siparişim aras kargoda mi çalindi ? | Sayfa 2 | Tavsiye FORUMU

siparişim aras kargoda mi çalindi ?

Vedatank

Bronz Üye
15 Ocak 2020
207
bu olay haricinde kargopaketleri üzerindeki tc kimlik noları ve tel. numaralarını dolandırıcılarada satıyorlar galiba 2 3 defa farklı kargo firmalarındada başıma geldi yapmış olduğunuz alış verişte kullanmış olduğu. ..... kargo şirketinde s8 kazandınız diye kaç defa mesaj geldi kargoya zimmetlenen bi ürün üstündeki tel numaram başkasının eline nası geçiyor ve o kargo şirketiyle geldiği nasıl biliniyor. alış veriş yaptığım yerler kurumsal şirketler
Aynı dediğiniz mesaj banada geldi kargo firmaları sanırım telefon numaralarını dolandırıcılara veriyorlar sanırım banada s8 kazandınız diye 0212 li şu numarayı arayın diye mesaj geldi.

smili72 

Silver Üye
6 Mar 2018
713
Aynı dediğiniz mesaj banada geldi kargo firmaları sanırım telefon numaralarını dolandırıcılara veriyorlar sanırım banada s8 kazandınız diye 0212 li şu numarayı arayın diye mesaj geldi.
Bu tür durumlarda ortak veri havuzu kullanan android uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Örneğin Truecaller Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere istinadan tercihinize göre çağrı ya da sms tercihinize göre telefonunuz çalmadan dahi engellenir Siz urumu sadece ekran görünttüsünden görerek haberdar olabilir ve Bu tyür dolandırıcılık/spam/reklam durumlarından rahatsızlık yaşamadan kurtulursunuz

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
9,576
Bu tür durumlarda ortak veri havuzu kullanan android uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Örneğin Truecaller Kullanıcılardan gelen geri dönüşlere istinadan tercihinize göre çağrı ya da sms tercihinize göre telefonunuz çalmadan dahi engellenir Siz urumu sadece ekran görünttüsünden görerek haberdar olabilir ve Bu tyür dolandırıcılık/spam/reklam durumlarından rahatsızlık yaşamadan kurtulursunuz
Ben uygulama kullanmak yerine numarayı kopyalayıp Google'da aratıyorum.

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
23 Kas 2017
9,576
Uygulama kullanınca çalarken kırmız renkte, nal gibi yazı ile DOLANDIRICI, check up pazarlama, su filtresi satıcısı gibi nitelik özellikleri ekranınızda çıkıyor
Her uygulamaya da bilgi satmak istemiyorum artık. :hihi
Onu yükle, bunu yükle, sonra telefon çarşamba pazarına dönüyor. :haha1

Üst Alt