Sokağa çıkma yasağı geldi

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
bazı arkadaşlarda memleketimiz müslümanlık ve örf adet gereği biz türk insanının temiz olduğunu, diğer gavurların pis olduğunu bizde bu kadar vaka bulmayacağımızı belirtmişlerdi, bende çıkan reklamlara istinaden aynen öyle olacağını düşündüm. Biz temiz insanız dedik, ama öyle değil sanırım ya bu virüs çok etkili, yada armızdaki pisler gidiyor. Bana kalırsa temizlikten ziyade bu virüs öyle 14 kural ile bulaşmayacak birşey değildir.
dün sağlık bakanımızın dediği gibi çindeki gibi 1 kişi 2,5 kişiye bulaştırmıyor. 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor.
allah herkese sağlık versin
Valla temizlikle alakası olduğunu düşünmüyorum ben.
tamam temiz bir Ülkeyiz insanlarımız temiz ama bu illet bulaştımı çıkmıyo düşüncesindeyim.
arkadaşımın eşi sağlık çalışanı ve 3 gün önce yapılan test sonucu pozitif çıkmış.
arkadaşım diyor hergun gelince direk banyoya gidiyodudiye.
arkadasla aynı ortamda bulunduk. Oda yaptırdı test. Bugün sonuç belli olucak bizde ona göre yaptırcaz testleri.
bende hergun işten gelince direk banyoya. Elbiseleri çöp poşetine koyuyorum. çoluk çocukla irtibatı kestik.
valla bulaştıysa bi şekilde Allah yardımcımız olsun.
temizliğimize dikkat ediyoruz elbet

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
tamam temiz bir Ülkeyiz insanlarımız temiz ama bu illet bulaştımı çıkmıyo düşüncesindeyim.
arkadaşımın eşi sağlık çalışanı ve 3 gün önce yapılan test sonucu pozitif çıkmış.
arkadasla aynı ortamda bulunduk. Oda yaptırdı test. Bugün sonuç belli olucak bizde ona göre yaptırcaz testleri.
bende hergun işten gelince direk banyoya. Elbiseleri çöp poşetine koyuyorum. çoluk çocukla irtibatı kestik.
Allah sağlık versin, aynen durum kötü

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Afrika da çok temiz! bazı ülkeler de hiç yok
sanırım oralardan bilgi gelmiyorda ondandır!

saçmalamasınlar şimdi,ya da boşa sallamasınlar ayıp oluyor sonra!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Sağlık çalışanı arkadaşınızın ekipmanı tam mıymış? Maske sıkıntısı sona erdi mi sağlık kurumlarında? :alala

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Sağlık çalışanı arkadaşınızın ekipmanı tam mıymış? Maske sıkıntısı sona erdi mi sağlık kurumlarında? :alala
Arkadaşımın eşi çalışıyor
Ekipmanları tam mı net bilmiyorum ??‍♂️ ama tamdır diye düşünüyorum. Demin görüştüm arkadaşla herhangi bir sıkıntımız yok dedi.
sadece eşi 14 gün karantinada evde

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşımın eşi çalışıyor
Ekipmanları tam mı net bilmiyorum ??‍♂️ ama tamdır diye düşünüyorum. Demin görüştüm arkadaşla herhangi bir sıkıntımız yok dedi.
sadece eşi 14 gün karantinada evde

Hastaneye gidip çalışanlarda maske var mı diye bakmaya kalksam yüksek ihtimalle virüsü kaparım, o yüzden bilemiyoruz bu durumu. :kiskis
Sağlık çalışanlarını korumazsa devlet bu işin üstesinden gelemeyiz.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Hastaneye gidip çalışanlarda maske var mı diye bakmaya kalksam yüksek ihtimalle virüsü kaparım, o yüzden bilemiyoruz bu durumu. :kiskis
Sağlık çalışanlarını korumazsa devlet bu işin üstesinden gelemeyiz.
Valla aynen öyle.
allah onların yardımcısı olsunn. İşleri çok zor
Geçenlerde bir video gördüm İnstagramda.
hastane çalışanlarının kaç kat giyinip maske takılıyor diye paylaşılmıştı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valla aynen öyle.
allah onların yardımcısı olsunn. İşleri çok zor
Geçenlerde bir video gördüm İnstagramda.
hastane çalışanlarının kaç kat giyinip maske takılıyor diye paylaşılmıştı.

Güney Kore'nin nasıl test yaptığına dair bir video görmüştüm, Güney Kore'ye mi ait bilmiyorum tabi ama onun gibi önlemler almalıyız bence.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Güney Kore'nin nasıl test yaptığına dair bir video görmüştüm, Güney Kore'ye mi ait bilmiyorum tabi ama onun gibi önlemler almalıyız bence.

İşe gitmek zorunda olanlara ( yani ben ?. Hafanın 5 günüde mesaideyim ) işyeri girişinde test yapılmalı. Kimde ne var ne yok bilinmiyor. Asgari personele de düşürülmedi halen.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bazı arkadaşlarda memleketimiz müslümanlık ve örf adet gereği biz türk insanının temiz olduğunu, diğer gavurların pis olduğunu bizde bu kadar vaka bulmayacağımızı belirtmişlerdi, bende çıkan reklamlara istinaden aynen öyle olacağını düşündüm. Biz temiz insanız dedik, ama öyle değil sanırım ya bu virüs çok etkili, yada armızdaki pisler gidiyor. Bana kalırsa temizlikten ziyade bu virüs öyle 14 kural ile bulaşmayacak birşey değildir.
dün sağlık bakanımızın dediği gibi çindeki gibi 1 kişi 2,5 kişiye bulaştırmıyor. 1 kişi 16 kişiye bulaştırıyor.
allah herkese sağlık versin

Abim, yüce dinimiz dahil her haltı şov olsun diye alışmış bir milletten bahsediyoruz ne temizliği Allah aşkına. Yaşadığım bölgede gel de bir Cuma namazına gir bakayım girdiğin gibi Hulusi bir kalp ile çıkabiliyormusun.

Saygısızlık, Pislik, Kural tanımazlık, Adam kayırmacılık, Particilik, Adamcılık, Toprakçılık, Ötekileştirmecilik, Dincilik, Yobazlık, Siyasal dejenerasyon, Kültürsüzlük, Bilgisizlik.

Allah için söyle bana, hakaret olarak algılanmadan, şu yukarıda yazdıklarımın TAMAMI bizim toplumda yok mu?

Eksiği var fazlası yoktur..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt