Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Hocalar sürecin kurban bayramından sonra bozulduğunu düşünüyor. Bir muhabir cumhurbaşkanına yasak var mı diye sormuştu. O da ne yasağı vatandaş bayramlaşacak demişti. Umarım bu bayram temkinli olunur.
Ben de, hacı abi gibi yaşasam, beslensem, tedavi görsem... Ben de "ne yasağı yahu, lebaleb kongre yapacağız daha" derdim herhalde... ?

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Orası öyle ama tek taraf suçlu değil, onu demek istedim.
Süreç başından beri nasıl yönetiliyor ortada.
Tabiki tek taraf suçlu değil ama biz üstümüze düşeni yapmıyoruzki halk olarak. Bize gerçekten kral gerek onu yapamazsınız bunu yapabilirsiniz diyen. Cafeler açık ama ben neden gitmiyorum? Açan suçlu ama hırsızın günahı yokmu diye sordum aslında. Özetle masum değiliz hiçbirimiz...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Biontech için sıra alıp aşı yaptırmaya gitmeyenler varmış, haberlerde izledik. Vatandaş gelmeden aşı hazırlanıyormuş. Tabi böyle olunca aşı ziyan oluyor. Devletin bir yaptırım uygulaması gerekir.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Biz sıramız gelse de aşı olalım diye dört gözle bekliyoruz,sırası gelip de gitmeyenlere şaşırıyorum vallahi.Bu illetten ancak tedbir ve aşı ile kurtulabiliriz başka çaresi yok.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Biz sıramız gelse de aşı olalım diye dört gözle bekliyoruz,sırası gelip de gitmeyenlere şaşırıyorum vallahi.Bu illetten ancak tedbir ve aşı ile kurtulabiliriz başka çaresi yok.
Katılmıyorum bu görüşe hocam... Yıllardır grip aşısı olmamış biri olarak eksikliğini görmedim... İzolasyon kurallarını ihlal etmiyorum, maske mesafe hijyene dikkat ediyorum, kronik rahatsızlığım yok çok şükür... Neden aşı olayım... ?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Katılmıyorum bu görüşe hocam... Yıllardır grip aşısı olmamış biri olarak eksikliğini görmedim... İzolasyon kurallarını ihlal etmiyorum, maske mesafe hijyene dikkat ediyorum, kronik rahatsızlığım yok çok şükür... Neden aşı olayım... ?
Toplumsal bağışıklık için bu şart ancak sen de haklısın bu kadar yavaş aşılama varken hangi ara bağışıklık olacak diyorsun. Grip aşısı ile bunu ben olsam birbirine karıştırmazdım

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Bağışıklığınızın güçlü olduğundan emin iseniz korona size bir şey yapmaz. Aşı olmanıza gerek kalmaz ve toplum bağışıklık kazanmadığı için uzun yıllar maske takmaya devam edersiniz. Peki bağışıklığınız güçlü değilse olabilecekleri göze alıyor musunuz ? 40 yaşında ve kronik rahatsızlığı olmayıp koronadan ölen insanlar var.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bağışıklığınızın güçlü olduğundan emin iseniz korona size bir şey yapmaz. Aşı olmanıza gerek kalmaz ve toplum bağışıklık kazanmadığı için uzun yıllar maske takmaya devam edersiniz. Peki bağışıklığınız güçlü değilse olabilecekleri göze alıyor musunuz ? 40 yaşında ve kronik rahatsızlığı olmayıp koronadan ölen insanlar var.
Bana bulaşırsa herkese bulaşır... :hmm Ayrıca, sistem aşı randevusu vermiyor yani istesem de aşı olmam mümkün değil.

Şimdiye kadar olmadan durumu idare ettiysem, bundan sonra da olmam diye düşünüyorum.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Bana bulaşırsa herkese bulaşır... :hmm Ayrıca, sistem aşı randevusu vermiyor yani istesem de aşı olmam mümkün değil.

Şimdiye kadar olmadan durumu idare ettiysem, bundan sonra da olmam diye düşünüyorum.
hocam bu mutasyonlara dikkat edin. şimdiye kadar dediğiniz olay her an değişebiliyor. bulaş hızı değişebiliyor. korunmaya aksatmadan devam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

sayfanın altında video haberide var.

Yarın diğer portallar da haberi eklerler...
Araştırdığım kadarıyla durum zannettiğiniz aşamada değil.
Ribavirin diğer viral hastalıkların da tedavisinde kullanılan bir virüs ilacı.
Koronavirüs'ü de yavaşlattığı gözlemlenmiş yakın zamanda.

Bir şeyi paylaşırken biraz araştırıp paylaşın derim.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Videoyu izleyin üzerinde çalışılan ilacın yerli sentezlenmesiyle ve labratuar deneylerinin tamamlandığından ve 2 aydır mutasyonlarda da etkili olduğunun görüldüğünden bahsediliyor. İlacın var olması dışında bu virüs için etkili olduğu ve ucuza maledileceği yerli üretileceği üzerinde duruluyor. Belli ki bilim adamlarımız virüsle mücadelede yeni bir yol açmışlar. İlaç haberi yeni değil bu virüsün tedavisinde kullanılacağının bilimselliğnin kanıtlanması litaratüre eklenmesi çalışması yeni gelişme ve halka duyuruluyor. Daha 24 saat olmayan açıklamalar. Biraz bekleyelim görelim zaten yalansa saldıran çok olur...

Üzerinde çalışılmakta olan takipli bir konu idi. Açıklamalar dikkate alındığında belli ki açıklanmayan saklı konularda içeriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt