Şu Dünyadaki Dikili İlk ve Tek Ağacımız

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Çok sevindim bunu duyduğuma. Kıyamıyordum. Evin içine mi alayım peki?
Ben balkonda naylon ile üzerini kapatıyorum ve duvar tarafa alıyorum zaman zaman hava iyi olunca havalandırıyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben balkonda naylon ile üzerini kapatıyorum ve duvar tarafa alıyorum zaman zaman hava iyi olunca havalandırıyorum.
Beyaz saksının yanındaki saksıda büyük görünen geçen yılın budanmış biberi diğer ikisi şubat ayında tohum ektiğim ve mart ayında şaşırtma ile aktardığım biberler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
20201216_095430.jpg
Bu fotoya bakmak için amuda kalkayım dedim ,kalkamadım ,vücut ham olmuş artık :kiskis ,yaz bakayım bu ney bitkisi ,bari adını bileyim :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Beyaz saksının yanındaki saksıda büyük görünen geçen yılın budanmış biberi diğer ikisi şubat ayında tohum ektiğim ve mart ayında şaşırtma ile aktardığım biberler.
Çok teşekkür ederim bilgiler için.

Peki şu an üzerinde halen biber büyümeye devam ediyor 4-5 tane, keseyim mi erken mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu fotoya bakmak için amuda kalkayım dedim ,kalkamadım ,vücut ham olmuş artık :kiskis ,yaz bakayım bu ney bitkisi ,bari adını bileyim :hihi
Aslında fotoyu kardeşime çekmiştim çünkü o da ben de limon ektik, (Ben de ondan esinlendim zaten) arasıra sabahları birbirimize foto postalıyoruz ne haldeler diye, o yüzden özenmeden çekilmiş foto abi normaldir :kop

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Çok teşekkür ederim bilgiler için.

Peki şu an üzerinde halen biber büyümeye devam ediyor 4-5 tane, keseyim mi erken mi?
Çiçek vermiyor ise budama yapabilirsiniz zaten havalar serinlediği için biberler yarı don olacağından sulanmış gibi olur ama budama yaptıktan sonra içeriye almayın yine yerinde dursun.

Çiçek vermiyor ise budama yapabilirsiniz zaten havalar serinlediği için biberler yarı don olacağından sulanmış gibi olur ama budama yaptıktan sonra içeriye almayın yine yerinde dursun.

20201220_004848_HDR.jpg

20201220_004903_HDR.jpg

Bunlar bu yıl budama yaptığım biberler budama mesafesini görebilirsiniz.

20201220_004624_HDR.jpg

20201220_004635_HDR.jpg

20201220_004723_HDR.jpg

Limon ağacım 4 yaşında yukarıya gitmesin diye uçtan budama yaptım yanlara açılsın diye. 3 yaşında ki Hurma ağaçlarım oda kapısına yakın yere balkondan naylon ile sera gibi kapattım.

20201220_004848_HDR.jpg

20201220_004903_HDR.jpg

Bunlar bu yıl budama yaptığım biberler budama mesafesini görebilirsiniz.

20201220_004624_HDR.jpg

20201220_004635_HDR.jpg

20201220_004723_HDR.jpg

Limon ağacım 4 yaşında yukarıya gitmesin diye uçtan budama yaptım yanlara açılsın diye. Diğer ikisi 2017 yılında Hac'tan gelmiştim yani 3 yaşında ki Hurma ağaçlarım oda kapısına yakın yere balkondan naylon ile sera gibi kapattım.
Biberleride budama yaptıktan sonra sera yapın iyi havalarda naylon serayı açarak havalandırın.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@denysmih6 bahçeniz pek güzele benziyor. Limon fidanınız kaç aylık/yıllık ?
6 yıllık 7. yıla giriyor limon ağaçları 7 yıldan sonra meyve veriyormuş 7. yıla girerken 1 tane minik limon verdi onuda istemeden kopardım bahçe güzelde bu ara karışık dağınık ev tadilattan geçiyor dut erik şeftali üzüm ağaçlarıda var bahçede bahçe düzenlemesi şart bakarsan bağ bakmazsan dağ olurmuş doğru söz :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri