Samsung Çamaşır Makinesi Altını Islatıyor

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
2014 model Zemsang çamaşır makinemizin sağ alt köşesinde su sızıntısı oluyor. Özellikle durulama esnasında daha fazla oluyor gibi geldi.
- Filtresi temiz
- Deterjan haznesinde (kapağı) bir sorun yok
- Makinenin körüğü daha yeni değiştirildi
Zemsanga09acdaba3f3102b.jpg

Bir fikri veya önerisi olan var mı ?

Deterjan haznesinin görselleri;

4boe79g.jpg

6t05clf.jpg

gr5r19l2c504e8e48def8a9.jpg

mq67r5u.jpg

or8wu45.jpg

tkrb6le.jpg

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Eski sony ler dehşetti gerçekten. Ben de sony hastasıyımdır. İlk walkman ile başlamıştı. Sonra videolar, kameralar, fotoğraf makinaları, cd oynatıcılar, müzik setleri, notebook derken döviz kurları yüzünden mecburen koptuk. Bu güne kadar hiç sorun çıkmadı hiç birinde. ?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,325
39
Eski sony ler dehşetti gerçekten. Ben de sony hastasıyımdır. İlk walkman ile başlamıştı. Sonra videolar, kameralar, fotoğraf makinaları, cd oynatıcılar, müzik setleri, notebook derken döviz kurları yüzünden mecburen koptuk. Bu güne kadar hiç sorun çıkmadı hiç birinde. ?
Aynen öyle :) Sony markasına karşı geçmişten gelen bir sempatim var ancak daha iyi fiyata eşit veya daha kaliteli bir alternatif bulursam hiç tereddüt etmem.
Lise yıllarımda bir Sony Walkman vardı. Diğer ürünlerde 1 veya 2 kademe bass varken bunda Groove diye 3. kademe bass vardı. Ayrıca tv kanallarının seslerini de dinleyebiliyordun, acayip bir cihazdı.

Yukarıda resmini paylaştığım LBT-LV60 ise benim için bir efsane. Sanıyorum 1997 yılında babam 750 liraya satın almıştı. Tam net hatırlamıyorum ama 2-3 maaşı vardır. Ses kalitesi bitiriyordu beni. Arkadaşlarıma kaset dolduruyordum. Senin doldurdğun kasetler orjinalinden daha kaliteli oluyor diyorlardı :hihi
Kuzenimle bir gün Get Your Freak On şarkısını dinlerken aşırı bas yüzünden prizde takılı olan fiş yerinden çıkmıştı:haha1 Normalde biz bunun bir üst versiyonu olan LV90 alacaktık. Stokta kalmadığı için LV60 aldık. LV90 olsa o bass'lar yüzünden eski evimiz yıkılırdı herhalde :)
Üst kapağı açıp kontrol edermisin detarjan çekmecesinin üst kapağından kaçırıyo olabilir.
Oraya baktık bir şey bulamadık. İşin garibi servis gelip körüğü değiştirdi ve sorun çözüldü dedi. Boşta çalıştırınca su kaçırmadı ama çamaşırlar yıkanırken kaçırıyor.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Üst kapağı açıp makineyi durulamaya alın, takip edin, tahminim deterjan kabından akıtıyor. Son sıkmaya kadar incelemeniz gerekiyor ama ilk suyu aldığında anlaşılmaz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt