Soundbar dan Ses Alamıyorum Yardım

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Yardımcı olabilir misiniz. Soundbar Aldım LG Sky 10 Y tv ye HDMI arc ile bağlayınca ses alıyorum. Fakat bluray player den film izlemek için ne yapmalıyım arc bir tane var o da tv ile bluray playere bağlı. Ses sistemini de optik kablo ile bluray playere taktım ama ses alamadım tv ye taktım yine ses alamadım nerde yanlış yapıyorum.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Ses sistemini optik kabloyla tv ye bağladıktan tv de ayarlardan ses çıkışı olarak optik çıkış seçilmeli

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Optik kablo ile tv den ses alıyorum. Ama bluray playere Cd koyuyorum filmin sesini alamıyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hdmi arc çoklayıcı alsam sorun çözülür mü acaba

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
BD'yi TV'ye bağla.
Soundbar'ı da TV'nin ARC olan girişine bağla.
Sonra TV'den ARC'yi aç olsun bitsin.
Çok sağol hep siz yardımcı oluyorsunuz. Yalnız ben anlamadım biraz daha açıklayıcı anlatır mısınız. Bluray tv ye bağla demişsiniz hangi kablo ile. Bana iki tane mi HDMI kablo lazım şimdi. Tv nin hdmi arc girişine ve Soundbarın HDMI girişine hdmi kabloyu bağlıyacağım. Ayrıntılı anlatır mısınız

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Çok sağol hep siz yardımcı oluyorsunuz. Yalnız ben anlamadım biraz daha açıklayıcı anlatır mısınız. Bluray tv ye bağla demişsiniz hangi kablo ile. Bana iki tane mi HDMI kablo lazım şimdi. Tv nin hdmi arc girişine ve Soundbarın HDMI girişine hdmi kabloyu bağlıyacağım. Ayrıntılı anlatır mısınız
İki hdmi kablo lazım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Adsiz22c8ddf20b503595.png

BD Oynatıcıyı TV'ye HDMI ile bağlayın.
Soundbar'ı da HDMI kablo ile TV'ye HDMI ARC yazan girişten bağlayın. (TV'nin kılavuzunda yazar hangisi ARC destekli diye.)

Sonra TV'den BD Oynatıcıyı izlerken TV zaten BD'nin sesini soundbar'a veriyor olacaktır.

HDMI ARC'nin işlevi tam olarak budur. Sizi kablo karmaşasından kurtarır.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Ben de 1 tane hdmi kablo var 1 tane daha alıp deneyim çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Adsiz22c8ddf20b503595.png

BD Oynatıcıyı TV'ye HDMI ile bağlayın.
Soundbar'ı da HDMI kablo ile TV'ye HDMI ARC yazan girişten bağlayın. (TV'nin kılavuzunda yazar hangisi ARC destekli diye.)

Sonra TV'den BD Oynatıcıyı izlerken TV zaten BD'nin sesini soundbar'a veriyor olacaktır.

HDMI ARC'nin işlevi tam olarak budur. Sizi kablo karmaşasından kurtarır.
Dediklerinizi yaptım yine ses alamadım Soundbar dan. Bendeki bluray player ev sinema sistemli yine ona verdi sesi. Soundbar da ses yok ne yapsam bluray playere gidiyor ses bir türlü Soundbar dan Ses Alamıyorum kafayı yiyeceğim ses sistemi olmayan bir bluray player alsam sorun çözülür mü acaba.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de 1 tane hdmi kablo var 1 tane daha alıp deneyim çok teşekkür ederim. Allah razı olsun

Dediklerinizi yaptım yine ses alamadım Soundbar dan. Bendeki bluray player ev sinema sistemli yine ona verdi sesi. Soundbar da ses yok ne yapsam bluray playere gidiyor ses bir türlü Soundbar dan Ses Alamıyorum kafayı yiyeceğim ses sistemi olmayan bir bluray player alsam sorun çözülür mü acaba.
Bluray'in menüsüne girin, ARC'yi ve CEC'i açın.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

Bluray'in menüsüne girin, ARC'yi ve CEC'i açın.
Bluray menüsünde aux. Fm. Bd-dvd var. Başka yok onu bd dvd ye getiriyorum.hdmı kablonun birini Soundbar arc hdmi girişe diğer ucunu tv nin HDMI arc girişine takıyorum. Diğer HDMI kabloyu bluray playere diğer ucunu da tv de hdmi girişe takıyorum. Tv ses çıkışı hdmi duruyor. Soundbar ses çıkışı arc HDMI da duyor. Fakat Soundbar dan bir türlü ses çıkmıyor. Bluray player in kendi hoparlörinden çıkıyor yine. Soundbar Aldım Cd den film izlerken kullanamıyorum. Sırf bunun için almıştım. Normal tv ye bağlayınca ses veriyor ama bluray playerdeki Cd de oynayan sesi alamıyorum. Bunun bir çözümü yok mu yardım lütfen ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Bluray menüsünde aux. Fm. Bd-dvd var. Başka yok onu bd dvd ye getiriyorum.hdmı kablonun birini Soundbar arc hdmi girişe diğer ucunu tv nin HDMI arc girişine takıyorum. Diğer HDMI kabloyu bluray playere diğer ucunu da tv de hdmi girişe takıyorum. Tv ses çıkışı hdmi duruyor. Soundbar ses çıkışı arc HDMI da duyor. Fakat Soundbar dan bir türlü ses çıkmıyor. Bluray player in kendi hoparlörinden çıkıyor yine. Soundbar Aldım Cd den film izlerken kullanamıyorum. Sırf bunun için almıştım. Normal tv ye bağlayınca ses veriyor ama bluray playerdeki Cd de oynayan sesi alamıyorum. Bunun bir çözümü yok mu yardım lütfen ?

Hocam soundbar'ın ARC'sine değil normal HDMI girişi varsa oraya takın.
TV'de ARC yazan yere soundbar'ı takın, BD oynatıcıyı da TV'nin başka bir HDMI girişine takın.
TV'den soundbara ses gidiyorsa, BD'nin olduğu HDMI girişine geçip BD izlemeye başladığınızda da o sesin gelmesi lazım.

Kaynaklar menüsünden HDMI portlarını gelişmiş moda alıp bir de öyle deneyin.

BD'nin ayarlar menüsüne girmeniz lazım, o dediğiniz mod kısmı. O değil.
Cihazın kumandası yoksa elinizde, IR gözü olan bir telefona kumanda uygulaması yükleyip öyle yönetmeyi deneyin.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Bd nin menüsüne de girdim ayarlarda dediğiniz gibi bir şey yok ne yaptıysam olmuyor ses hep bluray playerin kendi sisteminden çıkıyor. Sizin için sorun olmazsa numaram ******burdan yardımcı olabilir misiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt