Sokağa çıkma yasağı geldi

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Dünyada da tam sokağa çıkma yasağı yok , mümkün olmaz uygulamak. Temel ihtiyaçların giderilmesi için anca kısmi sınırlama olur, en katısın da bile izin veriliyor. Millet olarak yapılabilecek en kötü davranışı yine biz yapıyoruz . Okul öncesi bebeler bile bu illetin sosyal temasla bulaştığını öğrendi, 20-65 yaş arası en dinamik en zinde olan toplum kesimi malesef öğrenip uygulayamadı. Hem taşıyor, hem bulaştırıyorlar. Milletin 12'ye kadar çıkması yasak değil ki toplu çıkması yanlış olsun, sosyal mesafeyi koruyamaması inat etmesi sorun ve yanlış olan. Bu konuda duyduğum en güzel anonim söz; Dışarıda gezip hasta olacağıma evde kalır kahraman olurum.
Süreci yönetenler ne yapsın, millete onurunu incitmeden söylüyorlar olması gerekeni, dinleyen kim, bir kesim rol kapmaya çalışıyor, bir kesim baltalamaya, koca prof utanmadan hasta milleti itlaf ederdim diyor. Fenomen zibidi çıkın geberin bize kalsın memleket diyor. Bir gurup da siyaset peşinde sanki virüs oylaması yapılacak.
Aslında sürecin sonunda tüm dünyadakiler gibi bizim de bir tercihimiz olacak, ayağımızı toprağa basarak mı yoksa havadamı hayatımızı devam ettirmeye karar vermek zorunda bırakılacağız. Birincisinde hayatımıza bizler ikincisinde taşındığımız yerin sahipleri hükmedecekler.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
lütfen telaşlı vatandaşa laf çakarken, 4 saat sonra, 48 saatliğine dışarı çıkmaz yasak diyene de bir laf ediverin. ne yapsın vatandaş? evi ailesi vb. sorumlulukları var. savunmuyorum ama kolaya kaçıp laf çakmak çok kolay.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
624
Aşağıdakilere ilave birde fırın önünde tekme tokat kavga edenler var malesef.

IMG-20200411-WA000149aba3f2b81f1a5c.jpg

IMG-20200411-WA0003.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
lütfen telaşlı vatandaşa laf çakarken, 4 saat sonra, 48 saatliğine dışarı çıkmaz yasak diyene de bir laf ediverin. ne yapsın vatandaş? evi ailesi vb. sorumlulukları var. savunmuyorum ama kolaya kaçıp laf çakmak çok kolay.
Ya üstad zaten bilinçli i
Aşağıdakilere ilave birde fırın önünde tekme tokat kavga edenler var malesef.
IMG-20200411-WA000149aba3f2b81f1a5c.jpg

IMG-20200411-WA0003.jpg
yaaa bunları gördüm nette. Koptum yaaa.
bide pırasa alan vardı bunların arasında
alacak başka bısey kalmamışsa demekki.
yahu 2 gun kalacaksınız altı üstü. Ölmez insan yaaa.
bu yasak resmı olabılır ama zaten ortada bı dışarı cıkılmasın ibaresi vardı. Bunu öngörüp peyderpey insan evine alır stok denılırsede stoklar yanı 3-5 bişeyler.
açlıktan ölmeselerde insallah koronadanda ölmzeler ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Diyelim ki sen haklısın... İki günde neyi eksik olurda insanlar hayati tehlike yaşar??

Hiç bir şeyi... Çıkma o zaman kardeşim, çıkma!!

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
Plansız yapılan işin sonucu olarak memleketin het yerinden ve hatta bizim küçücük 5000 nüfuslu ilçe dahi herkes sokaklarda

Sanki kıyamet kopmadan önce memleketten kaçıyor millet.

Sosyal mesafe vs herşey ortadan kalktı.

2 saat önceden yasak duyuran zekaya selam olsun.
konu siyasete kaysın istemem ama bilim kurulu demiş karar bizden çıkmadı hükümet karar aldı şeklinde .

hükümet derken de ben söyleyim reis arka sokakları izlerken aklına geldi daldı gitti hemen süleyman soyluyu aradı ,süleyman 81 ile genelde gönder büyükşehirler de 2 gün sokağa çıkma yasağı geldi dedi.☺️

maske işi, ptt ,edevlet ,şimdide bu ani sokağa çıkma yasağını kimin verdiği sizce de belli değil mi?Bakanların sürekli ağzında cumhurbaşkanı kararı, genelgesi,talimatı. Bunun nededini yazmıcam??

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Diyelim ki sen haklısın... İki günde neyi eksik olurda insanlar hayati tehlike yaşar??

Hiç bir şeyi... Çıkma o zaman kardeşim, çıkma!!
hocam onu sorgulamak bize düşmez. otoriter bir rejimde değiliz. ayrıca hastası olan var, bebekleri olan var, yaşlı insanlarla yaşayan var, aynı evde 8-10 kişi olan var.var oğlu var. süreç berbat yönetiliyor. ama güçlüye değil garibana kızmak bizde ata sporudr.

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
konu siyasete kaysın istemem ama bilim kurulu demiş karar bizden çıkmadı hükümet karar aldı şeklinde .

hükümet derken de ben söyleyim reis arka sokakları izlerken aklına geldi daldı gitti hemen süleyman soyluyu aradı ,süleyman 81 ile genelde gönder büyükşehirler de 2 gün sokağa çıkma yasağı geldi dedi.☺

maske işi, ptt ,edevlet ,şimdide bu ani sokağa çıkma yasağını kimin verdiği sizce de belli değil mi?Bakanların sürekli ağzında cumhurbaşkanı kararı, genelgesi,talimatı. Bunun nededini yazmıcam??
Vallahi bana öyle oldu :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis :kiskis

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Bunda telaş yapılacakta bir durum yok gibi.
yani marketleri doldurmanın bu denli bilinçsizce ( cogu kişide maske eldiven yok ) fırınların önunde kuyruk yapmanın bı anlamı yokki. Biraz bilinçli olunsa zaten kalabalık yaratmaz kımsede. Ama işte .....

Bu arada Bakırköyde bir fırın 1 adet ekmeği 5₺ ye satıyormuş.
aman deyim düşmeye gör

Geri
Üst Alt