şarj cihazı tavsiyesi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
xtar daha iyi değil mi?
cihaza uygun pil önerseniz memnun olurum.hem aa hemde aaa olacak
bu piller arasındaki farkı da anlamış değilim.lion olunca diğerlerinden farkı ne oluyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bununla sadece pil mi şarj ediliyor.kullanmadığım noteebok var onun adaptörünü kullanırım.yalnız cihaz pahalı geldi.hele ki sadece pil şarj ediyorsa
Dogrudur sadece sarj cihazi.

K Çevrimdışı

knknkn

Yeni Üye
2 Ara 2019
2
46
Arkadaşlar 2 pilli pil şarj aleti alacam.nitecore ve xtar aletleri arasında bilgim olmadığı için seçim yapamıyorum.Aşağıda verdiğim modellerrin hangisi veya hangisini önerirsiniz ve sebebi nedir.

XTAR MC2 Pil Şarj Cihazı
Şarj Edebildiği Piller :

3.6V / 3.7V Li-ion/IMR/INR/ICR:
14500 14650 16340 17500 17670 18350 18500 18650 18700 Li-ion Piller

O aldığın piller içinde bunu alman gerek

n11.com'dan GP PowerBank GPPB420GS Pil Şarj Cihazı (Pil Hariç) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

Benim tavsiyem pil sarj cihazini 1 defa alip omurluk olarak kullanmaniz olucaktir.

10 yil olacak akilli sarj cihazı kullaniyorum. 80wattlik.

li-ion,lipo,ni-mh,ni-cd,pb gibi tum pil turleri desteklemekte.

sarj islemi sirasinda nekadar mah sarj ettigini gosterir.
(pilin omrunu anlamaniz için cok iyi oluyor)

ortalama 10w pillerinizi desarj yapabilirisiniz.

lityum turevi pilleri balansli sekilde doldurduğunu hatirlatmak isterim.

IMAX B6 tum isini rahatlikla gorur.
yanlız bu cihazi kullanabilmek notebook adaptorune ihtiyaciniz olur 12v 5a gibi.

model arabamin ni-mh , lipo pillerini.
puntalama makinasinda kullandigim 60amper akuyu resimdeki cihazla dolduruyorum

15748683204473974896274399278611.jpg

öncelikle bilgsizliğimi mazur görün sitede nerden soru sorulu bulamadınm.
bu yüzdeen burdan yazıyorum.

Arkadaşlar 2 pilli pil şarj aleti alacam.nitecore ve xtar aletleri arasında bilgim olmadığı için seçim yapamıyorum.Aşağıda verdiğim modellerrin hangisi veya hangisini önerirsiniz ve sebebi nedir.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
XTAR MC2 Pil Şarj Cihazı
Şarj Edebildiği Piller :

3.6V / 3.7V Li-ion/IMR/INR/ICR:
14500 14650 16340 17500 17670 18350 18500 18650 18700 Li-ion Piller

O aldığın piller içinde bunu alman gerek

n11.com'dan GP PowerBank GPPB420GS Pil Şarj Cihazı (Pil Hariç) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
ben bunu aldım.ilk aldığımda sarı ışık yanıyordu şimdi pil takıyorum hiçbir ışık yanmıyor.neden acaba?

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
genel anlamda sari isik sarj ediliyor
yeşil isik sarj edildi. anlamini tasir.

isik hic yanmiyorsa temassizlik vardirml.
bir ara dolaptan tahta döşemenin üzerine düşürmüştüm bundan dolayı kablo kopukluğu olabilir mi?ilk aldığımda sarı ışık yanıyordu
bunlarda garanti falan varmıdır ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
bir ara dolaptan tahta döşemenin üzerine düşürmüştüm bundan dolayı kablo kopukluğu olabilir mi?ilk aldığımda sarı ışık yanıyordu
bunlarda garanti falan varmıdır ?
Bu tarz urunlerde genellıkle garantı olmuyor. Elınızde faturanız varsa aldıgınız fırmayla ıletısım saglayın belkı bır yol gosterırler.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Bu tarz urunlerde genellıkle garantı olmuyor. Elınızde faturanız varsa aldıgınız fırmayla ıletısım saglayın belkı bır yol gosterırler.
tek pil takınca ışık yanmadı,en az iki tane takınca sarı ışık yanmaya başladı.yan tek pilşarj olmuyor mu?
birde tamamen bitmeden pilleri şarj etmek acaba pile zarar verir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
tek pil takınca ışık yanmadı,en az iki tane takınca sarı ışık yanmaya başladı.yan tek pilşarj olmuyor mu?
birde tamamen bitmeden pilleri şarj etmek acaba pile zarar verir mi?
Tek pılı sarj etme ozellıgı yok gıbı.

Pılın cınsıne baglı.

Nikel pillerı elınızden geldıgınce bosaltarak sarja edın. Bu sekılde hafıza etkısını bertaraf edebılırsınız. (cok uzun sure sarjsız bırakmama calısın)

Lıpo pıllerde hafıza etkısı yoktur. %50 degerıne dusmus pılır sarj ettınız %100 oldu tekrar %50 dusurup bırdaha %100 yaptıgınızda 1 dongu kullanmıs olursunuz.

lakın nıkel pılde boyle bır durum yoktur her sarj 1 dondudur.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Tek pılı sarj etme ozellıgı yok gıbı.

Pılın cınsıne baglı.

Nikel pillerı elınızden geldıgınce bosaltarak sarja edın. Bu sekılde hafıza etkısını bertaraf edebılırsınız. (cok uzun sure sarjsız bırakmama calısın)

Lıpo pıllerde hafıza etkısı yoktur. %50 degerıne dusmus pılır sarj ettınız %100 oldu tekrar %50 dusurup bırdaha %100 yaptıgınızda 1 dongu kullanmıs olursunuz.

lakın nıkel pılde boyle bır durum yoktur her sarj 1 dondudur.
Piller de ayni marka.gp recyko

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,425
Bunlari almiştim

Saticiyida sordum.markasini sormadan en az iki pil şarj ettigini soyledi.çok sacma.şimdi ben diger piller doluyken nasil şarj edecegim?tek pili tras makinesinde kullandim şarji bitti
1 adet pıl daha kullanıp sarjının bıtımınde 2 pılı beraber doldurman gerekır. bosalan pılı uzun sure sarjsız bırakma cabuk yıpranır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt