Son Dakika !!! MÜJDE - TÜRKTELEKOM ADİL KULLANIM KOTASINI KALDIRIYOR

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
14 ARALIK 2018 SON GÜNCELLEME ;

Degerli musterimiz, 1 Ocak'tan itibaren mevcut hiziniz degismeden ve ek bir ucret odemeden, evde/iste internet paketinizden artik limitsiz olarak faydalanacaksiniz. Limitsiz internetinizi iyi gunlerde kullanmanizi dileriz. B001

edit ; bugün telekomdan yapılan açıklama ile AKK tarih olmuştur.

t1ae905fc986caf549.jpg

------------------------------------

bugün fiber internet başvurusu yaptım, normalde 50mbit 50gb tarifesine geçecektim ama telekomda çalışan arkadaş abi 24mbit yetiyorsa 24mbit al AKK KALKACAK diye uyardı. bu görüşmeye mukabil müşteri hizmetlerini aradım şu anda çalışma yapılıyor kesin bilgi veremiyoruz dediler.

abonelik işlemleri için telekom binasına gittim ve abonelik işlemlerini yapan arkadaşa kota olayını sordum, kalkacak büyük ihtimalle ama hergün karar değiştiriyorlar bizde şaşırdık abi dedi. sana 24mbit yetiyorsa hiç fazlasına gerek yok bunu yapalım dedi, ok dedim.

donanımhaberde telekom başlığında kullanıcılara gelen bir mesajda akk uygulaması kalktığına dair bir konu gördüm ve hemen yaklaşık 10 dk. önce abonelik durumunu sorgulamak için müşteri hizmetlerini aradım ve akk uygulaması ile alakalı son durum nedir dedim ve bingo, şu an için alınan son karar mevcut müşterilerin herhangi bir hız kaybı yaşamadan kotaya takılmadan devam edeceklerini bildirdiler.

kaynak ve örnek olması açısından telekom kullanan arkadaşlar online işlemlerden fatura detaylarında "SİZE ÖZEL" kısmında yazan yazıyı buraya koyabilir ve ayrıca 4440375 numaralı müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir.

telekom kullanıcısı arkadaşlara hayırlı olsun :hoba1

edit : ilgili telekom mesajı ;

Screenshot_20181203-191130.jpg

Son düzenleme:
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
bugün fiber internet başvurusu yaptım, normalde 50mbit 50gb tarifesine geçecektim ama telekomda çalışan arkadaş abi 24mbit yetiyorsa 24mbit al AKK KALKACAK diye uyardı. bu görüşmeye mukabil müşteri hizmetlerini aradım şu anda çalışma yapılıyor kesin bilgi veremiyoruz dediler.

abonelik işlemleri için telekom binasına gittim ve abonelik işlemlerini yapan arkadaşa kota olayını sordum, kalkacak büyük ihtimalle ama hergün karar değiştiriyorlar bizde şaşırdık abi dedi. sana 24mbit yetiyorsa hiç fazlasına gerek yok bunu yapalım dedi, ok dedim.

donanımhaberde telekom başlığında kullanıcılara gelen bir mesajda akk uygulaması kalktığına dair bir konu gördüm ve hemen yaklaşık 10 dk. önce abonelik durumunu sorgulamak için müşteri hizmetlerini aradım ve akk uygulaması ile alakalı son durum nedir dedim ve bingo, şu an için alınan son karar mevcut müşterilerin herhangi bir hız kaybı yaşamadan kotaya takılmadan devam edeceklerini bildirdiler.

kaynak ve örnek olması açısından telekom kullanan arkadaşlar online işlemlerden fatura detaylarında "SİZE ÖZEL" kısmında yazan yazıyı buraya koyabilir ve ayrıca 4440375 numaralı müşteri hizmetlerinden bilgi alabilir.

telekom kullanıcısı arkadaşlara hayırlı olsun :hoba1

edit : ilgili telekom mesajı ;

Screenshot_20181203-191130.jpg
Allah Allahh :affet
şaşırmış bunlar :kiskis

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
hazirandan beri yok turknette zati akn. daha öncesi ttnet te 50gb iken turknette 150 gb idi, 250 gb oldu sonra da kalktı. hizmet alan bir firma bunu yaparken, satan firma neden yapmaz anlamak güç.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Turktelekom'un Akn ilgili iş ortaklarina gönderdiği kılavuz.

Screenshot_20181203-231029_YouTube.jpg

bunu yaklaşık 1 ay önce göndermişlerdi zaten hocam. bugün itibariyle çark ettiler gibi duruyor. bu arada oradaki yeni müşteri ibaresi 1 ocaktan sonra abone olacakları ifade ediyor.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Bende gecen hafta riziko deyip 50mbit 100gb akn
2yil taahhüt verdim.
1 ocakta kivirirlasa hemen firma degistiririm. :kiskis

valla hanım kamu personeli 50mbit 50gb pakete geçecektim bende ama hem sıkıntı olunca onu arada bırakmak istemedim hemde telekomcu arkadaşlar sağolsun resmen 24mbit 35gb pakete teşvik ettiler. sonuçta evde atom parçalamıyoruz, idare ettiğimiz bir web sitemizde yok :krotey gariban ev kullanıcısıyız, günde 3-4 saat youtube film vs... o kadar. bakalım bekleyip göreceğiz. 1 ocakta dananın kuyruğu kopacak.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Adil kullanım kotası isim olarak kalkacak aynı uygulama kotalı internet adı altında devam edecek

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Adil kullanım kotası isim olarak kalkacak aynı uygulama kotalı internet adı altında devam edecek
Ciddi ise, çok komik, şakaysa hiç güldürmedi... (Tespitim şahsınıza değildir) Böyle bir garabet ancak bizim ülkemizde olur, inşallah doğru değildir diyorum...

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
ben bu şekilde diye biliyorum bir çok forumda bu açıklamayı görmüştüm kanunun açıklarından faydalanıyorlar sanırım

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

normal şartlarda btk kararına uyması gerekiyor zaten ama telekom birkaç aydır yaptığı usulsüzlüğe kılıf arıyor .

btknın bununla alakalı resmi kararının içeriği aşağıdadır . linki ;

Teknolojide yaşanan gelişmeler, akıllı cihazların yaygınlaşması ve sunulan hizmet çeşitliliği ile birlikte, internet erişim hızı ve veri miktarı kullanıcılar için önemli parametreler haline gelmiştir. Kamuoyunda Adil Kullanım Noktası (AKN) veya Adil Kullanım Kotası olarak bilinen ve veri kullanım miktarının belirli bir değere ulaşması halinde indirme hızının düşürülerek, ek bir ücret ödemeden bu hızda internet hizmeti alınmasına devam edilmesi uygulaması konusunda özellikle AKN sonrası hızın düşük olduğu yönünde pek çok platformda şikâyet ve görüşler dile getirilmektedir.

Sabit genişbant internet hizmetlerinde AKN sonrası erişim hızı genel olarak 3 Mbit/sn olarak uygulanmakta, mobil genişbant erişimde ise tarife paketine göre farklılaşan AKN sonrası erişim hızları uygulanabilmektedir.

Bu konuda iletilen şikâyet ve talepleri değerlendiren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bu alanda önemli bir düzenleme yaptı. AKN sonrası veri indirme hızının iyileştirilmesi, limitsiz/sınırsız olarak tanıtılan paketlerde AKN veri miktarı ve AKN sonrası erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla BTK tarafından kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Teknolojik gelişmeler, tüketicilerin talep ve ihtiyaçları ile sektörün görüşleri değerlendirilerek şeffaflık, bilgilendirme ve hız değerlerinin iyileştirilmesine yönelik esaslar belirlendi.

TÜKETİCİLER EKSİKSİZ VE DOĞRU ŞEKİLDE BİLGİLENDİRİLECEK

Anılan düzenleme ile; AKN’li tarife ve paketlerde, tüketicilere eksiksiz ve doğru bilgilendirmenin yapılması amacıyla;

“Sınırsız/limitsiz” olarak tanıtımı yapılan paketlerde; tanıtımlarda ve paket sunumlarında AKN ile ilgili bilginin yeterince açık olmadığı, sunulan sınır veri miktarına ulaşıldığında hızın çok düştüğü, hizmetin limitsiz/sınırsız olarak belirtilmesinin yanıltıcı olduğu yönünde tüketici şikâyetleri alınmaktaydı.

AKN SONRASI HIZ DEĞERLERİNDE İYİLEŞTİRME

BTK tarafından anılan düzenleme kapsamında AKN sonrası hız değerlerinde de iyileştirme yapıldı. Mobil internet hizmetinde, işletmeciler tarafından farklı seviyelerde AKN sonrası hız değerleri uygulanmaktaydı. Çok düşük olduğu yönünde tüketici şikâyetlerine neden olan hız değerleri ile ilgili olarak, işletmecilerin de görüşleri alınarak AKN sonrası veri indirme hızı mobil internet için asgari 128 Kbit/s olarak belirlendi. 128 Kbit/s AKN sonrası hız uygulamasının 1 Mart 2017 tarihinde başlayacak.

Sabit genişbant internet hizmetinde ise AKN’li tüm paketlerde, AKN seviyesine ulaşıldığında indirme hızı 3 Mbit/sn olacak şekilde uygulanmaktaydı. BTK tarafından yapılan düzenleme ile paket hızına göre farklılaşan AKN sonrası indirme hızları belirlendi.

Buna göre; 8 ila16Mbit/s arasındaki bir hızda AKN’li paketi bulunan bir abone, AKN veri miktarına ulaştığında AKN sonrası indirme hızı asgari 5 Mbit/s olacak ve abone fatura dönemi sonuna kadar bu hızda internet hizmeti alabilecek.

16 ila 24Mbit/s arasındaki bir hızda AKN’li paketi bulunan abone ise AKN seviyesini aştığında AKN sonrası 8Mbit/s hız ile fatura dönemi sonuna kadar internet hizmeti alabilecek. AKN hızlarında yapılan bu iyileştirme, 1 Mayıs 2017’de uygulamaya geçecek. İşletmeciler bu süreye kadar gerekli çalışmaları tamamlayacak.

Sabit şebeke işletmecilerinin AKN uygulanan sabit genişbant internet tarife ve paketlerinde AKN sonrası veri indirme hızlarına ilişkin tablo ek olarak verilmiştir.

02.00-08.00 ARASI İNTERNET KULLANIMLARI AKN’YE DÂHİL EDİLMEYECEK

BTK tarafından yapılan düzenlemeye göre; AKN’li paketlerde 02:00-08:00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN’ye dâhil edilmeyecek ve anılan saatlerde internet kullanımlarında hızın AKN paket lansmanında duyurulan hızda olacak. Söz konusu saat uygulaması 1 Mayıs 2017’de başlayacak.

Ayrıca söz konusu düzenleme ile AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla tamamen son verilmesi kararı alındı.

Söz konusu düzenleme ile tüketicilerin tarife veya paket satın alırken doğru karar verebilmelerini sağlamak adına doğru ve tam bilgilendirilmelerinin sağlamasının yanında AKN sonrası erişim hızlarının çağın gereklerine göre uygun hale getirilerek yükseltilmesi ile internet trafiğinin yoğun olmadığı saatlerde kullanılan internet veri değerlerinin AKN’ye dâhil edilmemesi amaçlandı.

zembla Çevrimdışı

zembla

Yeni Üye
20 May 2018
32
45
Bende internet baglatmak istiyorum.bulundugum yerde superonline turkcell vodafone ve uydunet kablo var.hangisinş tercih edelim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri