Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
C62E9AEB-C570-478A-B7EE-6A8FE5BFE48C.jpg

Ben Biontech oldum 2.dozu da zamanı gelince olurum inşallah şu virüse bulaşmadan tez zamanda kurtuluruz inş

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
C62E9AEB-C570-478A-B7EE-6A8FE5BFE48C.jpg

Ben Biontech oldum 2.dozu da zamanı gelince olurum inşallah şu virüse bulaşmadan tez zamanda kurtuluruz inş
Annem oldu aşıyı, herhangi bir alerji yaşamamış, yan etki de olursa bakalım ne olacak.
İkinci dozu bulamazsak eğer süreyi aştığımızda ilk doz yüksek ihtimal çöpe gitmiş olacak.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Adamlar aşmış isterlerse bulaşıyor istemezlerse bulaşmıyor, ülkemin dışarısıda bir içerisi de bize diyorlar ki yerseniz. Hem de kapalı alanda coşturulmuşken bile. Lebaleb konser deneymiş, galiba yaz gelirken açmaya kılıf hazırlıyorlar. Yada yeni maskelere alt yapı hazırlıyorlar, sanki sadece nefes alıp vermekle yayılıyor. Ya da ....?

Ezberlerimiz yakında tekrar bozulacak anlaşılan.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizimkiler de 2. doz Sinovac aşısını oldular. Her 2 dozda babamda hafif sersemlik ve baş dönmesi durumu oldu, annemde bir yan etki olmadı. Bu durum kişiye göre değişiyor herhalde.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
2. tur yapılacak biontech aşıları ertelendi bilginize
biontech sinovac gibi değilmiş. ilk dozdan sonra korumaya başlama süresi de kısa, etkinliği de fazla imiş. kısaca biontech tek doz , iki doz sinovac aşısından fazla koruyormuş. bunlar görüp duyduklarım. hatalı bilgi var ise düzeltsin bilenler.

R Çevrimdışı

rasbay 

Yeni Üye
7 Haz 2020
47
48
2. tur yapılacak biontech aşıları ertelendi bilginize
Biontech aşılarının ertelenmesi de iptal oldu. Şöyle olacakmış. Mevcut randevusu olanlar ikinci dozu olabilecekler. (Bu durumda olanları da ertelemişlerdi.) Yeni ilk doz aşısını ocakların ikinci doz aralığı 6 - 8 hafta olarak belirlenmiş.

Kaynak :

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
Benim hanım ayın 21 inde sinovac aşısı oldu,yan etki olarak kolunda ve alnında bir iki yerinde kaşıntılı,kızarıklık oldu.İlaç olarak aloevera spreyi kullanıyoruz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Biontech aşılarının ertelenmesi de iptal oldu. Şöyle olacakmış. Mevcut randevusu olanlar ikinci dozu olabilecekler. (Bu durumda olanları da ertelemişlerdi.) Yeni ilk doz aşısını ocakların ikinci doz aralığı 6 - 8 hafta olarak belirlenmiş.

Kaynak :

İptal etme sebepleri ikinci doz olması gereken zamanda yapılmaz ise hiç bir anlamı kalmıyor

Çin aşısında o kadar sorun olmuyor sanırım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim hanım ayın 21 inde sinovac aşısı oldu,yan etki olarak kolunda ve alnında bir iki yerinde kaşıntılı,kızarıklık oldu.İlaç olarak aloevera spreyi kullanıyoruz.

Eşimde aynı yan etkiler biontech de oldu ağrı şişme kızarıklık ateş iki gün sürdü

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Ahhhh. ahhh....
Ne çekiyorsak cehaletimizden sorgula mayışımızdan, balık hafızalığımızdan çekiyoruz. Dün gerçekler konuşuluyorken bu gün kimin gerçeklerini konuşuyorlar. Doğrular değiştiriliyor ama hakikatler yerli yerin de duruyor...

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ahhhh. ahhh....
Ne çekiyorsak cehaletimizden sorgula mayışımızdan, balık hafızalığımızdan çekiyoruz. Dün gerçekler konuşuluyorken bu gün kimin gerçeklerini konuşuyorlar. Doğrular değiştiriliyor ama hakikatler yerli yerin de duruyor...

Önü arkası olmayan konuşmaların olduğu bir film :)
Ne soruldu ne cavap verildi belli değil ,kes-kopyala-yapıştır ile yapılmış,bir de son zamanların popüler kişisi olunca,vurun abalıya misali olmuş gibi geldi bana,bir kaç gündür "aşı karşıtı" kişilerin ölümlerini okumuştum ,"aşıya gerek yok" deyip ,coronadan ölüm de ne kötü bir şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri