siparişim aras kargoda mi çalindi ?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Arkadaşlar 1 hafta önce madame coco dan nevresim takimi ve 2 cift çorap siparisi verdim.kargo adresime teslimat yapmadiklarindan bana en yakin şubeden teslim almak istedığimi belirttim.ilk başta farkli subeye sonrada istediğim şubeye teslim almam için yönlendirdiler.bu akşam teslim almaya gittiğimde kargo kolisinin kenarindan yirtik olduğunu gördüm.sube yetkilisi durumu farkettiklerini tutanak tuttuklarini bana bana kargomu kontrol etmemi söylediler.imza atmadan kontrol ettiğinde içersinde 2 cift çorabin olmadigini gördüm.müsteri hizmetlerini arayip durumu belirttim.kargoyu hiç teslim almadim.teslim tutanagini bilmiyorum almam gerekiyormuydu?şube yetkilisinden istedim bizde duracak isterlerse göndeririz gibi laflar etti.yani kargoyualmak zorunda olmadigimi 2-3 gün bekletilip iade olacagini firmadan parami alabilecegimi söylediler.daha önceleri böyle olaylari duymuştum ama ilkdefa benim de başima geldi.bundan daha değerli eşyalari diger kargolardan teslim almistim ama böyle bir olay yaşmamistim.acikcasi biraz panik yaşadim

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Hırsızlık olaylarına gireceklerini düşünmem başlarına bela alırlar. Başka bir şey olmuştur. Ah şu acentelik sistemi başımıza ne geldiyse bu sorumsuzlardan geldi sonra marka değeri düşüyor

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Elinizde iade ettiğinize dair bir belge var mı şu an?
şuna kadar internetden yaptığım alışveriş iadelerinde herhangi bir belge kullanmadım
sadece ilgili firmaların mt yi arayıp iade talep oluşturup kargo koduyla iade ettim.sadece gönderdiğim faturaların resmini çekerdim

bunda şuan ürünü teslim almadığım gözüküyor.yani teslim aldığıma dair imza atmadım,tc numaramıda yazmadım
yani bu durumda kargo müşteri ürünü teslim almadığımdan iade edecek.bende cayma hakkımı kullanarak ürnü almaktan vazgeçtim diyorum.ürünü teslim almak gibi bir mecburiyetim heralde yoktur.gelen paketimin durumu kargo ile göndericisi arasındaki sorundur.öyle değil mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tutanağın 1 nüshasını elinizde bulundurmanız yararınıza olurdu. Nüsha yoksada bir fotosunu fln çelseydiniz veya fotokopisini
yani bende o konuda ısrar ettim de kargo görevlisi beni ikna edince vazgeçtim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çalınmamı ,haydaaa ,kimseye güvenemiyeceğiz mi yani,bence merkez müdürlüğe bir e-mail at veya fax çek
Fax0 (216) 538 56 52
2 tane çorap değerleri 20 tl daha fazla değerdeki ürüne dokunmaması ilginç olmuş.yada ihtiyacı olduğundan mı aldılar anlamadım
internet sitesinden iade talebi oluşturdum

Son düzenleme:
turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
uzun zamandır eticareti mesleki olarak yapmaktayım

malesef kargolarda çalınma vakaları olabilmekte, paketinde deforme varsa orjinal paket tekrar bantlıysa yada paketin olur olmaz yerlerinde kargo firmasının barkod etiketi ile bantlama yapılmışsa paketi hiç teslim almayın hiçbirşeye imza atmayın.
dolayısıyla direk müşteri kabul etmiyor yada adreste bulunamadı sebebiyle iade olacaktır.
bundan sonraki kısım kargo ve firma arasında tazmin işlemine gidecektir.
genelde kargo firmaları tazmin işlemlerine yanaşmıyorlar.

bizimde kasımdan bu yana çok ürünümüz müşteriye giderken kargo da çalındı. malesef yaşanıyor bu tüp durumlar, bazende işyerine bırakıp arazi oluyor kargolcular bu durumlarda işiniz biraz daha zor ama imza atmadım bana teslim etmediniz diye itirazda bulunarak hakkınızı arayabilirsiniz.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
uzun zamandır eticareti mesleki olarak yapmaktayım

malesef kargolarda çalınma vakaları olabilmekte, paketinde deforme varsa orjinal paket tekrar bantlıysa yada paketin olur olmaz yerlerinde kargo firmasının barkod etiketi ile bantlama yapılmışsa paketi hiç teslim almayın hiçbirşeye imza atmayın.
dolayısıyla direk müşteri kabul etmiyor yada adreste bulunamadı sebebiyle iade olacaktır.
bundan sonraki kısım kargo ve firma arasında tazmin işlemine gidecektir.
genelde kargo firmaları tazmin işlemlerine yanaşmıyorlar.

bizimde kasımdan bu yana çok ürünümüz müşteriye giderken kargo da çalındı. malesef yaşanıyor bu tüp durumlar, bazende işyerine bırakıp arazi oluyor kargolcular bu durumlarda işiniz biraz daha zor ama imza atmadım bana teslim etmediniz diye itirazda bulunarak hakkınızı arayabilirsiniz.
iade talebinde bulundum.ama sadece bana gelen ürünün iade tutarı geri ödendi.sanki içersindeki diğer siparişlerimi kendim alıp geri kısmını iade ettim.gönderici firmada bir acaip.müşteri hizmetlerini aradım bildirdim .1 hafta oldu hala geri dönüş yapmadılar

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
iade talebinde bulundum.ama sadece bana gelen ürünün iade tutarı geri ödendi.sanki içersindeki diğer siparişlerimi kendim alıp geri kısmını iade ettim.gönderici firmada bir acaip.müşteri hizmetlerini aradım bildirdim .1 hafta oldu hala geri dönüş yapmadılar

eğer siz paketi teslim almadıysanız yani kargo teslim edip geri iade göstermediyse gönderici firma böyle bişey yapamaz kargo müşteriye ulaşmadan iade halinde size tam iade yapıp eksik ürün için kargodan tazmin istemeli

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
eğer siz paketi teslim almadıysanız yani kargo teslim edip geri iade göstermediyse gönderici firma böyle bişey yapamaz kargo müşteriye ulaşmadan iade halinde size tam iade yapıp eksik ürün için kargodan tazmin istemeli
durumla ilgili iki defa müşteri hizmetlerini arayıp kayıt oluşturdum hala geri dönüş yapılmadı.konu araştırılıyor mu yoksa ilgilenilmiyormu bilmiyorum
olmazsa thk ya başvuracağımda geri kalan iade için ne kadar süre beklemem gerektiğini bilmiyorum.1 tl de olsa yine bırakmam.

Y Çevrimdışı

yanki

Yeni Üye
26 Şub 2020
2
56
bu olay haricinde kargopaketleri üzerindeki tc kimlik noları ve tel. numaralarını dolandırıcılarada satıyorlar galiba 2 3 defa farklı kargo firmalarındada başıma geldi yapmış olduğunuz alış verişte kullanmış olduğu. ..... kargo şirketinde s8 kazandınız diye kaç defa mesaj geldi kargoya zimmetlenen bi ürün üstündeki tel numaram başkasının eline nası geçiyor ve o kargo şirketiyle geldiği nasıl biliniyor. alış veriş yaptığım yerler kurumsal şirketler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri