SEG 32" 32855 Ekran Kararma Arızası

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,216
Neredeyse 10 senedir odamda kullandığım SEG marka LCD TV'imde ekran kararması sorunu yaşıyorum. Tv'yi açtığımda 5 dakika içerisinde ekran kararıyor , ses var görüntü yok. Ekran kararınca TV'yi aç kapa yapıyorum bir kaç kez ekran tekrar geri geliyor ama yine 5 dakika içinde kararıyor. Led barlar bozuk gibi gözüküyo ama , aç kapa yapınca ekran geliyor , hiç gelmemesi gerekmiyor mu ? Başka bir sorun mu var acaba ? Adem Helvacı Ado hocam ve siz değerli arkadaşların yorumlarını bekliyorum :alala

IMG_20181012_140026312.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
lcd olduğu için led bar yoktur güç kartında kapasitörlerde şişme olabilir genel de cihazları hep standby da bıraktıkları için bu tarz sıkıntılar olur. sonrasın inverter kartı sonrasında panel içindeki florasanlar dan yapabilir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,216
lcd olduğu için led bar yoktur güç kartında kapasitörlerde şişme olabilir genel de cihazları hep standby da bıraktıkları için bu tarz sıkıntılar olur. sonrasın inverter kartı sonrasında panel içindeki florasanlar dan yapabilir.
Değerli bilgilerin için teşekkür ederim hocam , emekliliği geldi gibi yani bunun. Bazen öyle bi oluyo ki hiç kapanmıyor. Ama inadı tuttumu 2 dakikada 3 dakikada gidiyo ekran.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
cihaz sürekli stand by da kalıyorsa güç kartında kondansatörlerde şişme oluyor açabilirseniz bi kontrol sağlayın.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,216
cihaz sürekli stand by da kalıyorsa güç kartında kondansatörlerde şişme oluyor açabilirseniz bi kontrol sağlayın.
Tv açılıyor hocam açıkken ekranı gidiyor. Ses geliyo Tv'den ama görüntü olmuyor simsiyah. Kapatıp açıyorum bir kaç kez ekran gelene kadar , sonra yine geliyor ama tekrar gidiyo ekran. Tv'yi hep fişinden çekip kapatırım , fişte bırakmam. Stand by da kalmıyor gibi , çünkü stand by ışığı var Tv'de stand by aldığımda o yanıyor. İçini açmaya kalkarsam elimde kalır hocam , hiç öyle bir tecrübem kabiliyetim yok :hihi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam tahminen bunun tamiri kaça patlar bana :alala
Geçmiş olsun;

Eski inverter kartı ayrı olan modellerden değil bu, o nedenle IPS olan besleme kartının (paneldeki IPS ile bu farklıdır) değiştirilmesi ile drumu kurtarabilirsiniz diye düşünüyorum.

TEKNOwest teknovest in de belirttiği üzere eliniz biraz yatkın ise kuplajdaki kondansatörleri kontrol edip değiştirebilirsiniz lakin ben refferance feedback sorunu olduğunu düşünüyorum o nedenle balast istikrarı yok, komple kart değişse daha sağıklı olur.

Kart çok pahalı değildir olsa olsa 150TL dolaylarındadır. Kendiniz de takabilirsiniz servise veya tamirciye gerek yok :ok
Televizyon parçası satan internet sitelerinden 17IPS10 diye aratabilirsiniz.
Kodunuz V20494782 dir

:ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,216
Geçmiş olsun;

Eski inverter kartı ayrı olan modellerden değil bu, o nedenle IPS olan besleme kartının (paneldeki IPS ile bu farklıdır) değiştirilmesi ile drumu kurtarabilirsiniz diye düşünüyorum.

TEKNOwest teknovest in de belirttiği üzere eliniz biraz yatkın ise kuplajdaki kondansatörleri kontrol edip değiştirebilirsiniz lakin ben refferance feedback sorunu olduğunu düşünüyorum o nedenle balast istikrarı yok, komple kart değişse daha sağıklı olur.

Kart çok pahalı değildir olsa olsa 150TL dolaylarındadır. Kendiniz de takabilirsiniz servise veya tamirciye gerek yok :ok
Televizyon parçası satan internet sitelerinden 17IPS10 diye aratabilirsiniz.
Kodunuz V20494782 dir

:ok

Parça bu mu Adem Helvacı Ado hocam , fiyatıda uygunmuş yaa 100 TL , tek sorun ben bunu nasıl takıcam :hihi:hihi

Screenshot_20181012-20043515df5c81b2a937b5.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kaşınıyom kardeşim ben yenisini alma hevesi var ya :hihi dürtüyoda dürtüyo :hihi o değilde ben bu kartı alırım takmaya çalışırım ama sonradan başka parçalarada ihtiyaç duyabilirim :haha:haha

Yok be azizim, 10 tane kapak vidası, 4 tane kart vidası 3 tane soket. Bu kadar :ok

100TL çok iyiymiş inan zira bahsi geçen kart hem besleme hem de inverter içeriyor :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,216
Adem Helvacı Ado hocam az önce meraktan söylediğin gibi içini açtım Tv'nin durum bu , açabiliyormuşum :hihi

IMG_20181013_150059656.jpg

20181013_151036.jpg

20181013_1457105b502d15ab830aff.jpg

20181013_1515022b8303c1a85c496c.jpg

Şurada erimiş gibi bir parça dikkatimi çekti hocam , sorun bumu acaba :alala

Adem Helvacı Ado TEKNOwest teknovest

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt