Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Arkadaşlar merhaba. Teknosadan 1400 tl hediye çekim var ve bu çek ile bir telefon alacağız. bir kaç model arasında kaldım tercih sırama göre aşağıya linklerini atıyorum. Siz olsanız hangisini alırdınız ? 

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Muhtemelen çoğunluk xaomi der gibi 
Telefon dünyasına çok hakim değilim ancak daha 5-10 gün önce telefonunu değiştirmiş birisi olarak V4 VENÜS den oldukça memnun olduğumu belirtebilirim. Ben V4 denmemnun isem, Z10 başarılı bir telefon olmuştur diye mantık yürüttüm ama en önemlisi kullanıcı deneyimi tabi ki. 

Vakit bulsam inceleme konusu açacağım ama malum yetişemiyoruz her yere.

Önceki telefonumun S4 olması ve yıllarca kahrımı çekmesi, dayanması, şarjının oldukça iyi gitmesi ve bir sürü özelliği bünyesinde barındırması nedeniyle SAMSUNG da severim ama o zaten senin listende yok Egemen kardeşim :jeo:

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
bunlardan birini alacak olsam cevabim huawei olurdu.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Cvp: Siz Olsanız Hangisini Tercih Ederdiniz

Ado' Alıntı:
Telefon dünyasına çok hakim değilim ancak daha 5-10 gün önce telefonunu değiştirmiş birisi olarak V4 VENÜS den oldukça memnun olduğumu belirtebilirim. Ben V4 denmemnun isem, Z10 başarılı bir telefon olmuştur diye mantık yürüttüm ama en önemlisi kullanıcı deneyimi tabi ki. 

Önceki telefonumun S4 olması ve yıllarca kahrımı çekmesi, dayanması, şarjının oldukça iyi gitmesi ve bir sürü özelliği bünyesinde barındırması nedeniyle SAMSUNG da severim ama o zaten senin listende yok Egemen kardeşim :jeo:

Hocam şuan kafamda 3 e indirdim diyebilirim. xiaomi , huaweyi , lenova. aslında lenova çok iyi bir telefon bir önceki telim bir alt modeliydi 2 gün şarjı gidiyordu bu ondan daha iyi bir telefon ama bu sefer değişik bir makra birde böyle çift kemaralı bir telefon kullanmak istiyorum. telefon alırkende bütçeleri çok fazla aşmaya karşıyım orta seviye bütçede xiaomi ve huaweyide çfit kamera var işlemcileri de hemen hemen aynı hatta xiaominin işlemcisi , ramı bir tık daha iyi olmasına karşın 200 tl daha ucuz :) bakalım bence genelde huawei der herkes gibi geliyor bana. Bu arada hocam samsungdan çok uzağım samsung alırsam daha yüksek seviyede ki telefonlarından alırım onlara da o paraları vermek bana göre değil benim ayırdığım bütçeye yakın samsunglar pek ilgimi çekmiyor :) .

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32

Jeopol' Alıntı:

Teşekkür ederim hocam. Peki neden huaweyi olurdu diğerlerinden ayıran nokta nedir sizin için ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Koşarak Huawei al.
EMUI 8.0 var. :loya:
Kirin işlemcili Huawei'ler nedense daha stabil çalışıyor bence. Bana öyle geliyor. Xiaomi arayüz konusunda Huawei'den geride kalır.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32

Umut Barış' Alıntı:
Koşarak Huawei al.
EMUI 8.0 var. :loya:
Kirin işlemcili Huawei'ler nedense daha stabil çalışıyor bence. Bana öyle geliyor. Xiaomi arayüz konusunda Huawei'den geride kalır.

arada kaldım açıkcası xiaomi ile huaweyinin .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

clearidas' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam şuan kafamda 3 e indirdim diyebilirim. xiaomi , huaweyi , lenova. aslında lenova çok iyi bir telefon bir önceki telim bir alt modeliydi 2 gün şarjı gidiyordu bu ondan daha iyi bir telefon ama bu sefer değişik bir makra birde böyle çift kemaralı bir telefon kullanmak istiyorum. telefon alırkende bütçeleri çok fazla aşmaya karşıyım orta seviye bütçede xiaomi ve huaweyide çfit kamera var işlemcileri de hemen hemen aynı hatta xiaominin işlemcisi , ramı bir tık daha iyi olmasına karşın 200 tl daha ucuz :) bakalım bence genelde huawei der herkes gibi geliyor bana. Bu arada hocam samsungdan çok uzağım samsung alırsam daha yüksek seviyede ki telefonlarından alırım onlara da o paraları vermek bana göre değil benim ayırdığım bütçeye yakın samsunglar pek ilgimi çekmiyor :) .

Seni izlemeye devam ediyorum :jeo:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Ado' Alıntı:
Seni izlemeye devam ediyorum :jeo:

Ado hocam bide bende huy var . Nerde farklı olan değişik çok fazla kesimin tercih etmediği birşey varsa ben gidip onu tercih ediyorum bu arabada telefonda herşeyde böyle :) . hatta bişe alırken bizimkiler şimdi hangi ilginç ürünü , markayı alacak diyorlar genelde  :haha: .

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35

clearidas' Alıntı:
Jeopol' Alıntı:

Teşekkür ederim hocam. Peki neden huaweyi olurdu diğerlerinden ayıran nokta nedir sizin için ?

stabilite olarak digerlerinden daha iyi. yeni cikmis telefon+ android 8 ile gelmesi.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32

Jeopol' Alıntı:
clearidas' Alıntı:

stabilite olarak digerlerinden daha iyi. yeni cikmis telefon+ android 8 ile gelmesi.

Telefon çıkalı bir hafta olmuş evet. hatta internette tanıtım videoları bile yok kutu açılımları yeni çekiliyor. xiaomide de android 8 var.  yavaş yavaş listenin başına çıkıyor huawei benim için ama işlemci konusunda aklımda soru işaretler var. 6 aya kasmalar yaşarsın gibi kullanıcı yorumları okudum xiaomideki işlemci kendini daha kanıtlamış bir işlemci. ram vb olarak da bir tık daha iyi xiaomi ama tasarım olarak xiaomi çok daha güzel burda karar veremezsem sanırım son kararı bayide vereceğiz :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
clearidas' Alıntı:
Jeopol' Alıntı:

Telefon çıkalı bir hafta olmuş evet. hatta internette tanıtım videoları bile yok kutu açılımları yeni çekiliyor. xiaomide de android 8 var.  yavaş yavaş listenin başına çıkıyor huawei benim için ama işlemci konusunda aklımda soru işaretler var. 6 aya kasmalar yaşarsın gibi kullanıcı yorumları okudum xiaomideki işlemci kendini daha kanıtlamış bir işlemci. ram vb olarak da bir tık daha iyi xiaomi ama tasarım olarak xiaomi çok daha güzel burda karar veremezsem sanırım son kararı bayide vereceğiz :)

2 yıldır Huawei kullanan biri olarak öyle 6 aya kasmalar yaşatacak bir firma değil Huawei.
Onlar arayüze alışamayan ya da marka fanboyu olup ürünü hiç kullanmamış tipler çoğunlukla.
Gidiyorlar ne idüğü belirsiz zilyon tane üçüncü parti yazılım yüklüyorlar sonra da cihaz yavaşladı diyorlar.

Xiaomi sadece donanım satıyor bana kalırsa. Arayüz konusunda Xiaomi'yi beğenmeyen çok.
Ben o Huawei telefondan daha zayıf bir Huawei telefon kullanıyorum ve üründeki tek sıkıntı işlemcinin düşük olması.
Yazılım yönünden sana sıkıntı yaşatmaz.

Cihaz iki sürümle piyasaya çıkmış;
64 GB, 4 GB RAM or 32 GB, 3 GB RAM
İşlemci yönünden fiyatına göre üzmez bence.

Android 9 alacaktır. Ufak iyileştirmeler gerekirse onlara güncelleştirme verirler.
Bende mesela 2 GB RAM var, güncelleme sonrası genelde 1.3 GB'ı boş kalıyor maksimum.
İlk geldiğinde boş kalan RAM miktarı 800-900 MB arası kalıyordu.

Huawei şu an gördüğüm kadarıyla sadece amiral gemilere 2 ana sürüm veriyor.
Altındaki modellerde 1 ana sürüm ve küçük güncellemeler yayınlıyor.
O cihaza güncelleme vermek yerine daha güçlü sürümünü piyasaya sürüyor mesela.
Şu anki politikaları bu gördüğüm kadarıyla.

Xiaomi'nin servisinden memnun olmayanlar var. Deneyimlemediğim için bilmiyorum.
Xiaomi bol bol küçük güncellemeler veren bir firma görünene göre.

Huawei'nin öyle düzeltilecek fazla bug'ı olmuyor sanırım. Ben deneyim yönünden öyle bir sıkıntı yaşamadım.
Yavaşlama abartılacak düzeyde değil. İlk günkü performansından hepi topu yüzde 3-5 falan yavaşlamıştır.
Ben deneyimimde bir aksama göremedim.

Diyeceklerim bu kadar Huawei ile ilgili. Xiaomi için servise işiniz düşmedikçe güzel marka diyorlar.
Vestel hala düşük donanımla adam kandırmanın derdinde.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bu telefon android one telefon olduğu için arayüzü xiaomiler gibi değil saf android bir telefon. Ben 2 sene lenovo kullandım donma kasma ısıma hiç olmadı sonra kırdım. Kardeşimde huawei mate 10 lite kullanıyor aynı işlemci ondada da var memnunda açıkcası ama ileri vadede ne olur bilmiyorum. servis konusunda ne kadar ithalatci garantili olsada teknosadan alınacağı için ne kadar iş serviste bitse de bir tık daha durumun güvenilir olduğunu söyliyebilirim. Herşeyi geçtim huaweyinin tipi gerçekten güzel ama işlemci konusunda bir tk daha iyi ram konusunda bir tık daha iyi bir telefon var bir köşede diğer köşede 200 tl daha fazla artı olarak benim gözümde tasarımı garantisi daha iyi olan bir telefon var. Böyle gidip geliyorum ikisinin arasında.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
clearidas' Alıntı:
Bu telefon android one telefon olduğu için arayüzü xiaomiler gibi değil saf android bir telefon. Ben 2 sene lenovo kullandım donma kasma ısıma hiç olmadı sonra kırdım. Kardeşimde huawei mate 10 lite kullanıyor aynı işlemci ondada da var memnunda açıkcası ama ileri vadede ne olur bilmiyorum. servis konusunda ne kadar ithalatci garantili olsada teknosadan alınacağı için ne kadar iş serviste bitse de bir tık daha durumun güvenilir olduğunu söyliyebilirim. Herşeyi geçtim huaweyinin tipi gerçekten güzel ama işlemci konusunda bir tk daha iyi ram konusunda bir tık daha iyi bir telefon var bir köşede diğer köşede 200 tl daha fazla artı olarak benim gözümde tasarımı garantisi daha iyi olan bir telefon var. Böyle gidip geliyorum ikisinin arasında.

Teknosa'ya hiç güvenme bence. Hatta hiçbir mağazaya güvenme bana kalırsa.
Saf Android aşırı yavan. Tek artısı güvenlik güncellemesi alması, yeni bir takım özellikler gelirse Android'e onları alırsın.
Saf Android gerçekten çekilecek gibi değil bence .Ben elimdeki telefona Lineage OS kurdum onda da Google Pixel Launcher vardı (Saf Android arayüzü) sadece stabil çalışma için yapılmış bir arayüz.

Oyun oynamayacaksan ve bir uygulamanın 2 saniye erken açılması önemli değilse Xiaomi alma bence.
Gider Launcher kurarsın en kötü tabi.

Gündelik kullanım yönünden saf arayüzün eksiği çok bence.
Google kendi arayüzünde sanırım SIM'deki verileri okumuyor. İlla Google Rehber'e aktarmanı istiyor sanırım.
Unuttum açıkçası. :jeo:

Arayüzü hangisinin hoşuna gidiyorsa onu al. Stok Android bir süre sonra seni sıkacak ama emin ol. :help:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri