Şu Dünyadaki Dikili İlk ve Tek Ağacımız

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Eh mert,sana telde söyledim ya ,ben bilmem aşı-maşı diye ,bir kere yaptım o da tutmadı mubarek ,demek bana güvendin ,hımmm küstüm işte şimdi :haha1
Günaydınlar hocam ? ee anlattıkya o kadar fidan ektim dedin , büyümüşler hatta? Dedim Alo hocam bu işi biliyor,hatta eşim bile kaç kere ara sor fidancı abine dedi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benim bayağı bir dikili ağacım var.Geçen sene orman bakanlığı nın etkililiğine de katıldık.

Babamın evde iğde ağacı vardı çürüdü kestik 8 yıl önce ,sonra yerine n11 ilk açılmıştı dedim burda ağaç var mı baktım selvi ağacı satılıyor .40 küsür liraydı aldım birde değişik çiçek açan bir ağaç onuda yıllar önce devrilme tehlikesinden kestiğimiz katır tırnağı ağacının yerine aldım.Ama satıcının ilk satışımıydı yoksa n11 in hatasından mıdır anlamadım ücret iade edildi.Defalarca satıcıya ve n11 ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım fidanlar bedava ya geldi.Şimdi ikisininde maşallahı var büyüdüler.

Sonra iş yerine önüne fıstık çamı diktim , ama o daha küçüçük henüz, tuttu inş. büyüyecek.

Eşimin köyündeki eve de palamut ağacı, fıstık çam ı şimdi de eşim kestane filizletmiş ilk gittiğimizde onuda dikcez inş.

Daha birkaç tane daha diktim böyle.

İnsanoğlu gerçekten ağaç kesmeyi çok seviyor hatta başta dayım keserken ayrı bir zevk alıyor gibi.Yahu oda bir canlı üstelik bizim için insan nasıl zevk alır anlamam yani.
Maşallahın var kardeşim. ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Maşallahın var kardeşim. ?
Yeşili ve doğayı seviyoruz eşimle.Edirne malum pek yeşil değil,yöneticilerin beceriksizliği ve yeşil düşmanlığı ile daha da beter oldu.

Eskiden refüj içlerinde çiçekler vardı bakımını beceremedilee zor geldi.

Bu yüzden şimdi emekliliğimi verseler kalbimizde Muğla❣❤ var ama karadeniz den de biryere göç ederiz o derece yani?

Screenshot_2020-05-29-11-38-58-608_com.facebook.katana.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yeşili ve doğayı seviyoruz eşimle.Edirne malum pek yeşil değil,yöneticilerin beceriksizliği ve yeşil düşmanlığı ile daha da beter oldu.

Eskiden refüj içlerinde çiçekler vardı bakımını beceremedilee zor geldi.

Bu yüzden şimdi emekliliğimi verseler kalbimizde Muğla❣❤ var ama karadeniz den de biryere göç ederiz o derece yani?

Screenshot_2020-05-29-11-38-58-608_com.facebook.katana.jpg
Karadeniz insanı CAN dır ama çok değişik insanlardır, orada yaşayacaksak 5 dönüm çitle çevrilmiş arazi ortasına konumlandırılmış bir evde yaşamak isterdim :kiskis

Gençliğim bu lazikoların içinde geçti (Ben de baba tarafından karadenizliyim doğusundan) içerisinde geçti.

HOŞKİN diye bir oyun varmış hayatımda ilk defa bu insanlardan öğrendim. Birdenbire parlayıp bağırıp çağıran ve 3 dakika sonra bağırdığı adamla kakara kikiri yapan birisini arıyorsanız işte o adamlar bu adamlar :kop

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Karadeniz insanı CAN dır ama çok değişik insanlardır, orada yaşayacaksak 5 dönüm çitle çevrilmiş arazi ortasına konumlandırılmış bir evde yaşamak isterdim :kiskis

Gençliğim bu lazikoların içinde geçti (Ben de baba tarafından karadenizliyim doğusundan) içerisinde geçti.

HOŞKİN diye bir oyun varmış hayatımda ilk defa bu insanlardan öğrendim. Birdenbire parlayıp bağırıp çağıran ve 3 dakika sonra bağırdığı adamla kakara kikiri yapan birisini arıyorsanız işte o adamlar bu adamlar :kop
Valla bizde öyle isteriz oraya gidip apartman dairesinde oturacaksak Edirne de kalalım daha iyi?Evet oradayken özellikle tembih ettiler esnaf ile çok pazarlık etmryin sinirli insandırlar diye.?Artık adamlar havanın çoğunlukla kapalı yağmurlu olmasından mıdır suyundan mıdır kimse bilmiyor biraz sinirli ve değişik insanlar geneliyle.?Ama biz çok sevdik hani bir laf vardır sen nasılsınsan karşıdaki de öyledir diye ona inanıyoruz biz?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21

Neresindensin karadenizin adem abi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt