Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bizde de var benzerleri;
Aşıya karşı olanlar dediklerin aşı olmaya karşı olan değil, bu virüs için dayatılan sıvıya (aşıya) karşılar. Bu güne kadar hangi yaptırdığın aşıyı kaydedip diğer ülkelere ve diğer ülke şirketlerine senin kişisel verilerini paylaştılar. Yarın buna nelerin ekleneceğini bilsen eklendikçe hangi özgürlüklerinin elinden gideceğini bilsen belki sen de karşı çıkarsın. Ayrıca aşıların içini analiz edip içinde ne olduğunu konuşan bir kurum yada kişi duydun mu? Neden kimse sorumluluk almadan zorluyor. Belli ki zamanla bir şeyler değişecek, bu insanlar da kendileri istedi deyip sıyrılacaklar.

Bu gün blockchain ve crispr bu iki teknolojiyi bilmeden yapılanı ve varılmak isteneni anlayabilmek zor.

Aslında aşı olanlar bana dokunmasın da bir an önce normal önceki hayatma, toplumla birlikte döneyim derdinde, umudu bu yönde. Ama aslında gidişat da öyle mi?
Aşı olmayanlar da bu bir dayatma ve normalimizi elimizden almak istiyorlar yeni diye bizi razı olmayacağımız bir geleceğe iteliyorlar deyip olana karşı çıkıyorlar.

Niyet olarak iki tarafta hem kendilerinin hem toplumun faydasına inandıklarını savunuyor. İki tarafın da niyetleri gayretleri takdire şayan. Ancak burada kazanan bu ortamı oluşturup insanları ortamın içine sürükleyenler oluyor. Her durumda az çok istediklerini almış oluyorlar. Dünyanın yarısı kendi rızasıyla kayıt altına çoktan alındı bile.

Aslında klasik anlamda aşı karşıtlığı yok. İstisnalar hariç herkes normal aşılarını olmuştur hayatta . Burada bir gurubun güçlerinin yettiği tüm araçlarını kullanarak ortamı hazırlayıp bu sıvıyı enjekte etmelerine kayıt altına alıp bilgileri keyiflerince kullanmalarına kaşı çıkıyorlar. Zaten hastalığı tespit eden yöntem de bilim adamları tarafından sorgulanıyor. Hatta DSÖ dekiler bile bir 40 tur bir 20 tur deyip kıvırıp duruyor. Yetmiyor üye ülkelere de hükümetler aracılığıyla zorluyorlar. Sonra DSÖ den ayrıldıklarında yağlı bir kurumun başına danışman yada yönetici olup keyiflerine bakıyorlar. Medyadan bile takiple görünüyor gizli saklı değil.

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Asıl karşıtlık aşı kavramına değil transhümanizm denilen olguya.

Neymiş bu transhümanizm,

Transhümanizm, insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin artırılması, yaşlanma ve hastalanma gibi arzu edilmeyen veya gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren uluslararası bir entelektüel ve kültürel harekettir.

Bir nevi insanı robotlaştırma. Kim, hangi amaçla insanların yaşlanmasını engellemeye kalkar. Amaç ne diye düşünmek lazım. Ne kadar da uğraşırsan uğraş insanı yaşlanmaktan, hasta olmaktan uzak tutamazsın. Bunu gerçekleştirebilmek için yapılan her şey de insanı kobay olarak kullanmaktır. O yüzden kobay faresi gibi diyor diyenler. Bakalım işin sonu nereye varacak.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aşı karşıtları enfekte olup hepsi geberip gidecek... merak etmeyin hepsi çürümüş leş...
he babam öyle ben o kelimeyi dağda bayırda Askerimizin geberttiği teröristler için kullanıyorum
Onlara daha çok yakışıyor aşı işe yaramıyor DSÖ söylüyor varyantlar sebebi ile daha uzun yıllar virüs bizimle
Haberleri aç bak günlük virüsten 250 kişi ölüyor daha kış gelmedi sokağa bir çıkın bakın
Millet maske takmıyor sosyal mesafeye dikkat etmiyor sorsan ben biontech oldum diyor
Herkes birbirine bulaştırıyor aşı tedavi edici değil koruyucu etki sağlıyor psikilojik anlamda aşı oldum
Güvendeyim hissi veriyor öyle değil kurallara herkes uyacak maskesini takacak sosyal mesafeyi koruyacak
Aşı olanda virüs kapıyor bulaştırıyor olmayanda aynı şekilde şu virüsü tedavi edici hastalığa yakalanaları
İyileştirecek virüs nedeni ile ölümleri engelleyecek bir tedavi bulunmadığı sürece virüs bitmez.
Aşı çekilecek iş değil her sene birkaç doz aşı yaptırmakla taşıma su ile değirmen dönmez...

Aşı olanada olmayanada saygım sonzuz herkes istediğini yapmakta özgür.

Kırıcı olmaya aşılı aşısız polemiğine hiç gerek yok birbirimizi kırmayalım deymez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Neredeyse 3 öğün hamur işi - makarna tüketen ve nüfusunun yarısından fazlasında sigara kullanımı olan bir toplumun içinden aşı karşıtlarının çıkması (güya zararlı) çok gülünç.

Son düzenleme:
grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
he babam öyle ben o kelimeyi dağda bayırda Askerimizin geberttiği teröristler için kullanıyorum
Onlara daha çok yakışıyor aşı işe yaramıyor DSÖ söylüyor varyantlar sebebi ile daha uzun yıllar virüs bizimle
Haberleri aç bak günlük virüsten 250 kişi ölüyor daha kış gelmedi sokağa bir çıkın bakın
Millet maske takmıyor sosyal mesafeye dikkat etmiyor sorsan ben biontech oldum diyor
Herkes birbirine bulaştırıyor aşı tedavi edici değil koruyucu etki sağlıyor psikilojik anlamda aşı oldum
Güvendeyim hissi veriyor öyle değil kurallara herkes uyacak maskesini takacak sosyal mesafeyi koruyacak
Aşı olanda virüs kapıyor bulaştırıyor olmayanda aynı şekilde şu virüsü tedavi edici hastalığa yakalanaları
İyileştirecek virüs nedeni ile ölümleri engelleyecek bir tedavi bulunmadığı sürece virüs bitmez.
Aşı çekilecek iş değil her sene birkaç doz aşı yaptırmakla taşıma su ile değirmen dönmez...

Aşı olanada olmayanada saygım sonzuz herkes istediğini yapmakta özgür.

Kırıcı olmaya aşılı aşısız polemiğine hiç gerek yok birbirimizi kırmayalım deymez.
aşı karşıtlarının genel sorunu DSÖ ne demiş diye dediklerini yorumlayıp istediğini anlatıyorlar... aşılar işe yaramıyormuş... öyle olsa hastaneler aylar önceden göçmüştü... sallamak serbest tabi... varyanlar aşısızlardan çıkıp çoğalıyor...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
aşı karşıtlarının genel sorunu DSÖ ne demiş diye dediklerini yorumlayıp istediğini anlatıyorlar... aşılar işe yaramıyormuş... öyle olsa hastaneler aylar önceden göçmüştü... sallamak serbest tabi... varyanlar aşısızlardan çıkıp çoğalıyor...

DSÖ Avrupa direktörü diyor

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, yüksek aşılama oranının pandemiyi bitireceği konusunda artık daha kuşkulu. Kluge'a göre bunun sebebi yeni çıkan varyantların sürü bağışıklığı perspektifini zayıflatması.
Koronavirüs aşılarının salgını sona erdireceği görüşü zayıflarken Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, hükümetlerin üçüncü doz dahil olmak üzere kademeli olarak artık yeni stratejiler benimsemesi gerektiği uyarısında bulunuyor.
Covid-19 aşılarının pandeminin yayılmasını durdurmayacağını belirten DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, hükümet yetkililerinin virüsle uzun vadede başa çıkmak için yeni aşı stratejilerine hazırlanmaları gerektiğini söyledi.

Kluge, cuma günkü açıklamasında, Covid-19'un yeni varyantlarının ortaya çıkmaya devam edeceğini ve koronavirüsün de grip gibi insanoğluyla birlikte var olmayı sürdüreceğini düşünüyor.
DSÖ yetkilisi, mayıs ayında yaptığı açıklamada, insanların yüzde 70'inin aşılanması halinde salgının sona ereceğini söylemişti.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bakanımız amma komplocuymuş diyecek birileri aramızdan...
İşlerin %80 ini insanların yapmadığı dünyada bunca vasıfsız insana ihtiyaç mı kalır sizce?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Komşumuzun yeğeni alerjim var diye aşı yaptırmamış. Şimdi korona olmuş ve hastanede yatıyormuş. Durumu pek iyi değil dedi. İnşallah iyileşir diyorum.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Komşumuzun yeğeni alerjim var diye aşı yaptırmamış. Şimdi korona olmuş ve hastanede yatıyormuş. Durumu pek iyi değil dedi. İnşallah iyileşir diyorum.

Benim de bir arkadaş "acelesi yok" diye olmamış. Tek doz Biontech olan kardeşinin eve taşıdığı virüsten dolayı hastanelik oldu. Zatürreye çevirmiş, neredeyse entübe edilecekmiş. Çektiği eziyetten sonra köpek gibi pişman tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt