Superonline Fiber CS:GO Ping Sorunu

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Sizin bilgisayarda da sorun olabilir, virüs, trojen, miner vs bunları kapmış olabilirsiniz.
Wi-fi yoğun kullanılıyorsa, birden fazla kişi, modemin altyapısı yetmiyor olabilir.
Bunlarda 5G ve 2,4G fark hızları. 2,4ü Tplinkle ölçtüm. Huawei 2,4 yapsam sonuçlar yine benzer. Hız çok düşüyor. Sırf robot için 2,4 yapmak istemiyorum. Onun için Tplink router yapacağım ama diğer problem can sıkıcı :(
Bilgi işlem format atacak bakalım çözülecek mi.

F249AEFA-03B3-41C5-8229-A823B37BDBE9.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bunlarda 5G ve 2,4G fark hızları. 2,4ü Tplinkle ölçtüm. Huawei 2,4 yapsam sonuçlar yine benzer. Hız çok düşüyor. Sırf robot için 2,4 yapmak istemiyorum. Onun için Tplink router yapacağım ama diğer problem can sıkıcı :(
Bilgi işlem format atacak bakalım çözülecek mi.

F249AEFA-03B3-41C5-8229-A823B37BDBE9.jpg
Telefonunuz Android ise dediğim uygulama ile çevrenizdeki wifi ağlarının çalışma kanalına bakın.
En rahat kanala alın modeminizi.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Umut Barış Umut Barış hocam merhaba, sorunu çözebildiniz mi? tam olarak bu sorunu yaşıyorum. bu yüzden kaydoldum hatta.
dün superonline ekipleri geldi kurulum yaptı, ben sanıyorum ki pingim %50 felan düşecek, ancak umduğum gibi olmadı. eski TT ADSL hattım ile neredeyse aynı kaldı. Valorant istanbul sunucusuna 27-31 frankfurt 1'e 64-67 arasında ping alıyorum. valveye ise 73-76 felan.
siz bir çözüm bulabildiniz mi? ne yapmalıyım?
konum; kayseri
Kayseri İstanbul arasında operatöre bağlı olmakla birlikte en az 3 poptan geçersiniz.

Ankara-Bursa-İstanbul veya Ankara-Eskişehir-Çanakkale-İstanbul diye tahmin ediyorum.

Bizim Bursadaki sunucular telekomun ağından (ki en hızlı ağdır şu an tekellikten ötürü) İstanbul Leventteki sunucular arası ping 20ms civarı. Bu sunucular birbirine 10gbps hızında veri gönderebiliyorlar.

Altyapınız ne kadar iyi olursa olsun 27-31 arası ping güzel. Daha iyi olabilir mi? Evet olabilir ama 20ms’ye ulaşmanız mucize olur. Ancak Ankara’da veya Bursa’da sunucu kurarlarsa ping değeriniz 10ms’lere hatta altına inebilir.

Ek olarak 5GHz’de boş kanal aramanıza gerek yoktur. Arada tek duvar bile kanalı temiz tutmaya yeterlidir. 10 metre yarıçapınızda sizinle aynı kanalı kullanarak indirme yapan 5 modem bile olsa hızınız 200Mbps’nin altına düşmeyecektir.

Buna da ek olarak modemleri bridge modda kullanmak yerine imkan varsa ağ kablosuyla bağlamanızı öneririm. Bridge modların bant verimini 4 kat düşürmesini geçtim, o işle ilgilenen yazılım da donanım da yetersiz. Paket işlemek zaten bir dertken bu dert 4 katına çıkıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri