Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Önü arkası olmayan konuşmaların olduğu bir film :)
Ne soruldu ne cavap verildi belli değil ,kes-kopyala-yapıştır ile yapılmış,bir de son zamanların popüler kişisi olunca,vurun abalıya misali olmuş gibi geldi bana,bir kaç gündür "aşı karşıtı" kişilerin ölümlerini okumuştum ,"aşıya gerek yok" deyip ,coronadan ölüm de ne kötü bir şey.
Bir tanıdık coronadan öldü. İki doz aşı da olmuştu. Bu tip örneklerde var. Garip doğrusu. Corona adam mı seçiyor ne yapıyor anlamış değilim. Allah kimseye göstermesin tabiki..

Ben iki doz biontech oldum...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bir tanıdık coronadan öldü. İki doz aşı da olmuştu. Bu tip örneklerde var. Garip doğrusu. Corona adam mı seçiyor ne yapıyor anlamış değilim. Allah kimseye göstermesin tabiki..

Ben iki doz biontech oldum...
Örnekler çoğaltılabilir ,ama genellikle daha önce bir rahatsızlık geçirende daha etkiliymiş virüs ,mesela kalp ,karaciğer ,v.s hastalığı gibi.Yani adam seçmiyordur da ,adam hastalığın gelmesi için her yolu seçiyordur ,bir de aşı karşıtı ise bak sen olaya :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Önü arkası olmayan konuşmaların olduğu bir film :)
Ne soruldu ne cavap verildi belli değil ,kes-kopyala-yapıştır ile yapılmış,bir de son zamanların popüler kişisi olunca,vurun abalıya misali olmuş gibi geldi bana,bir kaç gündür "aşı karşıtı" kişilerin ölümlerini okumuştum ,"aşıya gerek yok" deyip ,coronadan ölüm de ne kötü bir şey.
Emmi aşı olmak iyide bizim millet başta sağlık bakanı geliyor 2. doz aşını olduysan maske takmayabilirsin nedir
Sokağa çıkıyorum %90 maske takmamış niye maske yok dedim birkaç kişiye 2 doz biontech olduk biz diye gülüyorlar sonra niye arttı bu vakalar aşı olmak koruyormuş virüs kapsan hastalığı hafif hissediyormuşun vs vs
Lafın kısası bu kafayla dünyada virüs biter bizde bitmez aşı olduysan maske takma diyerek aşıyı ol maskeden kurtul virüsü yay ben aşı olmadım aile içinde kimse olmadı maskemizi takıyoruz sosyal mesafeyi koruyoruz olay bu
saldım çayıra mevla kayıra ile bu virüs bitmez bu arada komşunun dayısı biontech olmuş 5 dk içinde hastanede vefat etmiş kurtaramamışlar ölüm nedeni aşı değilmiş diye zırvalamışlar komşu dava açmaya hazırlanıyor
Kışa yine yasaklar gelecek bu iş böyle yapılırsa virüs bitmez.

Aşı olmak yada olmamak işte bütün mesele bu :kiskis

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Üstad videoyu değiştirdim ama içerik aynı çözünürlük daha iyi. Parça parça olması bir şey değiştirmez fikirler zaten onun fikirleri. Ayrı ayrı programlarda sorulara verdiği cevaplar. İlk video da aylardır youtube da Hoca arkasın da durmasa çoktan kaldırtırdı. Söyledikleri zaten herkesin bildiği şeyler, bilim dışı değil, yanlış anlaşılacak anlam bozukluğu yaratmıyor, sadece konu hakkında farklı yerlerde aynı konuyla ilgili söylenenler klip haline getirilmiş.
Zor olan insanın işine gelmeyene inanmak istememesi, biz de bunun la ilgili bir atasözümüz de vardır. Gerçekler acıdır...
Adam bak başında ne diyor, ben ... aşı olun demedim, o söylenenler devletin söyledikleri, söylettikleri diyor.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Bir tanıdığım bu aşı karşıtlığı saçmalığı yüzünden "ruhsatsız aşı olmamak için beklemeyi tercih ettim" demişti. Zaten sürekli evde çalışıyorum, böyle idare ederim diyordu.

Ne oldu? Kardeşi covid'i kapıp eve taşıdı. Kardeşi tek doz Biontech olduğu için evde grip gibi atlattı, kendisi ise şu an hastanede yatıyor.

Ne oldu yani şimdi? Yediğiniz çikolatadan, içtiğiniz kolaya, kullandığınız TV'den router'a her şeyin insan vücuduna zararı var. İş ölümcül bir virüs olunca milletin cinsliği tutuyor. Ya hadi alıştık "İsrail kolaya müslümanları zehirlemek için böcek boku koymuş" saçmalıklarına. Lan bu koduğumun aşısını İsrail, Amerika, Avrupa komple yaptı, yapıyor. Aşıya ruhsat da çıkmış durumda.

Bu sefer de "DSÖ başkanının amcaoğlu masonmuş", "FDA de işin içinde", "Zaten dünyayı insan kılığına reptilianlar yönetiyor" diyen kıt akıllıların peşine düştü millet.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bir tanıdığım bu aşı karşıtlığı saçmalığı yüzünden "ruhsatsız aşı olmamak için beklemeyi tercih ettim" demişti. Zaten sürekli evde çalışıyorum, böyle idare ederim diyordu.

Ne oldu? Kardeşi covid'i kapıp eve taşıdı. Kardeşi tek doz Biontech olduğu için evde grip gibi atlattı, kendisi ise şu an hastanede yatıyor.

Ne oldu yani şimdi? Yediğiniz çikolatadan, içtiğiniz kolaya, kullandığınız TV'den router'a her şeyin insan vücuduna zararı var. İş ölümcül bir virüs olunca milletin cinsliği tutuyor. Ya hadi alıştık "İsrail kolaya müslümanları zehirlemek için böcek boku koymuş" saçmalıklarına. Lan bu koduğumun aşısını İsrail, Amerika, Avrupa komple yaptı, yapıyor. Aşıya ruhsat da çıkmış durumda.

Bu sefer de "DSÖ başkanının amcaoğlu masonmuş", "FDA de işin içinde", "Zaten dünyayı insan kılığına reptilianlar yönetiyor" diyen kıt akıllıların peşine düştü millet.
Aşı muhabbeti başlayalı 1 sene oldu hâlâ değişen bir şey yok inat eden devam etsin etmeye kendisi çekecek sonucunu. Sıkıntı olan ülkenin yarısı aşı olmayınca bu salgın durmuyor durmayacakta, birkaç ay sonra yeni bir varyant çıksa aşıların ona karşı çalışacağının garantisi yok ama devam etsinler o bunun yeğeniydi bu şunla kuzen bizim kahvedeki sağlık memuru da aşı olma dediydi diye yaptırmasınlar sonra yoğun bakımlarda boğulup gidecekler. Yukarıda bir eleman var zaten deli ediyor beni 1 senedir kimse umursamamasına rağmen saçma salak şeyleri mantıklı konuşuyormuş edâsıyla söyleyip duruyor, bir gün forumdan atılmama sebep olacak.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Aşı yokken de hani aşı bizim ülkede niye yok diyorlardı. Şimdi de aşı karşıtlığı var. Eğer bu yüzdense diyecek bir şeyde yok. Çoğu bazı ülke aşı bulamıyor hatta..

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Aşı karşıtları yüzünden varyasyonlarda artıyor.Hem kendimiz hem dünya için aşı olmak lazım.

Yok varyantlar aşılar yüzünden çıkıyor. Dikkat edin ilk varyant, mutasyon sözleri aşılardan sonra başladı. Aşı olmayanın olana bir zararı yok. Bilakis olanlar, rehavete kapılıp tedbirleri salıyor. Bu yüzden riski biz oluşturuyoruz. Bu iş cadı avına dönüyor. Olmak istemeyeni de anlamak lazım. Adamın eline, hiçbir sorumluluk almam, tüm risklere karşı sorumluluk senin diyen kağıdı tutuşturunca çekinenlerin olmadı çok doğal.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Yok varyantlar aşılar yüzünden çıkıyor. Dikkat edin ilk varyant, mutasyon sözleri aşılardan sonra başladı. Aşı olmayanın olana bir zararı yok. Bilakis olanlar, rehavete kapılıp tedbirleri salıyor. Bu yüzden riski biz oluşturuyoruz. Bu iş cadı avına dönüyor. Olmak istemeyeni de anlamak lazım. Adamın eline, hiçbir sorumluluk almam, tüm risklere karşı sorumluluk senin diyen kağıdı tutuşturunca çekinenlerin olmadı çok doğal.
alakası yok. ingiltere varyant 2020 ekim'de çıktı. aşılama dünya genelinde 2020 aralık'ta başladı. lütfen kulaktan dolma şeylerle , konuyu uydurma bilgi yeri yapmayalım.
unutmayın her virüs kendini değiştirebilir. özellikle bünyeden bünyeye rahatça geziyorsa, her bünyede yeni bir değişime uğrama ihtimali bile vardır. aşınızı olun, çağ dışı düşüncelerle, ülke vatandaşının sağlığı ile oynamayın.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Kulaktan dolma diye bir olay yok. Bu görüşü beğenmemekte de herkes tabiki serbest. Biraz araştırılınca bu görüşü savunan yüzlerce uzman var. Ama aşı olmayanların yüzünden varyantlar çıkıyor diye tek bir ispatlanmış çalışma yok. Bunu siz nereden öğrendiniz acaba. Aşıların halka sürülme zamanı hiçbir şeyi ispatlamaz. Ondan çok önce Seçkinler aşı oluyordu. Aşı olunması taraftarıyım ve gittim snvc oldum. Bakın 3. doz olayı çıkmadan, bntch daha gelmeden iki doz snvc ile aşılandı yaşça büyüklerimiz. 3. doz geldi ben tüm tanıdıklarıma 3. dozu da snvc olmaları yönünde iknaya çalıştım. Çok kişiyle tartıştık olmaz, sudan farkı yok, antikor fazla üretmiyor diye. Sonra Bakan bey çıktı 30 milyon kişi ile yapılan araştırmayı açıkladı. En iyi koruma 3 doz snvc ondan sonra 2 doz snvc 3. doz bntch dedi. Şimdi ne oldu antikor sayısının önemi yok, antikor sayınız yüksek de olsa aşınızı olun söylemine geldik.

Yani benim söylediğim kulaktan dolmaysa sizin söylediğiniz aşısızlar yüzünden varyantlar oluyor söylemi de en az bu kadar kulaktan dolma. Bir düşünceyi beğenmeyebilirsiniz ama bunu afaki şekilde çürütemezsiniz. Hele kendi savınız hiçbir bilimsel kanıta dayanmıyorken.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt