samsung çam.mak. kaçak akım rölesini attırıyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Üstadım, kaçak akım rölesi bildiğiniz gibi şaseye elektrik verecek (Toprağa akım) arızalarda atıyor. Rezistans olma olasılığı yüksek. Ancak Benim merak ettiğim, çalışmaya başlar başlamaz diyorsunuz. Su alımı esnasında mı atıyor yoksa suyu alıp bitirdikten hemen sonra mı? (Bildiğiniz gibi rezistans suyu tam aldıktan sonra ısı ayarlamaya başlıyor.)

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Üstadım, kaçak akım rölesi bildiğiniz gibi şaseye elektrik verecek (Toprağa akım) arızalarda atıyor. Rezistans olma olasılığı yüksek. Ancak Benim merak ettiğim, çalışmaya başlar başlamaz diyorsunuz. Su alımı esnasında mı atıyor yoksa suyu alıp bitirdikten hemen sonra mı? (Bildiğiniz gibi rezistans suyu tam aldıktan sonra ısı ayarlamaya başlıyor.)
eşim ayarları yapıp, başlatma düğmesine basıyor, 2-3 saniye sonra tık atıyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
eşim ayarları yapıp, başlatma düğmesine basıyor, 2-3 saniye sonra tık atıyor.
O zaman kontrol kartından, su alım pompasından da kaynaklanabilir. O yüzden önce arızanın kaynağını netleştirmek gerekir. Hatta benim anladığım kadarıyla tam pompa devreye girecekken atıyor. :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
4-5 ay önce validenin lg çamaşır makinasıda ilk açılışta sigorta attırdı sigortayı kaldırınca normal çalıştı yıkama bitince kapak açılmadı söktüm baktım emniyet kapak kilidi yanmış değiştirdim düzeldi.böyle bir sorun olabilirmi acaba.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
4-5 ay önce validenin lg çamaşır makinasıda ilk açılışta sigorta attırdı sigortayı kaldırınca normal çalıştı yıkama bitince kapak açılmadı söktüm baktım emniyet kapak kilidi yanmış değiştirdim düzeldi.böyle bir sorun olabilirmi acaba.
Bir ihtimal. Ancak buradaki sorun normal sigortanın değil KAR' ın atması.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
kesinkes rezistanstan olduğunu bilsem, alıp değiştiririm. ama başka bir şeyden çıkma durumu nedeniyle, servise yöneleceğiz gibi.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
kesinkes rezistanstan olduğunu bilsem, alıp değiştiririm. ama başka bir şeyden çıkma durumu nedeniyle, servise yöneleceğiz gibi.
O zaman kontrol kartından, su alım pompasından da kaynaklanabilir. O yüzden önce arızanın kaynağını netleştirmek gerekir. Hatta benim anladığım kadarıyla tam pompa devreye girecekken atıyor. :ok
Rezistans konusundan bahsettim. Hatta kuvvetle muhtemel rezistans değil diyebilirim. Çünkü rezistansa akım gitmeden atıyor. (2-3 sn) Su pompası olması daha olası.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
karttan öncelikle rezistansa giden soketi çıkarın. tekrar çalıştırmayı deneyin.
sigorta atmazsa rezistans arızalı dır.

Sigorta yine attı bu seferde su pompasının soketini çekin.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
karttan öncelikle rezistansa giden soketi çıkarın. tekrar çalıştırmayı deneyin.
sigorta atmazsa rezistans arızalı dır.

Sigorta yine attı bu seferde su pompasının soketini çekin.
bu tip makinelere aşina değilim. gözle, elle takip edilebilir mi, emin değilim. makineler gavur ölüsü gibi. yerinden çıkarsam, sorunun rezistansta olduğunu tespit edip, sipariş verip değiştirsem, ek bir arıza varsa yine bana heyheyler gelecek. servis kaydı açtırdım bakalım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt