.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Nazara geldim iyimi ucuz olan acura hala çalışıyor ekran darbe almış yarısı yok ama çalışıyor
Sanıtas Almanya dan almıştım 3. Gün bozuldu :kiskis
Şimdi tansiyon aleti ekranı bakmam lazım :kiskis

IMG_20230524_132633.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

Visomat Handy Soft Şarjlı Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti​

bu aleti gördüm şarjlımış fakat marka konusunda bilgim yok nasıldır acaba.tşk.

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Sn.ataseven ben uzun zamandır tansiyon hastasıyım.İlk zamanlar mekanik olan koldan ölçenini kullandım.Sonra o eskiyince pilli dijital Omron marka koldan ölçen aldım,4 tane de şarzlı pil aldım10 seneye yakındır sorunsuz kullanıyorum.Tavsiye ederim.Gerçi elektronik aletlerde bazen belli olmuyor,kimisi kısa sürede bozuluyor,kimisi uzun süre dayanıyor.Geçmiş olsun.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Listeden önerilen dijital tansiyon aletlerine bakabilirsiniz.

Türk hipertansiyon ve böbrek hastalıkları derneğinin 2013de belirlediği modeller ise aşağıda belirttim. Ama üsteki site daha güncel ve daha çok model var. Ama bazı modeller ülkemizde satılmıyor. Bu arada güvenilir sonuç için bilekten ölçen modeller yerine koldan ölçen modelleri tercih edin.

KOLDAN ÖLÇEN CİHAZLAR

AND UA-767 Plus
AND UA-787 Plus
AND
AND
UA-705
UA-651
AND UA-631
AND UA-767
AND UA-778
AND UA-853
AND
Braun BP4600
Braun BP4900
Braun BP5900
UA-1020
Microlife BP 3BTO-A
Microlife WatchBP Office
Microlife WatchBP Office ABI
Microlife WatchBP 03
Microlife WatchBP Home A
Microlife WatchBP Home N
Microlife WatchBP Home S
Omron M1 Plus
Omron M2
Omron M3
Omron M6
Omron M6 Comfort
Omron M10-IT
Omron i-C10
Omron MIT Elite
Omron MIT Elite Plus
Omron 705-IT

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
anladığım kadarıyla kimse bilekten ölçen modelleri önermiyor biz yıllarca braun bilekten ölçerli modelini kullandık. demekki hata yapmışık şimdi tavsiyeler üzerine koldan ölçer modellere yöneldim. birde ateş ölçer alayım diyorum malum dandik marka aldık(kasımda 99 tl aldık) durduğu yerde bozuldu servise göndermek bile istemiyorum toplam 9-10 ölçüm yapmış cihaz kutusunda durduğu yerde bozuldu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt