Son 10 yıl içerisinde satın aldığınız tv ler (Anket İçerir)

Televizyonunuz Kaç Sene Çalıştı?

• 1-2 Yıl

Oy: 5 4.7%
  • 2-3 Yıl

Oy: 12 11.3%
  • 3-4 Yıl

Oy: 6 5.7%
  • 4-5 Yıl

Oy: 10 9.4%
  • 5-6 Yıl

Oy: 9 8.5%
  • 6-7 Yıl

Oy: 8 7.5%
  • 7-8 Yıl

Oy: 7 6.6%
  • 8-9 Yıl

Oy: 8 7.5%
  • 9- Halen çalışıyor

Oy: 64 60.4%

• Kullanılan toplam oy
    106
R Çevrimdışı

rasbay 

Yeni Üye
7 Haz 2020
47
48
Konu başlığı son 10 Yıldı fakat bir çok arkadaş 20 - 25 Yıl öncesi crt tv ye kadar gitmiş. :)

Haklısın. Aslında dinozorlar dünyadan yok olmamış. Hala yaşayanlar varmış. :gul

Bir de şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eskiden elektronik cihazlar evladiyelik üretiliyordu (10 yıl +) . Şimdi ise ortalama 2 sene ömürlü ürünler çıkıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bir de şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eskiden elektronik cihazlar evladiyelik üretiliyordu (10 yıl +) . Şimdi ise ortalama 2 sene ömürlü ürünler çıkıyor.
Zaten birkaç haftalık etkili bir veri topladığımızda (gerçek halktan) ortaya çıkacak sonuç, genel geçer söylemlerin hangilerini haklı hangilerini haksız çıkaracak onu da görmüş olacağız :ok

Z Çevrimdışı

Zlmtn

Yeni Üye
29 Ocak 2021
10
47
Katılımın olmasına sevindim gerçekten zira yoğun bir katılım sonrası ortaya çıkacak veriler oldukça önemli.
İmkanı olan var ise yakınlarına link gönderip, yorum yapmak zor gelse dahi anket oylamalarını sağlarlarsa çok mutlu olurum dostlar.
2017Aralık,Grundig,yalnızca bir kaç ay kullandık,eve internet bağlatamadan iki yaramaz kedimiz ve benim ihmalim yüzünden paneli kırıldı!
2018 Eylül
,Samsung UE 40K5000SSXTK Hiç sorun yaşamadık
(Kardeşimin bir Toshiba'sı var 2008'den ve hala sorunsuz kullanıyor)

IMG-20201002-WA0000.jpg

R Çevrimdışı

remzix0499

Yeni Üye
26 Ara 2020
1
34
2012 de 32 inç Vestel aldım hala çalışıyor. Annemlerde 2 tane tüplü Vestel var birisi 24 sene diğeri 18 senelik daha hiç bozulmadı. Şimdilerde 55 inç TV almayı düşünüyorum Adem abiyi takip ettikten sonra o bu şu derken alamadım beklemedeyim :)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Anket yılbazında bir de marka olarak bir anket yapılsa alıcıların kafasında markalar ayrı bir yerde olur.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Samsung led tv 9 yıl oldu hiç sorun çıkarmadı. 40" Grundig 2 yıldır kullanıyoruz, standart bir tv için gayet iyi. Uygun bir zamanda salona 50" Grundig alacağım.

MUFIT Çevrimdışı

MUFIT 

Aktif Üye
6 Mar 2019
71
29
9 yıldan fazla kullananlara plaket verin çocuk camı kırmadı veya elektriğin gazabına uğramadılarsa ne mutlu onlara :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

bosch çamaşır makinasını 15 yıl kullandık(bozuldu)
arçelik leydi bulaşık makinasını 25 yıl kullandık(bozuldu)
bocsh buzdolabını ise toplam 5 yıl kullandım fakat garantisi bitince kompresörü yandı daha sonrada doğru düzgün dikiş tutmadı.(hurdacıya bedavaya verdim)
sony ve vestel tüplü tvlere ise en az 10 yıl kullandım.
şimdiki ürünler ise bakıyorum çok kalitesiz 5 yıl anca gider gibi geliyor bana.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
2015 de 49'' 4k 8 serisi LG marka tv almıştım. Başlangıçta farkına varmadım ama vertikal banding çıktı , garantiden işlem yapmadılar.Mahkemeye verip iade ettim. 2 yıl boyunca banding dışında 3 kere servise gitti.Işık sızmasını felan saymıyorum ,ekranın alt kısmında titremeler oluyordu.İade olduktan sonra ne oldu bilmiyorum.Gerçek 100 hz ve motion olarak iyi ve renk doğruluğu güzel bir tv idi. Kasası şık dursa da , yapısal kalitesi iyi değildi.Sonrasında 2008 pioneer lx5090 aldım ikinci el. 3 senedir tank gibi maşallah. Tank gibi olunca biraz fazla yakıyor doğal olarak. :)

Konuyla alakalı kişisel gözlemim ise. 5-10 yıl önceki tv'lerin daha dayanıklı olduğu yönünde. Yeni televizyon alıp sorun yaşamayan nadir insan oldu çevremde.Bazıları ise sorun olsa bile farkına varmıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt