SEG 32" 32855 Ekran Kararma Arızası

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tv'yi teslim ettiğimde ben arızayı tesbit eder seni arar ne olduğunu söylerim dedi. Bende tamam dedim , 3 saat sonra felan aradı ekran kartı gitmiş dedi değişmesi gerekiyor. Ne kadar tutacak dedim 180 TL'ye deyince iyi tamam dedim , 1 saat sonra gel al dedi gittim aldım. Eve geldim bakayım dedim neyi değişmiş tek değişik gördüğüm resmini çektiğim parça bende odur diye düşümdüm. Bendekinin yazıları canlı , onun taktığının soluk diye :alala hani o parça değildir belki ben o sandım belkide hocam :hihi ekran kartı ne ola ki o :ara

Ya işin aslı tv lerde ekran kartı diye bir şey yoktur
Bakmayın siz alışkanlıktan herkesin ekran kartı dediğine
Aslında orada gördüğünüz anakart, tcon, buffer hepsi ekran kartıdır yani onların tamamı bir araya gelince ekran kartı oluyor :kiskis

Azizim yaranızı deşmeyelim boşverin ben anladım ne olduğunu da midenizi bulandırmak istemiyorum, biz sizinle ''Araya 180tl sıkışmış'' diyelim siz mutlu mesut kullanmaya devam edin. Lakin verdiğiniz bu paranın karşılığında garanti alsaydınız vatandaştan. Ayrıca eski kart nerede? ;)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,286
Ya işin aslı tv lerde ekran kartı diye bir şey yoktur
Bakmayın siz alışkanlıktan herkesin ekran kartı dediğine
Aslında orada gördüğünüz anakart, tcon, buffer hepsi ekran kartıdır yani onların tamamı bir araya gelince ekran kartı oluyor :kiskis

Azizim yaranızı deşmeyelim boşverin ben anladım ne olduğunu da midenizi bulandırmak istemiyorum, biz sizinle ''Araya 180tl sıkışmış'' diyelim siz mutlu mesut kullanmaya devam edin. Lakin verdiğiniz bu paranın karşılığında garanti alsaydınız vatandaştan. Ayrıca eski kart nerede? ;)
Anladım ben hocam 180 TL sıkışmış :hihi Tv'yi alırken eski kartıda ver dedim , eski kartı bana gösterdi ama incelemedim tabi , masadan alıp işte burada dedi. Eğer bu kartı istersen 300 TL isterim dedi. Biz bu kartları servise satıyoruz dedi. Normalde zaten yaptığının 250 TL olduğunu ama bana 180 TL'ye yaptığını söyledi , arada aracı bir arkadaş vardı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Anladım ben hocam 180 TL sıkışmış :hihi Tv'yi alırken eski kartıda ver dedim , eski kartı bana gösterdi ama incelemedim tabi , masadan alıp işte burada dedi. Eğer bu kartı istersen 300 TL isterim dedi. Biz bu kartları servise satıyoruz dedi. Normalde zaten yaptığının 250 TL olduğunu ama bana 180 TL'ye yaptığını söyledi , arada aracı bir arkadaş vardı.

Külliyen yalan. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu tipleri, Utanmadan bir de servisleri alet etmiş ''satıyoruz'' diyerek.
Servisler CRM sisteminde kayıtlı olmayan yedek parçaların giriş ve çıkışını yapamaz, tüketiciye kullanamazlar. Kullanmaya kalkanların ne bedeller ödediğini ben iyi biliyorum ''2015 yılında 21.000TL ceza yiyen adı bende saklı olan servis gibi)

Sen tam bir ketenpereye gelmişsin azizim şimdi bir kere daha teşhisimde zerre kadar hata olmadığını anladım.

Senin besleme kartından bir fet değiştirmiş işi çözmüş bence. Sana gösterdiği o kartı değiştirmiştir senin tv yi söktüğünü anlamışsa, ancak senden çıkan kartı da diğer söktüğü kartın yerine takacaktır o nedenle sana servislere sattıkları yalanını atmıştır. bana mantıuklı bir şekilde söylermisin rica etsem, Bu markanın yetkili servisindemi o parçadan daha çok olur yoksa piyasa tamircisindemi? Haydi diyelim ki servis fabrikayı dolandıracak, eski bozuk kartı fabrikaya garantiden iade edecek diyelim. TV gelmiş 10 yaşına azizim hangi garanti? Servis o kartı alıp ne yapsın? Sağlamı dahi iş görmezken bozuğunu neden satın alsın? Yaa acaip sinir katsayım yükseliyor bu dolandırıcılar yüzünden

Yarın git ve de ki o adama ''İşçiliğini vereceğim eski kartımı geri tak yaptırmaktan vazgeçtim'' adamın vereceği tepkiden neler döndüğünü sen de anlarsın. Tepki ne olacak biliyormusun? ''Aaaa çoktan servise sattım eski kartı'' senin tv ye geriye takabileceği BOZUK bir kart yok ki ortada. Ben orada olsam burnundan fitil fitil getirirdim bu düzenbazların ama aaaah ah..

Allah sizi davul etsin ey piyasa tamircileri, Görün işte neden insanlar size güvenmiyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,286
Külliyen yalan. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bu tipleri, Utanmadan bir de servisleri alet etmiş ''satıyoruz'' diyerek.
Servisler CRM sisteminde kayıtlı olmayan yedek parçaların giriş ve çıkışını yapamaz, tüketiciye kullanamazlar. Kullanmaya kalkanların ne bedeller ödediğini ben iyi biliyorum ''2015 yılında 21.000TL ceza yiyen adı bende saklı olan servis gibi)

Sen tam bir ketenpereye gelmişsin azizim şimdi bir kere daha teşhisimde zerre kadar hata olmadığını anladım.

Senin besleme kartından bir fet değiştirmiş işi çözmüş bence. Sana gösterdiği o kartı değiştirmiştir senin tv yi söktüğünü anlamışsa, ancak senden çıkan kartı da diğer söktüğü kartın yerine takacaktır o nedenle sana servislere sattıkları yalanını atmıştır. bana mantıuklı bir şekilde söylermisin rica etsem, Bu markanın yetkili servisindemi o parçadan daha çok olur yoksa piyasa tamircisindemi? Haydi diyelim ki servis fabrikayı dolandıracak, eski bozuk kartı fabrikaya garantiden iade edecek diyelim. TV gelmiş 10 yaşına azizim hangi garanti? Servis o kartı alıp ne yapsın? Sağlamı dahi iş görmezken bozuğunu neden satın alsın? Yaa acaip sinir katsayım yükseliyor bu dolandırıcılar yüzünden

Yarın git ve de ki o adama ''İşçiliğini vereceğim eski kartımı geri tak yaptırmaktan vazgeçtim'' adamın vereceği tepkiden neler döndüğünü sen de anlarsın. Tepki ne olacak biliyormusun? ''Aaaa çoktan servise sattım eski kartı'' senin tv ye geriye takabileceği BOZUK bir kart yok ki ortada. Ben orada olsam burnundan fitil fitil getirirdim bu düzenbazların ama aaaah ah..

Allah sizi davul etsin ey piyasa tamircileri, Görün işte neden insanlar size güvenmiyor.
Vay arkadaş işin içinde neler dönüyor meğer , keşke direkt servis çağırıp onlara yaptırsaydım Adem hocam. Bir daha bu piyasa tamircilerine gitmem , ilk ve son olmuş oldu böylece benim için. Ben giden paranın derdinde değilim , merak ediyorum bu tür şeyleri , nedir ne değildir nasıl oluyor. Dediğini yapar gider Tv'yi veririm benim kartı geri tak derim ama , bu kadar gözleri dönmüşse kartı takarken bozar yada başka bir parçayı bile bozabilirler hocam ben hakim değilim pek bu konuya :alala buda bana ders olmuş oldu , dediğim gibi ilk ve son oldu piyasa tamircilerine bir daha gitmem. Değerli bilgilerin için teşekkür ederim Adem hocam :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Vay arkadaş işin içinde neler dönüyor meğer , keşke direkt servis çağırıp onlara yaptırsaydım Adem hocam. Bir daha bu piyasa tamircilerine gitmem , ilk ve son olmuş oldu böylece benim için. Ben giden paranın derdinde değilim , merak ediyorum bu tür şeyleri , nedir ne değildir nasıl oluyor. Dediğini yapar gider Tv'yi veririm benim kartı geri tak derim ama , bu kadar gözleri dönmüşse kartı takarken bozar yada başka bir parçayı bile bozabilirler hocam ben hakim değilim ben bu konuya :alala buda bana ders olmuş oldu , dediğim gibi ilk ve son oldu piyasa tamircilerine bir daha gitmem. Değerli bilgilerin için teşekkür ederim Adem hocam :ok

Yok azizim aman, ben sadece refleksel yaklaşım olarak ''Gidin'' dedim yoksa böyle afedersiniz çakallara bir daha ürün emanet edilir mi hiç? Sadece gözündeki o yalancılığın verdiği bakışı görmenizi istedim bunun için tv yi götürmenize gerek yok zaten ama neyse Allah'a havale edin boşverin.

Biliyorum Yetkili servislerin de çok kusurları hataları var lakin en azından bir muhatap var karşınızda. Şu olayı yetkili serviste yaşamış olsaydınız var ya kıyamet kopardı. Ama sokak tamircileri böyle işte azizim bunları denetleyen ne bir oda var ne de bir meslek kuruluşu.

Düşünebiliyormusunuz kendi işletmem için mesleki kuruluşuma kayıt olmak istedim ve baktığım yaşadığım ilçede yok, yakınımdaki daha büyük olan ilçeye baktım orada da yok, yakınımdaki ilçeyi bırakın İL de dahi böyle bir oda yok. Sadece olmuş olsun diye Esnaf odasına kayıt yaptırıyorsunuz o kadar.

Gidip vergi dairesine kayıt yaptırmak, Bu ülkede dükkan açmak için yeterli maalesef. Bunun dışında kimse sizin o konuda mesleki yeterliliğiniz olup olmadığını sorgulamıyor dahi.

Neyse, iyi sinirlendim akşam akşam..

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
ado usta tcon kartında ccfl soketine baktım soket boş. :hihi tcon kartı kısadevre olduğunda bahsedilen arıza çıkabiliyor. bu sokete gelen film kabloyu söktüğümüzde panel aydınlatma geliyodu.bizde tcon değiştirirdik.:rock ama soket boş :))))) neyse sorun çözülmüş

M Çevrimdışı

mehmed_drg

Yeni Üye
31 Eki 2020
4
44
Adem hocam, konu 2018 in ama sorunlar aynı ve tekrarlanabilir olabiliyor.

Benimde SEG 55" bir LCD TV var ve aynı sorunu bende yaşıyorum.

Ne tavsiye edersiniz?

IMG_20240514_230356_3302.jpg

Geri
Üst Alt