Soundbar dan Ses Alamıyorum Yardım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Şuan yine denedim yine olmadı. Tv nin arc girişine bir HDMI taktım ucunu Soundbar da herhangi bir hdmi girişe taktım arc değil. Bd oytacıda bir HDMI diğer ucu tv de herhangi bir hdmi girişe taktım. Olmadı yine yine bd de ses var Soundbar da yok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Umut hocam çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim. Olmuyor bu ??
Olacak da işte, bir yerde bir yanlışlık var.
Soundbar'ın bir ayarı varsa ona bakın derim.
Olmuyorsa LG'ye sorun.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Olacak da işte, bir yerde bir yanlışlık var.
Soundbar'ın bir ayarı varsa ona bakın derim.
Olmuyorsa LG'ye sorun.
Soundbar'ın çok Bi ayarı da yok ona baktım HDMI, optik ses çıkışlarını değiştirme var onları denedim olmadı. BD Player ses sistemli olunca ondan mı oluyor acaba sinema sistemli bd player hep ona gidiyor ses. Sadece bd player olsa çalışır mı acaba sorun ondan olduğunu bilsem 200 TL ye ikinci el satıyorlar alırım da ya o değilse para boşa gidecek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Soundbar'ın çok Bi ayarı da yok ona baktım HDMI, optik ses çıkışlarını değiştirme var onları denedim olmadı. BD Player ses sistemli olunca ondan mı oluyor acaba sinema sistemli bd player hep ona gidiyor ses. Sadece bd player olsa çalışır mı acaba sorun ondan olduğunu bilsem 200 TL ye ikinci el satıyorlar alırım da ya o değilse para boşa gidecek.
BD'deki ARC ayarını kapatın o zaman. Onu deneyelim bir de.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

1. 16132866773186615528795548333885.jpg
    Soundbar ın kullanma kılavuzuna baktım şimdi orda anlattığı gibi bağladım bd nin ses aylarından da HDMI-CEC kapalı yaptım yine olmadı ses yine bd nin kendi ses sisteminden çıkıyor.

Tv den olabilir mi Soundbarın arc girişi ve tv nin arc girişini kullandığım zaman tv den bir şey ler izleye biliyorum Soundbar sesini alarak. Acaba başka bir sadece bd player alsam ses sistemi olmayan sorun çözülür mü.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

1. 16132866773186615528795548333885.jpg
    Soundbar ın kullanma kılavuzuna baktım şimdi orda anlattığı gibi bağladım bd nin ses aylarından da HDMI-CEC kapalı yaptım yine olmadı ses yine bd nin kendi ses sisteminden çıkıyor.
TV hoparlörü seçili olmasına rağmen ordan geliyorsa sorun ilginç cidden.
Bir yeri atlamadığınıza emin misiniz?

TV'nin arkada ARC yazılı çıkışa sadece soundar takılı olacak.
BD'yi de TV'deki diğer HDMI portlarından birine takacaksınız.
Tüm bağlantı şeması bu yani.

Buna rağmen olmuyorsa ayarları kurcalamanız lazım.
Önümde olan bir ürün olsa yardım ederim de, uzaktan bu kadar oluyor.

TV'nin marka modeli ne, bir de onun kılavuzuna bakayım.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39

16132956706752576106437450303435.jpg
bakın açık samsung bu tv de açık olmalı demiş benimkinde açık ekran görüntüsü koydum. Bd de ayarlarda aynı şekilde açık bu ayar

Samsun ses çıkışı alıcı HDMI da duracak demiş o doğru baktım

Bunlarda doğru olduğuna göre tv samsun bd player samsun ve kendi ses sistemi olunca direk onu mu görüyor acaba hep sesi ona veriyor. Sinema sistemi olmayan lg marka sadece bd player alsam ses alırmıyım ki acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunlarda doğru olduğuna göre tv samsun bd player samsun ve kendi ses sistemi olunca direk onu mu görüyor acaba hep sesi ona veriyor. Sinema sistemi olmayan lg marka sadece bd player alsam ses alırmıyım ki acaba
Alırsınız ama bu markadan kaynaklı değil bence.
Uyumsuzluk ihtimali var ama düşük yani, bana kalırsa bir ayarınız farklı sizin ondan.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
Uyumsuzluk ihtimali var ama düşük yani, bana kalırsa bir ayarınız farklı sizin ondan.

16132985187778240023827473507197.jpg

16132985642312571206024060724595.jpg

16132986049395513079950775672631.jpg
tv de bunları buldum karıştırırken

Tv digital çıkış Ses biçimi diye bir seçenek var orda üç seçenek var dolby digital. Dolby digital + ve Pcm. Dolby digital + seçtirmiyor bu fonksiyon kullanılamıyor diyor seçmiyor. Tv de kendi açıklama yapmış atmos destekli cihazları HDMI ile bağlayınca bu kullanılabilir diye ama seçmiyor. Tv Soundbar ı görüyor HDMI ile bağlayınca atmos destekli cihaz bağlandı diyor. Bundan olabilir mi acaba sorun

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv digital çıkış Ses biçimi diye bir seçenek var orda üç seçenek var dolby digital. Dolby digital + ve Pcm. Dolby digital + seçtirmiyor bu fonksiyon kullanılamıyor diyor seçmiyor. Tv de kendi açıklama yapmış atmos destekli cihazları HDMI ile bağlayınca bu kullanılabilir diye ama seçmiyor. Tv Soundbar ı görüyor HDMI ile bağlayınca atmos destekli cihaz bağlandı diyor. Bundan olabilir mi acaba sorun
HDMI kablonuzu değiştirip deneyin.
Kalitesiz veya sorunlu bir kablo sebebiyet vermiş olabilir.

S Çevrimdışı

Sinemasever

Yeni Üye
7 Şub 2021
38
39
HDMI kablonuzu değiştirip deneyin.
Kalitesiz veya sorunlu bir kablo sebebiyet vermiş olabilir.
Kalitesiz kablonun sinyal gücü düşük olduğu için olmayabilir diye yazıyordu evet onun için tv de bir ayar var onu deneyin yazmış samsung onu da denedim olmadı. Ama tv den veriyor sesi Soundbar yani tv den bir şey açınca veriyor bd den oynatılanı vermiyor. Soundbarı da sıfırladım olmadı. Soundbar ve bd player birbirinden bağımsız cihaz dedi samsunda müşteri hizmetleri. Sanki sadece bd player alsam ses sistemsiz olur gibi. Tv nin yazılımı da güncel ona da baktım. Amma uğraştık ya yine çözemedik. Valla umut hocam Allah razı olsun inşallah çok ilgilendin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kalitesiz kablonun sinyal gücü düşük olduğu için olmayabilir diye yazıyordu evet onun için tv de bir ayar var onu deneyin yazmış samsung onu da denedim olmadı. Ama tv den veriyor sesi Soundbar yani tv den bir şey açınca veriyor bd den oynatılanı vermiyor. Soundbarı da sıfırladım olmadı. Soundbar ve bd player birbirinden bağımsız cihaz dedi samsunda müşteri hizmetleri. Sanki sadece bd player alsam ses sistemsiz olur gibi. Tv nin yazılımı da güncel ona da baktım. Amma uğraştık ya yine çözemedik. Valla umut hocam Allah razı olsun inşallah çok ilgilendin.
Açtığınız içerik DTS mi? TV DTS çözmez çünkü. O kısıma dikkat edin.
Soundbar'da eğer birden fazla HDMI girişi varsa öyle bağlayın. (HDMI1-2 gibi)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt