Samsung 65bu8500 tv aldım / Toz ve Bulutlanma Çıktı / Değişim Onaylandı.

K Çevrimdışı

kral81

Yeni Üye
22 Eyl 2022
20
36
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Ama bence en önemli faktör şans. Benim hem Samsung hem de Sony televizyonum var, şansıma ikisi de kusursuza yakın çıktı, üstelik Samsung kenardan aydınlatmalı. Fakat bir tane Asus monitör aldım, maşallah panelinde ışık sızmayan yer yok, pavyon gibi :hihi
Adem abinin Samsung mu Sony mi videosundan servis olayından ötürü Samsung ağır bastı bende bu yüzden. Yoksa Sony almayı planlıyordum ilk zamanlar. Ama birşey olursa en azından muahtabım olsun diye Samsung tercihinde bulundum. TV Kanal geçişleri Sony nin normalmi yoksa 3 saniye civarı Sürüyor mu Philips e yakın ?

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. Ama bence en önemli faktör şans. Benim hem Samsung hem de Sony televizyonum var, şansıma ikisi de kusursuza yakın çıktı, üstelik Samsung kenardan aydınlatmalı. Fakat bir tane Asus monitör aldım, maşallah panelinde ışık sızmayan yer yok, pavyon gibi :hihi
Sony can dır. Telefonum Xperia Z hala taş gibi çalışıyor evde saklıyorum😃

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abinin Samsung mu Sony mi videosundan servis olayından ötürü Samsung ağır bastı bende bu yüzden. Yoksa Sony almayı planlıyordum ilk zamanlar. Ama birşey olursa en azından muahtabım olsun diye Samsung tercihinde bulundum. TV Kanal geçişleri Sony nin normalmi yoksa 3 saniye civarı Sürüyor mu Philips e yakın ?

Sony yine de candır en azından eskilerin bizde hatırı var ancak hakikaten bu servis anlayışı ile olmaz, olamaz yani.
Büyük veya küçük, sen eğer bir İlde (Muğla) servis bulundurmaya gerek görmüyor, Turistik ilçeden (Fethiye) İl'e destek verip masrafını da (Geçen sene 450tl) tüketiciye yüklüyorsan bunun ne SONY lik ne de insanlık ile uzaktan yakındna alakası yok demektir.

O nedenle sırf İSİM diye SONY alınması benim taraftar olduğum husus değil. En azından kişisel fikir olarak bana Sony nin verip de Samsung'un veremediği bir şeyi indelediğim ürünler özelinde görmedim.

Yalnız bazı hususlar var ki bu durumileri düzey hassas kullanıcıları kapsar, o noktalarda işi şansa bırakmamak adına SONY tercih sebebi olur :ok

K Çevrimdışı

kral81

Yeni Üye
22 Eyl 2022
20
36
Sony yine de candır en azından eskilerin bizde hatırı var ancak hakikaten bu servis anlayışı ile olmaz, olamaz yani.
Büyük veya küçük, sen eğer bir İlde (Muğla) servis bulundurmaya gerek görmüyor, Turistik ilçeden (Fethiye) İl'e destek verip masrafını da (Geçen sene 450tl) tüketiciye yüklüyorsan bunun ne SONY lik ne de insanlık ile uzaktan yakındna alakası yok demektir.

O nedenle sırf İSİM diye SONY alınması benim taraftar olduğum husus değil. En azından kişisel fikir olarak bana Sony nin verip de Samsung'un veremediği bir şeyi indelediğim ürünler özelinde görmedim.

Yalnız bazı hususlar var ki bu durumileri düzey hassas kullanıcıları kapsar, o noktalarda işi şansa bırakmamak adına SONY tercih sebebi olur :ok
Teşekkür ederim adem abi. Samsung ta indirime girmişti 50bu8000.Şimdi sen böyle deyince Sony nin üzerindeki tozu kaldırdın bende Sony tercih sebebi olur diyerek.😃. birkez daha düşüneceğim.

Screenshot_2022-09-23-16-03-57-242_com.android.chrome.jpg

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Benim korkunun kaynağı tembellik :kiskis

600 üstü diye kişisel görüşe sahibim çünkü bu işin keskin belirlenmiş rakamlardan ziyade bakış açısına göre de değişken olduğunu düşünüyorum. Yine de teknik altyapının verimliliği anlamında 500-600 nits değerleri altında olmaması bana göre. Tabi bana kalsa limit 1000 olur da, bunun BLU tarafında durum bizim istediğimiz gibi yürümüyor :(
Seni iyi anlıyorum abi, parlaklık aşırı derecede yüksek olunca BLU açısından bunu kontrol edebilmek zor olur, çok fazla ısınma olur. Zaten 2.000 ve üzeri parlaklığa karanlık ortamda bakabilmek için güneş gözlüğü falan takmak gerekir. Diğer yandan izlenilen içerik de çok önemli.

Bir de şu var; buradaki vatandaş diyor ki, tv markalarının HDR ile ilgili iddialarına çok fazla inanmayın. Bir panelin belli bir zirve parlaklığa ulaşması kadar onu ne derecede koruyabildiği daha önemli. Samsung'un 8K tv modellerinden bazıları 1.400 nit zirve parlaklığa çıkıyor ancak birkaç dakika sonra 350'ye düşüyor. Terrace modeli 1.900 nit parlaklığa çıkıp bunu sürekli sağlayabiliyor. Aynı şekilde Sony X95 serisi maks. 1.200 nit, sürekli olarak da 700 nit verebiliyor diyor.

Servis olarak genellikle hepsi kötü diyebilirim, Allah hiçbirimizi düşürmesin servis eline. Biz 2 arkadaş 2 kez aynı model tv aldık; 2 adet Sony 9 serisi, 2 adet de Samsung 6400 serisi. Şansımıza hepsi kusursuz panel denk geldi. Fakat aynı model cihazları alıp sorun yaşayanlar da var. Diğer arkadaş araya bir tane LG sıkıştırdı, onda dikey gölgelenme sorunu çıktı mesela.

Sony'nin kanal geçişleri kötü maalesef, 2-3 saniye sürüyor. Ama ben buna pek takılmıyorum.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
A Adem Helvacı Samurai Unforgotten benim gece gündüz parlaklık hep maks 50 kontrast maks 50 hiç oynamıyorum bir şeyde fark etmiyor gibi geliyor bana :) yani gündüz maks 100 olsa sonuna kadar açarım karanlık gibi geliyor bana
Gece beni o kadar parlaklık rahatsız ediyor. TV'nin panel parlaklığı çok yüksek değilse o nedenle fark etmiyor gibi geliyordur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tv markalarının HDR ile ilgili iddialarına çok fazla inanmayın.
Abi bunun en basit örneği RMS değerleri olarak paylaşılan ses güçleridir.
Pazarlarken 100watt diye anlattıkları hopralörlerin sadece belli koşullarda ve ANLIk ulaşabildiği üst limitin bu değer olduğunu biz yıllarca kimseye anlatamadık.

Bazen bazı konularda mücadeleyi bırakıp insanların inanmayı tercih ettikleri lisan ile ilerlemeyi kabul etmek zorunda kalıyoruz.

90 larda ben oto müzik sistemleri kurardım. Doğan Şahin kartl arabaların peynir ekmek gibi satıldığı dönemlerde biz bun arabaları oyuncağa çevirmiştik ses sitemi olarak. Mazda 323 Nissan NX Coupe gibi arabalara 90 lı yıllarda DSP takmak herkese nasip olmamıştır :)

İşte o dönemlerde ben Digicom ile çalışırdım yani mümkünse Pioneer kullanırdım tüm sistemi. Vatandaşa orada yazan 1000watt değerinin mümkün olamayacağını, bunun belli bazı koşulları olduğunu uzun süre anlatmay açalışınca baktık ki insanlar ''Bunlar işi bilmiyor galiba'' diyerek başka yerlere gitmeye başladılar. Yahu bir baktık millet çatır çatır mal pazarlıyor. Vatandaş diyor ki ''Abi bu 1000watt mı?'' Biz dürüst davranıp teknik detayları anlatırken meğerse bu işletmeler ''Olur mu aaaabicim o 1000watt dediğin normal değer, biz buna bir de tüp takıyoruz 3.000watt oluyor'' Sonra araba sahibi karşıyaka Bostanlı sahilinde arkadaşlarına ''karşim ben vaar yaa, 3000 oraya 5000 buraya 800 önlere 1500 yanlara toplamda 20.000watt sistem yaptırdım annıyormusun moruk'' diye anlatıyoe be anladık ki adam zaten bunu anlatabilmek istiyor.

Daha önce çok yazdım, ben hayatım byunca ticaret adamı olamadım ve olamam da çünkü ben bunları insanlara hayatta söyleyemem. ''Yahu kardeşim sen 20.000watt bir araya gelince ortaya ne çıkar biliyor musun?'' diyemiyorsun işte :)

Toparlayacak olursak, HDR WCG HLG ABS HAva Yastığı vs gibi bir çok varyasyonun aslında bir noktadan sonra işin doğallığını ortadan kaldırdığı ve konunun tamamen pazarlama stratejisine döndüğünü bal gibi ortaya koyuyo rolsa da sadece ülkemizde değil dünya genelinde birçok insan buna çok ilgi gösterdiği için üreticilerin de iştahı buna göre kabarıyor elbette.

Edge led teknolojisi neden çıktı? niye buna ihtiyaç duyuldu mesela?

Bugün halen Likit kristaller üzerinde neden çalışmalar yapılıyor? 25 senedir okuyorum ben bu sektörüdeki gelişmeleri, zibilyon tane varyasyon var ama halen mükemmel sonuç yok ortada.

Bundan sonra olmasını kim bekliyor ki?

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Teşekkür ederim adem abi. Samsung ta indirime girmişti 50bu8000.Şimdi sen böyle deyince Sony nin üzerindeki tozu kaldırdın bende Sony tercih sebebi olur diyerek.😃. birkez daha düşüneceğim.

Screenshot_2022-09-23-16-03-57-242_com.android.chrome.jpg
Şu linkte Adem Abi'nin incelemesi var. Fiyat olarak bu fiyatlara yakın. Bence bu fiyata 50 inç almaktansa 60BU8000 daha iyi bir tercih olur.

K Çevrimdışı

kral81

Yeni Üye
22 Eyl 2022
20
36
Şu linkte Adem Abi'nin incelemesi var. Fiyat olarak bu fiyatlara yakın. Bence bu fiyata 50 inç almaktansa 60BU8000 daha iyi bir tercih olur.
Sayın İlteriş hocam 60bu8000 fiyatı 14.700 den başlıyor. Salonuma çok büyük gelir 60 inç. Uzak mesafe olmadığı için 50 tercih etmek istiyorum eğer 60 taki panel kullanıldıysa gerçekten TV almak tercih etmek çok zor bir durummuş😆

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Sayın İlteriş hocam 60bu8000 fiyatı 14.700 den başlıyor. Salonuma çok büyük gelir 60 inç. Uzak mesafe olmadığı için 50 tercih etmek istiyorum eğer 60 taki panel kullanıldıysa gerçekten TV almak tercih etmek çok zor bir durummuş😆
Fiyat açısından değerlendirmeye alınmalı olarak bakmıştım, tabi o aradaki fark sizin için büyük olabilir, dediğiniz gibi salona da uymuyorsa 50BU8000 tercih sebebi. :mutlu

K Çevrimdışı

kral81

Yeni Üye
22 Eyl 2022
20
36
Yaa tamam, belli oldu. Bu işi yine biz çözeceğiz :)) Bize bir iki gün müsaade edin, öğrenelim. :hihi
Aynen İlteriş hocam çok memnun galiba öyle olacak 😆 sizden haber bekleyeceğim. 50au9000 ile 50bu8000 arasında kaldım. Elektronik markette yanyana koydular bu8000 siyahlarıve renkleri biraz daha iyi. O yüzden tercih sebebim oldu hele ASV-SDP panel se 60inç teki gibi dahada süper olacak 😃

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri