Samsung HW-N450 Soundbar Bilgi Ekranı Çalışmıyor

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Abiler soundbarla ilgili yeni bir sorunum var. HDMI CEC sürekli bir tv’ye bir soundbar’a geçiyor. Yani sürekli ses tv ile soundbar arasında gidip geliyor. Hdmi kabloyu değiştirdim yine aynı. Neyden kaynaklanır bı sorun?

edit: soundbar’ı resetledim. Bu sefer ikisinden de ses geliyor

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abiler soundbarla ilgili yeni bir sorunum var. HDMI CEC sürekli bir tv’ye bir soundbar’a geçiyor. Yani sürekli ses tv ile soundbar arasında gidip geliyor. Hdmi kabloyu değiştirdim yine aynı. Neyden kaynaklanır bı sorun?

edit: soundbar’ı resetledim. Bu sefer ikisinden de ses geliyor
Farklı bir tv de deneyin sorun devam edecek mi devam ederse soundbar sıkıntılı olabilir

Farklı HDMI girişi ile deneyin birde kaynak ayarlarından HDMI gelişmiş yapın

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Farklı bir tv de deneyin sorun devam edecek mi devam ederse soundbar sıkıntılı olabilir

Farklı HDMI girişi ile deneyin birde kaynak ayarlarından HDMI gelişmiş yapın
Farklı hdmi girişini denedim onda da aynı. Hdmi gelişmiş nasıl yapılıyor? :bilmiyom
Edit: Optik ses kablosu ile beraber hdmi arc de bağlıyken sorun yok. Tv kumandası ile de sesi açıp kapatabiliyorum. Fakat, optik yada hdmi çıkarınca arc özelliği çalışmıyor. Sadece hdmi bağlıylen hem ses tv ve soundbar arasında gidip geliyor hem de arc özelliğinde kesilmeler oluyor aynı anda. Örneğin sesi arttırırken bi soundbar’dan artıyor bir tv’den ?

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Farklı hdmi girişini denedim onda da aynı. Hdmi gelişmiş nasıl yapılıyor? :bilmiyom
Edit: Optik ses kablosu ile beraber hdmi arc de bağlıyken sorun yok. Tv kumandası ile de sesi açıp kapatabiliyorum. Fakat, optik yada hdmi çıkarınca arc özelliği çalışmıyor. Sadece hdmi bağlıylen hem ses tv ve soundbar arasında gidip geliyor hem de arc özelliğinde kesilmeler oluyor aynı anda. Örneğin sesi arttırırken bi soundbar’dan artıyor bir tv’den ?
Vestel de kaynak ayarından yapılıyor optik hdmı aynı anda takılı ise çakışma kaynaklı git gel yapabilir.

HDMI bağla Tv'yi kapat fişini çek 10 saniye bekle fişini tak öyle dene iki kaynağın aynı anda takılı olmaması lazım

onun ayarı olması lazım optik kablo kullanmayın diyor HDMI ile ses alacaksın sounbar da ayar yapılması lazım.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Vestel de kaynak ayarından yapılıyor optik hdmı aynı anda takılı ise çakışma kaynaklı git gel yapabilir.

HDMI bağla Tv'yi kapat fişini çek 10 saniye bekle fişini tak öyle dene iki kaynağın aynı anda takılı olmaması lazım

onun ayarı olması lazım optik kablo kullanmayın diyor HDMI ile ses alacaksın sounbar da ayar yapılması lazım.

Normalde ikisini beraber kullanmıyorum zaten sadece hdmi takılıydı ama kesilmeler oluyor ve ne yaptıysam düzelmedi. Duruduk yere başladı bu olay.
Kaynaklar kısmında ayar bölümü yok bu arada. Bahsettiğin bölüm CEC otomatik açılış vs. yazan bölümse onların hepsi aktif.

Bu arada, sorun dün elektrikler 4 5 kere gidip geldikten sonra olmaya başladı.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Normalde ikisini beraber kullanmıyorum zaten sadece hdmi takılıydı ama kesilmeler oluyor ve ne yaptıysam düzelmedi. Duruduk yere başladı bu olay.
Kaynaklar kısmında ayar bölümü yok bu arada.
Farklı bir tv de deneyin sorun tv kaynaklı mı yoksa soundbar kaynaklı bir sorun mu onu anlamak lazım

Farklı tv'de aynısını yaparsa soundbar ile ilgili bir sorun var demek normal çalışırsa tv sıkıntı yok demek

Soundbar anakart değişecek demiştin anakart değişti mi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adem Abi HDMI gelişmiş ayarını hem android hem vestel için nasıl yapıldığını anlatmış

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Elektrik kesintisi sonrası olmuş soundbar yada tv de arıza meydana gelmiş olabilir sorunu netleştirmek için farklı tv de deneyin sonuç ne olacak cihazlardan birinde arıza oluşmuş

5 dk ikisinin fişini çekip bekleyin öyle deneyin
Şimdi tv fişini çıkarıp bekledim taktım düzeldi ? tv fişini çekmek aklıma gelmemişti hiç. Çok teşekkür ederim :clap

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şimdi tv fişini çıkarıp bekledim taktım düzeldi ? tv fişini çekmek aklıma gelmemişti hiç. Çok teşekkür ederim :clap

Dün demiştim kapat fişini çek bekle tak diye görmemişin onu :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri