Seg cm910 gürültü problemi

T Çevrimdışı

tester

Yeni Üye
24 Ara 2018
28
38
Sıkma sesi harici takır tukur farklı ses çıkıyor altta küçük kapak olmalı açıp içine baktınız mı bozuk para iğne vs birşey kaçmış olmasın.
Baktım hocam YouTube da ses çok çıkması adlı içeriklerde ilk oraya bakın diyordu. Baktım ama herhangi bir parça çıkmadı.

Temennim kazandan tahliyeye geçememiş birşeyler çıkmaması, inşallah çıkmaz.

Körük lastiği yeni değişti ama usta hiçbir yerini sökmedi. Kolayca olduğu gibi taktı. Fazla kuvvet uygulamadı bu durumda kazan düşmüşte olamaz. 9kg makine nasıl böyle ses yapar bir türlü aklım almıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ses gerçekten çok çıkıyor hocam. Önceki makinada kapıyı kapatmiyorduk, bunda kapıyı kapatır olduk. Çok ağır çamaşır atmıyoruz, orta karar atıyoruz.

Sıkmada harrr şeklinde çıkıyor ses. Telefon iyi kayıt alamamış olabilir.
Gevşeklik yoksa makinenin tasarımından kaynaklı olabilir.
Sac kalınlığı vs.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,633
Baktım hocam YouTube da ses çok çıkması adlı içeriklerde ilk oraya bakın diyordu. Baktım ama herhangi bir parça çıkmadı.

Temennim kazandan tahliyeye geçememiş birşeyler çıkmaması, inşallah çıkmaz.

Körük lastiği yeni değişti ama usta hiçbir yerini sökmedi. Kolayca olduğu gibi taktı. Fazla kuvvet uygulamadı bu durumda kazan düşmüşte olamaz. 9kg makine nasıl böyle ses yapar bir türlü aklım almıyor.
Kontra vidalı yeni tasarım ayak takılacak gerek görürlerse gövde değişecek

T Çevrimdışı

tester

Yeni Üye
24 Ara 2018
28
38
Kontra vidalı yeni tasarım ayak takılacak gerek görürlerse gövde değişecek
Yeni ayak sorunu çözer mi hocam harrr diye bir ses var acaba bilya falan mı diyeceğim ama bilya dağıtacak kadar ne ağır birşey attık, ne de sallantı var. Gövde nasıl değişiyor onu ilk defa duydum?
Edit: bu arada video silinmiş streamable 2 günlük izin veriyormuş.

T Çevrimdışı

tester

Yeni Üye
24 Ara 2018
28
38
Bugün servis geldi. Rulman bozuk dedi. Parça sipariş edecekmiş. Gelince makineyi götürüp serviste değiştireceklermiş. Bu yapılacak işler garanti kapsamindaymis. Sordum daha yeni alınan makine nasıl bilya dağıtıyor diye, sonuçta karşılıyorlar dedi.

Bu makina yine bilya dağıtabilir bu kadar kalitesiz oluşu kafamı kurcalıyor. Garantisi bitince ne olacak hiç bilmiyorum. Özetle şimdiden pişman oldum. Yorumlayan herkese teşekkür ediyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bugün servis geldi. Rulman bozuk dedi. Parça sipariş edecekmiş. Gelince makineyi götürüp serviste değiştireceklermiş. Bu yapılacak işler garanti kapsamindaymis. Sordum daha yeni alınan makine nasıl bilya dağıtıyor diye, sonuçta karşılıyorlar dedi.

Bu makina yine bilya dağıtabilir bu kadar kalitesiz oluşu kafamı kurcalıyor. Garantisi bitince ne olacak hiç bilmiyorum. Özetle şimdiden pişman oldum. Yorumlayan herkese teşekkür ediyorum.
Başlangıçta söylemiştik. Garanti dahilinde çözülmesi gayet mantıklı. Rulman üretimi belirli firmalar tarafından yapılır ve rulmanlarda da üretime bağlı hatalar, arızalar görülür. Sonuçta garanti prosedürünün varolmasının sebebi tam olarak bu. Dolayısıyla bu arızadan dolayı bence canınızı sıkmanızı gerektirecek bir durum yok. Geçmiş olsun ve güle güle kullanın.

T Çevrimdışı

tester

Yeni Üye
24 Ara 2018
28
38
Başlangıçta söylemiştik. Garanti dahilinde çözülmesi gayet mantıklı. Rulman üretimi belirli firmalar tarafından yapılır ve rulmanlarda da üretime bağlı hatalar, arızalar görülür. Sonuçta garanti prosedürünün varolmasının sebebi tam olarak bu. Dolayısıyla bu arızadan dolayı bence canınızı sıkmanızı gerektirecek bir durum yok. Geçmiş olsun ve güle güle kullanın.
Hocam çok ağır bir çalışma gerçekleştirmedi. Yeni takılan rulman da aynı kalitede olursa diye kafamda şüphe var. İnşallah dediğiniz gibidir. Sağolun.

Edit: acaba kaç günde teslim ederler götürdükleri zaman?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt