Soundbar dan Ses Alamıyorum Yardım

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Açtığınız içerik DTS mi? TV DTS çözmez çünkü. O kısıma dikkat edin.
Soundbar'da eğer birden fazla HDMI girişi varsa öyle bağlayın. (HDMI1-2 gibi)
Orijinal dvd film denedim hep dolby digital. Soundbar da arc HDMI dan başka 2 adet HDMI giriş daha var onları denedim olmuyor. Lg nin 100 TL bluray player buldum onu alıp denesem diyorum. Hayret ediyorum Bi ses alamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Orijinal dvd film denedim hep dolby digital. Soundbar da arc HDMI dan başka 2 adet HDMI giriş daha var onları denedim olmuyor. Lg nin 100 TL bluray player buldum onu alıp denesem diyorum. Hayret ediyorum Bi ses alamadım.
Bir nedeni var da bence, bulamadık ne yazık ki.
Soundbar'da birden fazla varsa oraya girin ama ordan da TV'ye görüntü sinyalini atabilmeniz lazım.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
S Sinemasever

1.Bluray cihazınızı HDMI kablosu ile soundbarın HDMI 1 girişine bağlayın.

2.Diğer HDMI kablosunu soundbarın HDMI OUT(ARC TO TV) girişine ve sonra da televizyonunuzdaki ARC destekli HDMI girişine bağlayın.

Hala ses gelmiyorsa tv den simplink gibi şeyler varsa onları aktif edin.Tüm sistemi kapatıp tekrar açın.Hatta soundbarın güncellemesi var ise onu da yapın.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
1.Bluray cihazınızı HDMI kablosu ile soundbarın HDMI 1 girişine bağlayın.

2.Diğer HDMI kablosunu soundbarın HDMI OUT(ARC TO TV) girişine ve sonra da televizyonunuzdaki ARC destekli HDMI girişine bağlayın.

Hala ses gelmiyorsa tv den simplink gibi şeyler varsa onları aktif edin.Tüm sistemi kapatıp tekrar açın.Hatta soundbarın güncellemesi var ise onu da yapın.
Yazılım kaynaklı değildir diye o ihtimale girmedim.
İşin saçma kısmı TV'nin bunu yapmaması.

Bence atlanan bir kısım var ama cihazlar önümde olmadığı için bir şey yapamıyorum.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

• 1.Bluray cihazınızı HDMI kablosu ile soundbarın HDMI 1 girişine bağlayın.

Dediklerinizi hep yaptım. Soundbar da güncelleme var mı bilmiyorum. Ama sıfırlama varmış reset attım Soundbar a. Tv de simplink diye bir şey yok. Ses ve görüntü ayarlarında samsungsun kılavuzunda ne varsa yaptık. Tek yapamadığımız ses ayarlarında ses seçimi var tv 3 seçenek var ama hep pcm duruyor tv onu değiştirmeye izin vermiyor 2 seçenek daha var dolby digital ve dolby digital +. Samsun kılavuzunda demişki atmos destekli bir harici cihaz kullanırsanız dolby atmos özelliğini aktif edin o aktif de duruyor. Ve atmos ayarlarda aktif ise dolby digital + seçebilirsiniz demiş. Fakat seçtiniz zaman varsayılan kullanalamıyor gibi bir uyarı veriyor ve hep pcm de duruyor değiştiremiyorsun. Ondan olabilir mi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Dediklerinizi hep yaptım. Soundbar da güncelleme var mı bilmiyorum. Ama sıfırlama varmış reset attım Soundbar a. Tv de simplink diye bir şey yok. Ses ve görüntü ayarlarında samsungsun kılavuzunda ne varsa yaptık. Tek yapamadığımız ses ayarlarında ses seçimi var tv 3 seçenek var ama hep pcm duruyor tv onu değiştirmeye izin vermiyor 2 seçenek daha var dolby digital ve dolby digital +. Samsun kılavuzunda demişki atmos destekli bir harici cihaz kullanırsanız dolby atmos özelliğini aktif edin o aktif de duruyor. Ve atmos ayarlarda aktif ise dolby digital + seçebilirsiniz demiş. Fakat seçtiniz zaman varsayılan kullanalamıyor gibi bir uyarı veriyor ve hep pcm de duruyor değiştiremiyorsun. Ondan olabilir mi.
HDMI kabloyu kaliteli bir kabloyla değiştirmeyi denediniz mi?
LG'nin sitesine bakın güncelleme varsa yüklemeyi deneyin.

Simplink, Anynet+ bunlar aynı teknolojilerin farklı isimleri zaten. (HDMI CEC)

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Yazılım kaynaklı değildir diye o ihtimale girmedim.
İşin saçma kısmı TV'nin bunu yapmaması.

Bence atlanan bir kısım var ama cihazlar önümde olmadığı için bir şey yapamıyorum.
Umut hocam tv de hdmi arc çıkışa bir HDMI ucunu sound bar da arc yazan HDMI girişe. Diğer bir HDMI kabloyu bd playere onun ucunu da Soundbar da bir HDMI girişe takıyorum Soundbar da hangi HDMI de ise kablo ayarından ona getiriyorum tv ses çıkışı alıcı HDMI de duruyor. Ben ya benim tv de bir sıkıntı var Uyumsuzluk diye düşünüyorum ya da bd player ses sistemli olduğu için direk sesi ona veriyor sadece bd player olsa olur belki diye düşünüyorum. Keşke Bi ses alsam Cd den film izlemeyi çok istiyorum Soundbar dan ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

HDMI cec baktım tv de de bd de aktif. Soundbar lg onun güncellemesi nasıl oluyor bilmiyorum.

HDMI kablo kalitelisini denemedim elimde yok almam lazım. Ama aynı HDMI ile soundbarı tv bağlayınca youtubeden video açıyorum yıkıyor ortalığı kablo dan olabilirmiş. Tv ye HDMI arc ile bağlayınca tv deki sesleri hep veriyor. Bd deki Cd oynayan sesi alamıyorum

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
S Sinemasever Tv nin modeli & yılı nedir?Tv de HDMI Arc girişi varmı?

Umut hocam tv de hdmi arc çıkışa bir HDMI ucunu sound bar da arc yazan HDMI girişe. Diğer bir HDMI kabloyu bd playere onun ucunu da Soundbar da bir HDMI girişe takıyorum Soundbar da hangi HDMI de ise kablo ayarından ona getiriyorum tv ses çıkışı alıcı HDMI de duruyor. Ben ya benim tv de bir sıkıntı var Uyumsuzluk diye düşünüyorum ya da bd player ses sistemli olduğu için direk sesi ona veriyor sadece bd player olsa olur belki diye düşünüyorum. Keşke Bi ses alsam Cd den film izlemeyi çok istiyorum Soundbar dan ?

HDMI cec baktım tv de de bd de aktif. Soundbar lg onun güncellemesi nasıl oluyor bilmiyorum.

HDMI kablo kalitelisini denemedim elimde yok almam lazım. Ama aynı HDMI ile soundbarı tv bağlayınca youtubeden video açıyorum yıkıyor ortalığı kablo dan olabilirmiş. Tv ye HDMI arc ile bağlayınca tv deki sesleri hep veriyor. Bd deki Cd oynayan sesi alamıyorum
Dostum yukarda yazdığın benim dediğimden farklı.Benim yazdıklarımı yaptığına eminmisin?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

Dostum yukarda yazdığın benim dediğimden farklı.Benim yazdıklarımı yaptığına eminmisin?
Sizin dediğinizi de denedim yine deneyim emin olmak için haber ederim size

Sizin dediğinizi de yaptım görüntü gelmedi. Dediğiniz bağlantı şekli yanlış çünkü bd den tv görüntü aktarımı yok önerdiğiniz bağlantı şeklinde. Zaten tv de uyarı veriyor bağlantı şeklini değiştirin uygun HDMI takılmadı diye

Umut hocam başka kablo buldum HDMI kaliteli ps4 ün komşudan yine olmadı

Samsun Q80 R TV 2019 diye biliyorum HDMI arc girişi var

Sound bar direk tv ile eşleşiyor tv nin kendi sesini veriyor menüleri gezerken tuş sesi geliyor tv den ve tv kumandasıyla Soundbar kontrol edile biliyor. Bd player ise kendi sesini vermeye devam ediyor kendi ses sisteminden tv ye sadece bd den görüntü gidiyor ses gitmiyor. Bu durumda Soundbar bd playere bağlanması lazım değil mi. Bd player de HDMI tek giriş var

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Komşunun lg tv sinde de denedim yine aynı ses sadece bd player den çıktı soundbarın sesi çıkmadı. Bunu da denedikten sonra sadece bluray player alıp denemek kalıyor. 2. El 100 TL ye buldum optik çıkış yok galiba onu alıyım mı yoksa optik çıkışlı mı alıyım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut hocam tv de hdmi arc çıkışa bir HDMI ucunu sound bar da arc yazan HDMI girişe. Diğer bir HDMI kabloyu bd playere onun ucunu da Soundbar da bir HDMI girişe takıyorum Soundbar da hangi HDMI de ise kablo ayarından ona getiriyorum tv ses çıkışı alıcı HDMI de duruyor. Ben ya benim tv de bir sıkıntı var Uyumsuzluk diye düşünüyorum ya da bd player ses sistemli olduğu için direk sesi ona veriyor sadece bd player olsa olur belki diye düşünüyorum. Keşke Bi ses alsam Cd den film izlemeyi çok istiyorum Soundbar dan
BD'yi de TV'ye takın. Soundbar'ın yazılım usb bellek ile güncelleniyordur muhtemelen. LG'nin sitesinde yazar nasıl yapılacağı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Komşunun lg tv sinde de denedim yine aynı ses sadece bd player den çıktı soundbarın sesi çıkmadı. Bunu da denedikten sonra sadece bluray player alıp denemek kalıyor. 2. El 100 TL ye buldum optik çıkış yok galiba onu alıyım mı yoksa optik çıkışlı mı alıyım
HDMI olan bir cihaz yetecektir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt