Seg tv yatay çizgiler

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Slm herkese aranıza yeni katıldım benim 4 senelik emektar seg televizyonum var zamanında a101den almıştım bir haftadır ekranda düz yatay çizgiler çıktı bu çizgilerin olduğu kısımın ışığı sönük görünüyor yani panel kırığı gibi tam siyah değil çizikler görüntüye mani olmuyor ama ekran koyulaştığında veya yakından bakıldığında görünüyor sorunu nedir acaba

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Slm herkese aranıza yeni katıldım benim 4 senelik emektar seg televizyonum var zamanında a101den almıştım bir haftadır ekranda düz yatay çizgiler çıktı bu çizgilerin olduğu kısımın ışığı sönük görünüyor yani panel kırığı gibi tam siyah değil çizikler görüntüye mani olmuyor ama ekran koyulaştığında veya yakından bakıldığında görünüyor sorunu nedir acaba
ekran görüntüsü atabilirmisiniz

Mesuti Çevrimdışı

Mesuti

Yeni Üye
25 Eyl 2018
21
48
1f0a868cc2bc74e70.png

248a03acd35815f15.png

Aynı sorun benim Beko Plazma tv de oluştu.Görüntü resimlerini koydum Panel kartı arızası dediler elektronikçiler.Ancak çok ilginçtir Beko servisi çağırdım yurt dışı ithal tv almışsınız tamiri mümkün değil dedi...
Sattıgın ürünün nasıl bir cevabı olmaz anlamadım.

Gerçekten bu Plazma tamir olmaz mı?
Çok merak ediyorum.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Benim televizyonun görüntüsüde birebir aynı çağırdığın servis resmi yetkili servismiydi nasıl öyle demiş

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
görmeden yorum yapmak zor ama yatay çizgi problemi varsa panel onarım merkezine baktırmak lazım

Mesuti Çevrimdışı

Mesuti

Yeni Üye
25 Eyl 2018
21
48
Benim televizyonun görüntüsüde birebir aynı çağırdığın servis resmi yetkili servismiydi nasıl öyle demiş

Çağırdıgım servis yetkili servis...
Anlayan birini buldugumda servise de yardımcı olup bilgi aktarıcam müşterilerinizi sattıgınız ürünlerin arkasında duramamazlık yapmayın diye.

villager Çevrimdışı

villager

Yeni Üye
6 Şub 2018
3
Merhaba, bugün buna benzer bir problem ile biz de karşılaştık. TV Samsung UE55D7000 serisi. Değerlendirebilir misiniz? Fotoğrafı aşağıda paylaşıyorum:

IMG_20181007_1626201f82ddb523b272fa.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba, bugün buna benzer bir problem ile biz de karşılaştık. TV Samsung UE55D7000 serisi. Değerlendirebilir misiniz? Fotoğrafı aşağıda paylaşıyorum:

IMG_20181007_1626201f82ddb523b272fa.jpg

Böyle umarsızca yazıyormuş gibi algılanmak istemem arkadaşlar lakin tv leriniz yaklaşılk 4-5 yaşlarına geldi ve ekranda titreme, yatay/dikey çizgiler çıkartmaya başladıysa %90 sel dediğimiz panelin hücre yapısından yani halk tabiri ile komple panelden kaynaklanıyor bu sorunlar.

Sota Sota Ahmet kardeşim hatırlar, Yaklaşık 2-3 yıl önce DH forumunda beni topa tuttular ''Bu kadar yüksek bedeller ile bu tv leri alıyorsunuz ancak 4-5 yıl sonra çöpe atacaksınız'' dediğim için.

Benim yeni dünya teknoloji anlayışım bu sevgili arkadaşlar, Uzun garantili, Yüksek özellikli ancak düşük bütçeli ürünler alıp, 4-5 yıl kullanıp sonra stres olmamak. 4-5 yıl beni götürsün, verdiğim paranın hakkını versin sonra bozulursa bozulsun kafama takmayayım çok para verdim de bozuldu diyerek :)

Beyaz eşyada sizlere istisnasız tavsiyem bilinen firmaların alt markalareını alın ve ek 4 yıl garantisini yaptırın, 7 Yıl kafanız rahat olsun 7 yıldan sonra fazladan çalıştığı her sene size piyango olur :))

Elektronik ürün guruplarında maalesef bunu yapmıyorlar zira TV gurubunda kâr marjı çok düşük.

%90 paneliniz arızalı, kalan %10 luk olasılık için servise muayene ücreti verip vermemek sizin kararınız :ok

Geri
Üst Alt