Sinovac vs Biontech - Hangi aşı ? Anket İçerir

Sinovac mı ? Biontech mi ? Hangi Aşıyı Olurdunuz ?

• Sinovac ( Çin ) inaktif aşı

• Biontech ( Almanya - Abd ) mnra aşı

• Diğer aşılardan

• Hiçbir aşıyı yaptırmam

• Aşı olsun da ne olursa olsun

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
The_SreT The_SreT, Şöyle bir gerçekte var. Öldürebiliyor olması, oldukça göz korkutuyor.
çünkü ülkemizde faz3 çalışması yapılıyor aşı olanlar şuan için kobay sayılabilir aşı olanların yarısına plasebo aşı, yarısına gerçek aşı vuruluyor yan etki görülmeyenlere boş aşı yapılmış olabilir

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Yapılan mitinglerin , kongrelerin bilançosu korkunç bir seviyeye ulaştı. Yazık vallahi çok yazık.

S10407-220805d206c14ba57eff33.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Yapılan mitinglerin , kongrelerin bilançosu korkunç bir seviyeye ulaştı. Yazık vallahi çok yazık.

S10407-220805d206c14ba57eff33.jpg
Hocam sadece mitingler kongreler değil malesef toplumun büyük kesimi dikkat etmiyor. Bugün gördüklerime şok oldum. Saat 6 gibi eşimle yürürken barlar tıklım tıklım doluydu, cafeler hınca hınç dolu ve insanlar maskesi eğleniyorlardı. Tabi burada imam cemaat ilişkisi geliyor akla. Okumuş cahiller kadar tehlikeli bir kitle yok, ülkemizde bu nüfus artmakta. Pandemi illaki bitecek ama bu zihniyet ???

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam sadece mitingler kongreler değil malesef toplumun büyük kesimi dikkat etmiyor. Bugün gördüklerime şok oldum. Saat 6 gibi eşimle yürürken barlar tıklım tıklım doluydu, cafeler hınca hınç dolu ve insanlar maskesi eğleniyorlardı. Tabi burada imam cemaat ilişkisi geliyor akla. Okumuş cahiller kadar tehlikeli bir kitle yok, ülkemizde bu nüfus artmakta. Pandemi illaki bitecek ama bu zihniyet ???
Heralde imam cemaat meselesi , millet mitinglere baktı , bu pandemide miting lebaleb dolu diye övünmeleri gördü ne olacak başka. Yaa miting kabalık diye övünüldü bu ülkede , hem de kapalı spor salonlarında defalarca mitingler yapıldı. Bir ülkeye virüsü yaymak istesen daha iyisini yapamazsın , inan yapamazsın. Ardından cumartesi yasakları kalktı , heeh dedi millet demek ki birşey yok patlama yaşadık. Barlar tıklık tıklım , cafeler hınca hınç dolu, serbest bırakırsan dolar. Bazı arkadaşlarım var diyorum gitmeyin kardeşim cafeye, bara, kahveye virüs var. Yaa ne olacak birşey olsa yasak koyarlar, yasak değilse giderim diyorlar.

Bu işin artık siyasetide kalmadı, onlar kendilerini bir şekilde kurtarırlar, olan yine sana, bana olur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bulaş riskini %50 engelliyor , ölüm riskini %100 engelliyor Sinovac. Biontech verileri ise bulaş riskini %90 engelliyor, ölüm riskini %100 engelliyor. Biontech aşısını her hangi bir alerjisi olana önermiyorlar , aşıya gittiğimizde Biontech aşısı olacaklara alerjisi olup olmadığı soruluyordu. Biontech'in bulaş riskini %90 engellemesi çok iyi bir veri ama , şimdiye kadar hiç denenmemiş bir aşı yöntemi olması riskli bir durum bence. Tamam aşıyı olanlar var , hiç bir sorunu olmayanlarda var ama, yıllar sonra bir sorun çıkarmayacağı belli değil. Bu tamamen bir muamma , çünkü beklenmedi , test edilemedi , bilinmiyor. Belki hiç birşey olmayacak ama risk almaya ne gerek var. Sinovac ölüm riskini %100 engelliyor , bilinen bir yöntem bu yüzden ben Sinovac aşısından yanayım.
Sinovac'da şeffaf bir süreç yönetmedi ama.
Ben bu nedenden dolayı koruyuculuğuna inanmıyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Cafeleri işletmeleri açmaya müsaade edersen millet de gider.
Millet karara itiraz ediyormuş gibi bir durum yok ki.
Hem okulları kapatıp turizmi başlatan kimdi, hatırlatırım.
Vatandaşa tam maddi destekle, tam kapanmaya gidilseydi bu süreç çoktan bitmişti.
Maske dağıtımını bile organize edemediler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Cafeleri işletmeleri açmaya müsaade edersen millet de gider.
Millet karara itiraz ediyormuş gibi bir durum yok ki.
Hem okulları kapatıp turizmi başlatan kimdi, hatırlatırım.
Vatandaşa tam maddi destekle, tam kapanmaya gidilseydi bu süreç çoktan bitmişti.
Maske dağıtımını bile organize edemediler.
Siyah bölümle vurguladığım yere katılmıyorum... Daha önce de örnekledim, minareden at kendini deseler bu gafiller atmayacağına göre, biraz kafalarını çalıştırsınlar lütfen...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Hocalar sürecin kurban bayramından sonra bozulduğunu düşünüyor. Bir muhabir cumhurbaşkanına yasak var mı diye sormuştu. O da ne yasağı vatandaş bayramlaşacak demişti. Umarım bu bayram temkinli olunur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri