Sokağa çıkma yasağı geldi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Dışarı mama vs. koyan da kalmadı, hayvanlar da gezemiyordur muhtemelen.
Onlar rızkını arar bulur, bulamayan da doğal seleksiyona uğrar. Apartmanın bodrumunda bir sürü kedi var ama ne hikmetse fare de var... Kediler beslendiği sürece, görevini yapmaz, yapmıyor.

Kedi beslemek isteyen alsın evine beslesin, sokakta kedi beslenmez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,849
Onlar rızkını arar bulur, bulamayan da doğal seleksiyona uğrar. Apartmanın bodrumunda bir sürü kedi var ama ne hikmetse fare de var... Kediler beslendiği sürece, görevini yapmaz, yapmıyor.

Aynen öyle hocam, yemeğe mamaya alışınca fare ile oynuyorlar sadece. :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Onlar da ayak uyduruyor ortama ne yazık ki, Nasılsa kolay yoldan beslenebilmek varken neden enerji harcasın fare kovalasın.

Yahu bu hayvan dünyasında mantık yok denmezmiydi?

Mantık yok ama güdü devam demek ki? :alala

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Samimiyetle yazıyorum ki, cami kapısı tekmeleyen o omurgasız kadar bu duyarsız tayfa da aynı şekilde hedef tahtasında olan kesim benim gözümde.

Hastalık, Cenaze, zorunlu alış-veriş haydi bunları anladım da park bahçe gezisi nedir böyle bir dönemde.

Az önce bir kerkenez çıkmış ALLAHTAN GELDİ BU, ÖLECEKSEK ÖLÜRÜZ dedi.

Yahu sen öl. Geber hatta bize ne?
Belli ki zaten 60 70 yıl yaşayıp doymuşsun, peki sen pisliğin virüs bulaştırdığı o gencecik hayat dolusu kardeşlerimizin suçu ne ?
@dem hocam hep deriz ya sözün bittiği yer? aslında bu sözü insanların ölümünde kullanırız genellikle. oysaki ahmak insanlar için kullanılması elzem olan bu kelamı toplumun tırnak içinde yarısı için kullanmak mümkün, dün malumunuz afişleri forumda da paylaşmıştım mahallede evde kal TÜRKİYE başlıklı afişte çok açık görülen o afişleri yapıştırıyorum gerekli yerlere gelip okuyanlar gencinden yaşlısına aman hikaye bu işler diyen insanlarımızın sayısı o kadar çoktu ki gerçekten bir kat daha endişem arttı tavan yaptı, dolayısı bu memlekette STK, olmak dernekçi olmak insana beyhude çaba gösteriyoruz sorusunu hep sorduruyor, karabağlar hak***der olarak tam 9 yıldır yüz bin vatandaşın yaşadığı 16 mahallenin tamamı riskli alan ilan edildi ve 9 yıldır itiraz dava mücadelesi devam ediyor, gel gelelim insanların sorunları ile uğraşmayı insanlar bizzat o kadar zorlaştırıyor ki hep kendimize bu suali sorar dururuz niye yapıyoruz, lakin yapmaya da devam ederiz. neden yapmaya devam eder izin cevabını çok iyi bildiğin için burada yazmayacağım. sağlıcakla.

1a804f94cf588f592.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
@dem hocam hep deriz ya sözün bittiği yer? aslında bu sözü insanların ölümünde kullanırız genellikle. oysaki ahmak insanlar için kullanılması elzem olan bu kelamı toplumun tırnak içinde yarısı için kullanmak mümkün, dün malumunuz afişleri forumda da paylaşmıştım mahallede evde kal TÜRKİYE başlıklı afişte çok açık görülen o afişleri yapıştırıyorum gerekli yerlere gelip okuyanlar gencinden yaşlısına aman hikaye bu işler diyen insanlarımızın sayısı o kadar çoktu ki gerçekten bir kat daha endişem arttı tavan yaptı, dolayısı bu memlekette STK, olmak dernekçi olmak insana beyhude çaba gösteriyoruz sorusunu hep sorduruyor, karabağlar hak***der olarak tam 9 yıldır yüz bin vatandaşın yaşadığı 16 mahallenin tamamı riskli alan ilan edildi ve 9 yıldır itiraz dava mücadelesi devam ediyor, gel gelelim insanların sorunları ile uğraşmayı insanlar bizzat o kadar zorlaştırıyor ki hep kendimize bu suali sorar dururuz niye yapıyoruz, lakin yapmaya da devam ederiz. neden yapmaya devam eder izin cevabını çok iyi bildiğin için burada yazmayacağım. sağlıcakla.

1a804f94cf588f592.png
İmzanızdaki ''bakım geçer'' yazan yer aslında ''bakıp geçer'' mi acaba? :alala

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41

şuanki hayvanlar ( sokakta yaşayanlar ) köpekler kısırlaştırıldı ve hantal hantal ortalıkta dolasıyorlar. kediden korkar hale geldiler maalesef.
elbette bir hayvan sahiplenmek daha gzel olur ama sonunda kendını sokakta bulan malesef bir cok hayvan var.
kapı önüne su ve mama (kalan yemeklerden artıklar çöpe gideceğine) koymakta bir sakınca olucagını dusunmuyorum ( şihsi fikrimdir )

M Çevrimdışı

must3460

Yeni Üye
23 Mar 2020
1
43
Merhaba bende LG 49sk8100 model TV var bunun servis menüsüne girmek istiyorum ama standart kumandayla ne yaptım da olmadı.yardimlarinizi bekliyorum tesekurler

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
İmzanızdaki ''bakım geçer'' yazan yer aslında ''bakıp geçer'' mi acaba? :alala
adem hocam bu forumda! 70 ten sora beni iyi bir yaz men yapacaksın anlaşıldı.
(evet doğrusu dediğin gibi Bakıp olacaktı) ben bunama evresindeyim galiba:alala:alala:alala) Dünya Denilen Şehir İnsanların Köprüsü Her Gelen Bakıp :clap2 Geçer Kalır Hayat Öyküsü. çok seviyorum bu kelamı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
şuanki hayvanlar ( sokakta yaşayanlar ) köpekler kısırlaştırıldı ve hantal hantal ortalıkta dolasıyorlar. kediden korkar hale geldiler maalesef.
elbette bir hayvan sahiplenmek daha gzel olur ama sonunda kendını sokakta bulan malesef bir cok hayvan var.
kapı önüne su ve mama (kalan yemeklerden artıklar çöpe gideceğine) koymakta bir sakınca olucagını dusunmuyorum ( şihsi fikrimdir )
Saygı duyuyorum...

Fakat, bu ülkede genel olarak "olmaması gereken" bir şeyin varlığı sonrası tartışmalar yapılıyor... Maalesef.

Şehirde, tavuk, kedi, köpek ve bilimum hayvan beslenmez... İhtiyaç dahilinde, köyde kırda, çiftlikte beslenir. Şehirde beslenirse ne olur??

Sahipsiz, aç ve muhtaç hayvanlar sokaklarda gezer ve bazıları insanları rahatsız eder. Birileri sokakta hayvan besleyecek diye birilerinin rahatsız olması "uygar toplumlarda" kabul edilebilir bir durum değildir.

Geri
Üst Alt