Superonline Fiber CS:GO Ping Sorunu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şu eve gelmede para istenmesi olayına devlet el atmalı. Denetleyen yok iyice bokunu çıkarmışlar. Para + güzellik merkezine de götürmek lazım elemanları. Daha sıkı çalışırlar.
Aslında elemanların yapabileceği bir şey yok, onlar şirket ne derse onu yapmak zorunda.
Sorun şirketin çözüm üretmemesi.
Yani taahhüt ettiğim hızı versem yeter diyor.
Çünkü Türkiye'de en çok şikayet edilen konu yavaşlık, kapasite yetersizliği.

Yani ülke paket kaybını, ipv6'yı falan konuşuyor olsa bunları yaşamazdık zaten.
Arz-talep meselesi.
Nasılsa satıyorum hizmetimi, neden daha az para kazanayım ki diyor.
Olay bence bu.

Bir tane mühendisle bile görüşme şansınız yok şu konu için.
Halbuki mevcut durumu kabul etseler yine bir şey demeyeceğim.
Yani yapılan çoğu çözüm bence geçici.
Modemi kapat aç, farklı ip bloğuna al vs.

Kalıcı çözüm şu aşamada üretilmiyor o belli.
Ben oyunu bıraktığım için peşini bıraktım, siz istiyorsanız şansınızı deneyin.
Sizin ip'yi veya çıkışı farklı bir yere taşısınlar.
Statik IP meseleyi çözer mi onu hiç bilmiyorum, pahalı da zaten.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende yeni taşındığım evde turkcell fiber wifi6 modem taktırdım, hızlar sitelere (fast,nperf,speedtest) göre değişken,anlayamadım. Şirket bilgisayarı belki 5ghz bağlantıyı tam alamıyor olacakki outlook ve teams aşırı yavaşlamaya başladı. Ping bilgisayarda Fast sitesinde aşırı kötü 250 küsür. Birde modemi bridge moduna alamıyorum maalesef :( Tplink router bağlanmıyor, böyle bir menüsü yok Turkcell modemin. Bilen varsa sevinirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bende yeni taşındığım evde turkcell fiber wifi6 modem taktırdım, hızlar sitelere (fast,nperf,speedtest) göre değişken,anlayamadım. Şirket bilgisayarı belki 5ghz bağlantıyı tam alamıyor olacakki outlook ve teams aşırı yavaşlamaya başladı. Ping bilgisayarda Fast sitesinde aşırı kötü 250 küsür. Birde modemi bridge moduna alamıyorum maalesef :( Tplink router bağlanmıyor, böyle bir menüsü yok Turkcell modemin. Bilen varsa sevinirim.
Router'ı modeme takıp denediniz mi?
Önbellek dolduğu için yavaşlama olmuş olabilir.
Modemi kapatıp açın.
Bir de telefonunuza Wi-Fi Analyzer yükleyip etrafınızdaki ağlara bakın.
Ağınızı en ideal kanala alın.

Fazla duvar vs varsa 5 GHz yerine 2.4 kulllanın.
5 GHz sinyali daha kolay bozulur.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Router'ı modeme takıp denediniz mi?
Önbellek dolduğu için yavaşlama olmuş olabilir.
Modemi kapatıp açın.
Bir de telefonunuza Wi-Fi Analyzer yükleyip etrafınızdaki ağlara bakın.
Ağınızı en ideal kanala alın.

Fazla duvar vs varsa 5 GHz yerine 2.4 kulllanın.
5 GHz sinyali daha kolay bozulur.
Hocam çekim gücünde hiç sorun yok. Telefonda hızda çok iyi ama speedtest ve fast siteleri bambaşka sonuçlar veriyor. Birde laptop aşırı kasmaya başladı outlookta, onun fast sitesindeki sonuçları rezalet ötesi. Akıllı robot süpürge 5ghz bağlanmıyor bu yüzden airties bağlamak istedim eski evdeki gibi ama modemin arayüzünde bridge mode yok, araştırdım özel şifreyle modemi kırıp yapabilenler varmış. Router direkt olarak dediğiniz gibi denemedim. Bu şekilde 2 ayrı sinyal veren modem olacak sorun olurmu bilemedim. Ana modemi kesmek istemiyorum çünkü televizyon ve cep telefonu sorunsuz. Laptop ve akıllı süpürge ise tp linki seviyordu. Arada kaldım :)) Birde tplink bağlarsam acaba ping ve hız ne olur merak ettim şimdi. Bir ara dener yazarım :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hocam çekim gücünde hiç sorun yok. Telefonda hızda çok iyi ama speedtest ve fast siteleri bambaşka sonuçlar veriyor. Birde laptop aşırı kasmaya başladı outlookta, onun fast sitesindeki sonuçları rezalet ötesi. Akıllı robot süpürge 5ghz bağlanmıyor bu yüzden airties bağlamak istedim eski evdeki gibi ama modemin arayüzünde bridge mode yok, araştırdım özel şifreyle modemi kırıp yapabilenler varmış. Router direkt olarak dediğiniz gibi denemedim. Bu şekilde 2 ayrı sinyal veren modem olacak sorun olurmu bilemedim. Ana modemi kesmek istemiyorum çünkü televizyon ve cep telefonu sorunsuz. Laptop ve akıllı süpürge ise tp linki seviyordu. Arada kaldım :)) Birde tplink bağlarsam acaba ping ve hız ne olur merak ettim şimdi. Bir ara dener yazarım :)
Hocam 5 GHz cihazlar 2.4 GHz ile de çalışabilir.
Huawei modeminizi 2.4 GHz'e alın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt