Samsung Çamaşır Makinesi Altını Islatıyor

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
Makinenin musluğunu kısın.
Kaçırma devam ederse deterjan haznesi ve kazanın alt veya sol kısımlarını flaş ışığıyla kontrol edin.
Lastikte bir sızma olabilir belki ama o şiddetli olurdu.
Aynı sorundan bende de var arçelik çamaşır makinası yarım çay bardağı kadar sizin gosterdiginiz bölgeden ama iç alt taraftan su geliyor sıkma yapmaya baslarken sorun sizce ne olabilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Makinenin musluğunu kısın.
Kaçırma devam ederse deterjan haznesi ve kazanın alt veya sol kısımlarını flaş ışığıyla kontrol edin.
Lastikte bir sızma olabilir belki ama o şiddetli olurdu.
Düşündüğümü yazmışsın umut ,başımıza geldi vestel vilma ile :) ,arada sırada yapıyordu ıslanmayı ,meğer yaptığı sırada su aldığında hidrofor çalışıyorsa su tazyikli geliyormuş ve su alırken şiddetli aktığından sıçramalar aka aka altta su birikmesine neden oluyormuş,musluğu kısınca akma yok oldu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aynı sorundan bende de var arçelik çamaşır makinası yarım çay bardağı kadar sizin gosterdiginiz bölgeden ama iç alt taraftan su geliyor sıkma yapmaya baslarken sorun sizce ne olabilir
Makina alt tarafında boşaltma borusu var ,motora bağlı ,acaba sıkma sarsıntılı oluyorsa hortumdan mı kaçırıyor ki :alala ,sıkmada kontrol edilmeli o kısım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Deterjan çekmecesi, kazan lastiği ve kazan gözden geçirilmeli.
Sıkmada oluyorsa körüklerde gevşeklik olabilir, titreşim nedeniyle o an geliyor olabilir.
Makineyi yatırıp altından bakın telefon ışığı ile.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Makinenin musluğunı kıstık. Daha sonra üst kapağı çıkarıp çalıştırdık ve izlemeye başladık. Üç kağıtçı makine hiç su kaçırmadı bu sefer :) Normal şekilde kullanmaya devam edip gözlemleyeceğiz. Bakalım tekrar kaçıracakmı.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Makinenin musluğunı kıstık. Daha sonra üst kapağı çıkarıp çalıştırdık ve izlemeye başladık. Üç kağıtçı makine hiç su kaçırmadı bu sefer :) Normal şekilde kullanmaya devam edip gözlemleyeceğiz. Bakalım tekrar kaçıracakmı.
Suyu sonuna kadar açıp durulamanın son suyuna kadar bekleyin. Kaçak aramadan önce neden musluğu kıstınız ki :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Suyu sonuna kadar açıp durulamanın son suyuna kadar bekleyin. Kaçak aramadan önce neden musluğu kıstınız ki :)
İşte bizim aklımız da bu kadar çalışıyor :) Eğer musluktan ise zaten bir miktar kıstığımız için sorun çözülmüş olacak.
İşte bizim aklımız da bu kadar çalışıyor :) Eğer musluktan ise zaten bir miktar kıstığımız için sorun çözülmüş olacak.
Yok hocam önce musluğu kısmadan çalıştırdık daha sonra kıstık. Kaçırmıyor şimdilik.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu sıkıntı neredeyse yeni tüm makinelerde var.
Eski Siemens lisanslı Arçelik'te bana mısın demiyordu.
Bizim Hotpoint'de yapıyor aynısını, musluğu kıstık sızdırma yok şimdi.
Üretim kalitesi kaynaklı bence.

23 yıllık makinede 1 kere kaçırmayan kutu varken, şimdikilerin 5 yıla götü başı ayrı oynuyor. :hihi

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593

Yok hocam önce musluğu kısmadan çalıştırdık daha sonra kıstık. Kaçırmıyor şimdilik.
Son durulama suyuna kadar beklediniz mi? Zira son su alışında deterjan kutusu suyu yumuşatıcı bölümüne veriyor o bölüme verdiği zaman kaçırıyor olabilir.

Bu sıkıntı neredeyse yeni tüm makinelerde var.
Eski Siemens lisanslı Arçelik'te bana mısın demiyordu.
Bizim Hotpoint'de yapıyor aynısını, musluğu kıstık sızdırma yok şimdi.
Üretim kalitesi kaynaklı bence.

23 yıllık makinede 1 kere kaçırmayan kutu varken, şimdikilerin 5 yıla götü başı ayrı oynuyor. :hihi

Ben bizim makine için çözümü kutuyu söküp birleşim yerlerinden klipsleri vardı onları ayırıp arasına aslında fabrikanın koyması gereken conta olmadığı için ince bir katman sıvı conta uyguladık zımba gibi oldu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Son durulama suyuna kadar beklediniz mi? Zira son su alışında deterjan kutusu suyu yumuşatıcı bölümüne veriyor o bölüme verdiği zaman kaçırıyor olabilir.

Ben bizim makine için çözümü kutuyu söküp birleşim yerlerinden klipsleri vardı onları ayırıp arasına aslında fabrikanın koyması gereken conta olmadığı için ince bir katman sıvı conta uyguladık zımba gibi oldu.
Sıvı conta da ideal çözüm tabi.
Debiyi azaltmak da işe yarıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Düşündüğümü yazmışsın umut ,başımıza geldi vestel vilma ile :) ,arada sırada yapıyordu ıslanmayı ,meğer yaptığı sırada su aldığında hidrofor çalışıyorsa su tazyikli geliyormuş ve su alırken şiddetli aktığından sıçramalar aka aka altta su birikmesine neden oluyormuş,musluğu kısınca akma yok oldu.

Hadi gözün aydın :ok

@Herkese;
Bu arada be "basınç düşürücü" aldım ama daha monte etmedim ,elimde duruyor :hihi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Hadi gözün aydın :ok

@Herkese;
Bu arada be "basınç düşürücü" aldım ama daha monte etmedim ,elimde duruyor :hihi
Herkese çok teşekkür ederim. Pazar günü su kaçırmadı ama bugün yine kaçırma yapmış. Bazen kaçırıyor, bazen kaçırmıyor. Bir usta getirip baktırıcaz artık. Geçen seferki sorunumuzu çözememişti, bu kez başka birini çağıracağım.

Zaten geçen sefer adam körüğü takarken ön paneli sökmüştü. Vidaları çıkarıp, sıkarken bağlantı yerlerini çatlatmış.

Beratcan Çevrimdışı

Beratcan

Yeni Üye
27 Eyl 2018
25
61
samsung çamaşır makinlarının kronik arızasıdır su tazyikli geldiğinde deterjn haznesinin üst kapağını çatlatır
buda su sızdırmaya sebep olur makinanın üst kapağını açarsanız görebilirsiniz

Ekran-Alintisia89ef7c8e3e90906.png

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
samsung çamaşır makinlarının kronik arızasıdır su tazyikli geldiğinde deterjn haznesinin üst kapağını çatlatır
buda su sızdırmaya sebep olur makinanın üst kapağını açarsanız görebilirsiniz

Ekran-Alintisia89ef7c8e3e90906.png
İlk fırsatta kontrol edeyim, teşekkür ederim. Eğer sorun bu şekildeyse direkt değiştirmek mi gerekir yoksa silikon veya benzeri şeyler ile dolgu yapmak mı ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt