Sunny Prime Tv Stick ( Lisanslı ) Tam bir f/p ürünü

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Hocam cihazlar çöp ve 1000 TL etmez önce bunu kabul edelim. Elimde PC varsa bundan daha iyisini yaparım. Box piyasası bitmiştir. Sırf kumanda ile tıklamak için 1000 TL vermem. Basit bir Nvidia, AMD GPU'su bile daha iyi resim işler şu kutulardan.
evet sadece mini ıtx kasa toplayalım
anakart, işlemci, ram, psu hepsini en düşük giriş seviyesi alalım. sadece 4k video oynatabilen bir sistemi 1000 liraya toplayamazsın.
elimize basit bir laptop alalım 1000 liraya ekranı olan laptop mu var?
bu bizim dandirik çöp lisanslı cihaz 4k 200 biti cayır cayır oynatır. ama senin topladığın sistem takılmadan akıcı 4kyı onatamaz. adam akıllı bir ekran kartı kaç para?
hiç mi pyasadan dünyadan haberiniz yok. Neyi topluyorsun 100ü liraya?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam cihazlar çöp ve 1000 TL etmez önce bunu kabul edelim. Elimde PC varsa bundan daha iyisini yaparım. Box piyasası bitmiştir. Sırf kumanda ile tıklamak için 1000 TL vermem. Basit bir Nvidia, AMD GPU'su bile daha iyi resim işler şu kutulardan.
Yahu hocam kıyaslaman yanlış işte, pc başka bir mecra tv box başka bir mecra. Oldu o zaman daha iyi görüntü alıyoruz diye uydu cihazıda kullanmayalım tvlerde. Kaldı ki benim tv ye bağlı bir pc kasasıda var ? öncelikle pahalı oldukları konusunda hem fikiriz onuda belirteyim.

Dediğin gibi kumanda büyük kolaylık oturduğun yerden kontrol sağlayabiliyorsun, bende de tv box yok iken tv ye bağlı pc ile yapıyordum şuan tv boxta yaptıklarımı. Ama pc nin harcadığı elektrik sarfiyatı inan tv box ile ölçülemez, inanılmaz bir fark var arada. Çok büyük bir kıstas bu bence, yani sırf Netflix, Amazon Prime yada Iptv kullanmak için pc açmak çok mantıksız, kaldıki lisanslı tv boxlardan alınan verim alınamaz pc den bu mecralarda.

Box piyasasının bittiği söylemen de bence yanlış bir söylem olmuş, ben tam aksinin olacağını düşünüyorum. Lisanslı cihazlar çoğaldıkca ki çoğalıyor, Android Box lar çok daha hızlı bir şekilde evlere girecek ve kullanan kişi sayısı artacak. Yakın gelecekte evdeki uydu cihazları tarihe karışacak, onların yerini Android Box'lar alacak. Zaten uydu cihazı piyasasıda bu yöne kaymaya başladı, çünkü satamıyorlar. Android tabanlı ürün piyasaya sürmeye başladılar. Kısacası Android tabanlı lisanslı, buna dikkat çekiyorum lisanslı Tv Box'lar geleceğin ürünleridir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Box piyasasının bittiği söylemen de bence yanlış bir söylem olmuş, ben tam aksinin olacağını düşünüyorum. Lisanslı cihazlar çoğaldıkca ki çoğalıyor, Android Box lar çok daha hızlı bir şekilde evlere girecek ve kullanan kişi sayısı artacak. Yakın gelecekte evdeki uydu cihazları tarihe karışacak, onların yerini Android Box'lar alacak. Zaten uydu cihazı piyasasıda bu yöne kaymaya başladı, çünkü satamıyorlar. Android tabanlı ürün piyasaya sürmeye başladılar. Kısacası Android tabanlı lisanslı, buna dikkat çekiyorum lisanslı Tv Box'lar geleceğin ürünleridir.
Hocam uydu başka mecra.
Açıkçası yüksek hızla kanal geçebilen uydu alıcılar varken, Android'in yavaş kanal geçişini ben olsam beklemem.
Ki yazılım desteği çok önemli biliyorsun.
Google bu kadar üreticiye bu işi yaptırmak yerine tüm dünyaya kendisi bir kutu satsa, tek kutu üzerinden hem optimizasyon kolay olurdu hem de herkes aynı kalite yazılımı kullanıyor olurdu.
Yok market yok lisans bilmem ne diye deli etmezdi insanları.

Bitti dememin sebebi, kutuların 1000 liraya gelmesi.
Şu günlerde Dolar düşüyor.
Düşmesi sayesinde daha uyguna alınabilir belki tabi.
Ama artık bu kutularda bu fiyat seviyeleri konuşulacaksa cidden yazık yani.

Enerji tüketimi konusunda haklısın, eldeki bilgisayar yeni donanıma sahip değilse daha fazla tüketecek maalesef.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
İş yazılıma bakar.
Bence çok da farklı değiller.
Yani elimde Mi Box S yada Mecool KM2 varsa gidip de bu cihazı almam, ama elimde hiç cihaz yoksa ve ilk defa Android Tv Box alacak olsam şuan bu cihazı tercih ederdim. Mi Box tercih etmem için bu cihazla arasında ciddi fiyat farkı olmalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Yani elimde Mi Box S yada Mecool KM2 varsa gidip de bu cihazı almam, ama elimde hiç cihaz yoksa ve ilk defa Android Tv Box alacak olsam şuan bu cihazı tercih ederdim. Mi Box tercih etmem için bu cihazla arasında ciddi fiyat farkı olmalı.
Boxlar genelde bana aynı hissi veriyor.
Nvidia gibi işler pek yok maalesef.
Bu kutuların en büyük sıkıntısı bu bence.
Az güç ile çok iş yapmaya çalışılıyor.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
o zaman size mac mini tavsiye ederim.
aslında temelde bir tv box :) intel i9 la kapışabilen bir tv box gibi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu cihazlarla yapılacak olay bellidir zaten hocam, Netflix, Amazon Prime, Blutv v.s bu tarz platformlarda takılmak, tarayıcı üzerinden film, dizi sitelerine girmek, IpTv kullanım amaçlı kullanmak, hdd takıp film izlemek. Bunlar içinde fazlasıyla yeterli ve stabil cihazlardır. Bu cihazların kullanım amacı ve vaad ettikleride bunlardır. Bu cihazlardan vaad ettiklerinin dışında birşey beklememek lazım bana kalırsa. Yani olayı bu, ne yapsın istiyoruz ki ?

Mesela youtube da, Tv Box tanıtımı yapan insanlar var, hepsini katmıyorum mevzuya, zira işini iyi,doğru yapanlarda var. Ama bazıları insanları yanlış yönlediriyorlar, adam cihazı açıyor eyvallah tanıtıyor, şu işlemci var, şu özelliği var felan. Video nun sonunda cihaza PUBG yüklüyor, ne bileyim araba yarışı oyunu yüklüyor felan, takıyor konsoluda başlıyor cihazın canını çıkarmaya ? üç, beş dakika oynuyor, ooo diyor PUBG açıyor, çokta akıcı diyor, herkese tavsiye ederim sıkıntısız deyip kapatıyor ? zaten 1-2 saat takılsa cihaz alev alacak, illaki bir yerden sıkıntı çıkaracak yani.

Demem o ki bu cihazların kullanım amacı belli ve bunlar içinde gayet yeterliler ? sıkıntı bu cihazlara gereksiz fazla misyon yüklememiz. Nvidia'ya gelirsek güzel cihaz ama parasıda güzel. Her zaman söylüyorum gereksiz aşırı pahalı.

M Çevrimdışı

merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Fiyatı çokmuş, millet nette amazon stick 650 satıyor bizim yerli üreticide 1000 tl bizi öpüyor,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri