siparişim aras kargoda mi çalindi ?

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
bu olay haricinde kargopaketleri üzerindeki tc kimlik noları ve tel. numaralarını dolandırıcılarada satıyorlar galiba 2 3 defa farklı kargo firmalarındada başıma geldi yapmış olduğunuz alış verişte kullanmış olduğu. ..... kargo şirketinde s8 kazandınız diye kaç defa mesaj geldi kargoya zimmetlenen bi ürün üstündeki tel numaram başkasının eline nası geçiyor ve o kargo şirketiyle geldiği nasıl biliniyor. alış veriş yaptığım yerler kurumsal şirketler
Aynı dediğiniz mesaj banada geldi kargo firmaları sanırım telefon numaralarını dolandırıcılara veriyorlar sanırım banada s8 kazandınız diye 0212 li şu numarayı arayın diye mesaj geldi.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Aynı dediğiniz mesaj banada geldi kargo firmaları sanırım telefon numaralarını dolandırıcılara veriyorlar sanırım banada s8 kazandınız diye 0212 li şu numarayı arayın diye mesaj geldi.
Bu tür durumlarda ortak veri havuzu kullanan android uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Örneğin Truecaller Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere istinadan tercihinize göre çağrı ya da sms tercihinize göre telefonunuz çalmadan dahi engellenir Siz urumu sadece ekran görünttüsünden görerek haberdar olabilir ve Bu tyür dolandırıcılık/spam/reklam durumlarından rahatsızlık yaşamadan kurtulursunuz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bu tür durumlarda ortak veri havuzu kullanan android uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Örneğin Truecaller Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere istinadan tercihinize göre çağrı ya da sms tercihinize göre telefonunuz çalmadan dahi engellenir Siz urumu sadece ekran görünttüsünden görerek haberdar olabilir ve Bu tyür dolandırıcılık/spam/reklam durumlarından rahatsızlık yaşamadan kurtulursunuz

Ben uygulama kullanmak yerine numarayı kopyalayıp Google'da aratıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri