Servis ana kart değişecek dedi

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Elinize saglik güzel calisma olmus, philips lerde maalesef anakart problemi var ama en pahali kisim olan Paneli ben bu sayede satan kisilerden gayet ucuza alabiliyorum.

C Çevrimdışı

cvtlms

Yeni Üye
25 Eki 2020
14
43
Elinize saglik güzel calisma olmus, philips lerde maalesef anakart problemi var ama en pahali kisim olan Paneli ben bu sayede satan kisilerden gayet ucuza alabiliyorum.
Teşekkür ederim 3 defa bahsettiğiniz dandik anakarttan aldım her seferinde aynı arızayı verdi.Birkaç sene önce 7909 anakartları bende 200-250 tl maliyetle bulduğum için alırım 1-2 sene sonra bozulursa yine alırım kafasındaydım.Ama gel gör ki şu an bu anakartı 1000 Tl nin altında bulamıyorsun ve bunu satan çoğu insan ileride kronik arızası olduğunu bilerek vatandaşa satıyor.Ben televizyonum ilk arıza verdiği 2016 da içini açtığım zaman panelin LG marka olduğu görmüştüm o zamandan beri bu çalışmayı yapmayı düşünüyordum şimdi nasip oldu.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Teşekkür ederim 3 defa bahsettiğiniz dandik anakarttan aldım her seferinde aynı arızayı verdi.Birkaç sene önce 7909 anakartları bende 200-250 tl maliyetle bulduğum için alırım 1-2 sene sonra bozulursa yine alırım kafasındaydım.Ama gel gör ki şu an bu anakartı 1000 Tl nin altında bulamıyorsun ve bunu satan çoğu insan ileride kronik arızası olduğunu bilerek vatandaşa satıyor.Ben televizyonum ilk arıza verdiği 2016 da içini açtığım zaman panelin LG marka olduğu görmüştüm o zamandan beri bu çalışmayı yapmayı düşünüyordum şimdi nasip oldu.
bence modifiye bölümünde asamalariyla birlikte olayi anlatan bir konu acin,burada kalmasin ,veya basligi degistirebiliyorsaniz degistirin bence .Konu zaten ilginc,baska model anakart yerine baska marka tv ye anakart takmakla daha da ilginc oldu..

G Çevrimdışı

Gamsiz0638

Yeni Üye
23 Ocak 2021
1
43
Adem Bey kart geldi tv'yi servis götürdü sisinde dediğiniz gibi anakart, wifi kartı, kablo ve kumandası da değişti. Çıkan parçalarıda getirdiler.Gerçektende tv başka tv olmuş. 4K yayını da gösteriyor. Nezdinizde teşekkür ediyorum. Sizde çok sağolun aydınlattığınız için.
Hocam.takilan kartın numarası varmı hangi anakarti taktılar acaba .bendede 49 pus 7909 var.anakart ara ara sıkıntı çıkarıyor.degistirmek istiyorum

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
130
arkadasim mrb bu anakart tamir ve satisi yapan firmanin telini paylasirmisin.bizimde anakarti arizali 42pfl6678 tv miz var acilip kapaniyor surekli.bu arkadas belki tamir eder belki elinde midifiyeli anakart vardir yada suze onerdigi gibi su marka tv nin anakartini tak calisir der.sansimizi deneyelim

C Çevrimdışı

cvtlms

Yeni Üye
25 Eki 2020
14
43
arkadasim mrb bu anakart tamir ve satisi yapan firmanin telini paylasirmisin.bizimde anakarti arizali 42pfl6678 tv miz var acilip kapaniyor surekli.bu arkadas belki tamir eder belki elinde midifiyeli anakart vardir yada suze onerdigi gibi su marka tv nin anakartini tak calisir der.sansimizi deneyelim
Hocam numarasını internetten bulmuştum ve kaydetmedim kusura bakmayın sanki mersinde bir firmaydı aklımda kalan ama ben zaten araştırıp bunun olabileceğini çözmüştüm. Tamir yapan firma bu işi yaptığını ve çalıştırdığını söylediği için beni cesaretlendirdi. Siz bence tv nizin ekran (LCD) özelliklerine pin bilgilerine bakın aynı led dizaynını kullanan başka marka anakartları öğrenmiş olursunuz.

sizin tv nin power board bilgisi FSP140-4FS01 , 2722 171 90775 bu şekilde bakınca bu power kullanan tv modelleri

42PFL6008K​

47PFL6198K​

47PFL7008K​

ortalama 150-250 TL riske girerim derseniz bu anakarttan bakabilirsiniz tabi kumanda Wifi modulleri farklı ise onlarıda temin etmeniz gerekebilir

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

command_4 

Aktif Üye
19 Nis 2019
143
38
keşke bi tane bga rework makinem olsa diyorum.

hp nin kronik sorunlu g62 laptopum var, display engtegresi (ati) sağ olsun bir süre sonra sukoyu veriyor.

rework makinesi olan birkaç yer ile görüştüm 250 tl ye yaparız diyor ama kendisi de garanti vermiyor.

ben de reflow deneyeyim dedim, verdim fluxu verdim 350 dereceyi cımbızla salladım entegreyi, 6 aydır yağ gibi çalışıyor.

reflow için para verilmez fakat düzgün yapılırsa baya götürüyor.

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
130
mrblar 150 250 tl anakart fiyatimi acaba.birkac ay once nete baktigimda bu fiyatlari gormemistim daha pahaliydi.rica etsem anakartin linkini atarmisin

arizali anakartin sogutucusunu sokup islemciye fluks verip sicak hava tabancasiyla isitmayi dusunuyorum.ever tv acilirsa bu sekilde islemciye pc sogutucusu fani takip isiyi bertaraf etmeyi dusunuyorum.

ama 150 200 e anakart bulursam onada oncelik veririm

A Çevrimdışı

Alicet

Yeni Üye
8 Ara 2021
1
29
konu başlığı bana ait değil ama istenirse aşama aşama anlatırım.

Sa hocam bende 49pus7909 var anakartı arızalandı. Ekranı kırık 49ub830v LG buldum. Parçaları değiştirilmesi konusunda destek olabilir misin. Yazılım vs gerekiyor mu?

Geri
Üst Alt