Sokağa çıkma yasağı geldi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yaw ben zaten bu işi "muhabbete" çevirdim,dikkat ederseniz ciddiyetten de uzaklaştım!
insanı sersem hale çeviren işler oluyor memleket de,ülen gidip "Kanal" açıyorlar şimdi!
bari atlalatılım şu musibeti,sonra gidin kanal açın kovalayanmı var sizi

"kanal açmak bizim işimiz abi" :haha
diyor adamlar yaw

Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın,ben en çok Döviz ve bağlı olarak Yakıt fiyatlarında korkuyorum
bizi asıl bu yiyecek,yoksa virüs filan hikaye! tedbiri biraz sık filan halledilir o işler ama ötekisi seninle
beraber hem de çok fena yaşıyor hergün ıstırap yaw,çünkü hayatın her safhasına etki ediyor bu iki kalem!

Bu virüs ayrıca şimdi kimi uyanıklara çok güzel malzame ve sermaye olacak ve oldu bile!
gördüğüm kadarıyla çakal sayısı bayağı artmış memleket de!

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin "Hiçbir yasağı almaktan çekinmeyiz. Evde kal' çağrıları ile vatandaşları evde tutabiliyoruz. Hafta sonu itibarıyla yüzde 95 civarında insanlar eve çekildi. Yarını ve diğer günü de izleyeceğiz" dedi. "

güldüm. böyle bir tutarsız açıklama olur mu?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağına ilişkin "Hiçbir yasağı almaktan çekinmeyiz. Evde kal' çağrıları ile vatandaşları evde tutabiliyoruz. Hafta sonu itibarıyla yüzde 95 civarında insanlar eve çekildi. Yarını ve diğer günü de izleyeceğiz" dedi. "

güldüm. böyle bir tutarsız açıklama olur mu?
Ülke ikiye bölüneli çok oldu, iktidar ne tür açıklama yaparsa yapsın kendi cenahından başkalarını inandırmaları mümkün değil... Çok değil 5-6 yıl önce bu arkadaş meydanlarda, mevcut iktidardan hesap sormanın yeminini ediyordu, hem de öyle böyle yemin değil buradan yazmak istemiyorum ne dediklerini... Sağdan soldan duysam hadi neyse derdim, seçim mitinginde kulaklarımla duydum... Bu gibi on tane insan sayarım iktidarda olan...

* * *

11 Mart'a kadar ülkemiz hariç yakın çevremizde (iran, yunanistan, İtalya) vaka sayıları, ölümler varken bizler ne diyorduk? "Bize bir şey olmaz, müslüman ülkeyiz, temiziz bize bulaşmaz" falan filan... 11 Mart'tan sonra ne oldu, sayı 1 olarak açıklandı ve üç hafta olmadan ölü sayısı üç haneli rakamlara ulaştı, ilk etapta süreci çok iyi yönettiği söylenen iktidarın gelinen noktada rutin işlemlerin dışında süreci yönetmediği, spontane geliştiği ortada... Virüs bir yere kadar bulaşıcı ama cehalet kalıcı ve bu toprakların geninde var maalesef... Allah, iyileri doğruları, kötülerin şerrinden korusun.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Yavaş yavaş konu başlığına doğru yaklaşıyoruz sanırım.
vaka sayısı 3 haneleri bulmadan, umre dönüşleri olmadan, kontrollü sokağa çıkma yasağı getirip, kontrollü karantina bölgeleri oluşturabilselerdi, bugün çok daha net ve rahat olurduk. ama her işleri gibi bu da yarım yamalak yapıldı. sonuç ortada.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
artık bunlar da ciddi korktu anlaşılan!
ilk günlerde ki hava bugün yok artık

ama birisi hala sanırım farklı bir ülkeden bahsediyor gibi geldi bana
bize pek uymuyordu bu konuşmaları!

Corona-Pandemic tablosu kanalına sanırım sürekli bakıyor,manzara hiç açıcı değil
herşey kontrol altındadır diyebiliyor ve bu ülke 83 milyon alooo!

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bazı arkadaşlarda memleketimiz müslümanlık ve örf adet gereği biz türk insanının temiz olduğunu, diğer gavurların pis olduğunu bizde bu kadar vaka bulmayacağımızı belirtmişlerdi, bende çıkan reklamlara istinaden aynen öyle olacağını düşündüm. Biz temiz insanız dedik, ama öyle değil sanırım ya bu virüs çok etkili, yada armızdaki pisler gidiyor. Bana kalırsa temizlikten ziyade bu virüs öyle 14 kural ile bulaşmayacak birşey değildir.
dün sağlık bakanımızın dediği gibi çindeki gibi 1 kişi 2,5 kişiye bulaştırmıyor. 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor.
allah herkese sağlık versin

Geri
Üst Alt