Sakıncalı - Mimli Satıcılar Listesi

Sakıncalı Firmalar ile İlgili bu içerikleri toplum adına faydalı buluyormusunuz?

• Hayır

Oy: 0 0.0%
  • Anlamsız

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    67
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Harika bir hizmet olacağı şimdiden belli. Teknoloji geliştikçe her insanın beyni de gelişiyor dolayısıyla biz tüketicilerinde en az satıcılar kadar beyni gelişiyor. Onlar ne kadar bizi kandırıp mağdur etmeye çalışıyorsa A Adem Helvacı gibiler sayesinde hem daha bilinçli tüketici, hem de daha çok haklarını bilen tüketiciler haline geliyoruz. Bu yüzden her platformda desteğini benden esirgemeyen, bana neredeyse her gün bir şeyler katan/öğreten A Adem Helvacı beye sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sağ olsun, var olsun.
İlgi ve desteğinize sonsuz teşekkürlerimle ?

V Çevrimdışı

Vicky

Yeni Üye
8 Ocak 2021
1
41
Modasevda.com tam bir dolandırıcıdır. İnstagramda o siteye ait bir kaç farklı sayfa var. Bir sayfada eşofmanı alım, farklı renk ve düşük kaliteli bir şey geldi. Geri gönderdim, İade için. 2 haftadır uğraşıyorum. İADE yok, değişim var durup diyorlar. Ben değişim istemiyorum, ürünler kalitesiz. Ve sitede ki görseller AliExpress sayfasından alınmıştır. İnstagramda beni bloke ettiler, telefonu açıp kaba konuşuyorlar, sonra üzümde kapatıyorlar. Elimde ne ürün ne de para var....170 TL çaldılar resmi...

9f57f372-368e-42aa-8cc7-29ef26aebadc.jpg
faac797b-97ae-468e-a49d-bfcd637c07ca.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Modasevda.com tam bir dolandırıcıdır. İnstagramda o siteye ait bir kaç farklı sayfa var. Bir sayfada eşofmanı alım, farklı renk ve düşük kaliteli bir şey geldi. Geri gönderdim, İade için. 2 haftadır uğraşıyorum. İADE yok, değişim var durup diyorlar. Ben değişim istemiyorum, ürünler kalitesiz. Ve sitede ki görseller AliExpress sayfasından alınmıştır. İnstagramda beni bloke ettiler, telefonu açıp kaba konuşuyorlar, sonra üzümde kapatıyorlar. Elimde ne ürün ne de para var....170 TL çaldılar resmi...

9f57f372-368e-42aa-8cc7-29ef26aebadc.jpg
faac797b-97ae-468e-a49d-bfcd637c07ca.jpg
Sahtekarın, dolandırıcının önde gideni olan bu işletme ne yazık ki kanundaki boşlukları ve yasal işlemlerdeki sürecin uzun sürmesini avantaj olarak kullanıyor.

MODASEVDA=Sahtekâr, Dolandırıcı

Hadi gidin mahkemeye verin beni. Nasılsa yasal işlemler uzun sürüyor :kop

Artık orada görüşürüz sizinle, Sahtekarlar..

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Aslında teşir direği yapmak gerek bu şekilde tüm web sitelerinin yer aldığı sorunlar yaşatan gold bilgisayar malum battı batmadan internet sitesinden bir makina almıştım göndermediler biri forumda yazı yazmış bankaya harcama itiraz dilekçesi verin banka para iadesi yapıyor diye param gitti ah vah derken bankaya gittim üst kata çıktım anlattım böyle böyle harcama itirazı oluşturcam kimse bilmiyordu bile nasıl yapılıyor sonra dedilerki siz bunu bile isteye almışsınız harcama itirazı sizin yapmadığınız bir alışverişse oluyor derken ısrarlarım neticesinde ve forumda ki arkadaşın yazdığı gibi dilekçemi yazdım imzaladım kabul ettirdim sonuç param iade edildi gerçekten bilgi paylaşmak çok değerli bana 2 bin tl iade etti o arkadaşın sağladığı bilgi o yüzden mümkün mertebe hergün bakıyorum foruma acaba işe yarayacak bir bilgi aktarabilirmiyim diye.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
İşin açıkçası kişi mesaj atıp çıkıp gitmiş. Merak ettim o insagram hesabının modasevdaya ait olduğunu nereden anlamış eğer anlayan varsa aydınlatırsa sevinirim kafamdaki soru işaretlerini kaldırmayım.

Ben hesaba bakınca herhangi birinin açmış olduğu hesaba benzettim. Resimler uydurma, fiyat çok uygun gelmedi, adam açıkça yazmış iade yok değişim var diye, ortada ne ticari sicil numarası ne mersis numarası nede vergi numarası var . Almamak için bir sürü sebep var. Bir taraftan bakınca güvenilmez bir site diğer taraftan bakınca adam aslında güvenilir dediğinin arkasında durmuş 'iade yok, değişim var'. Fatura var mı gerçekten varsa fatura da paylaşılsaydı daha destekli bilgilendirme olurdu. Yoksa bu bana bilgi paylaşımı değil karalama gibi geldi.

Yok eğer moda sevda ise gerçekten hem bizi aydınlatsaydı hem de faturalı bir işlem olduğundan dolayı onlar hak yese de tüketici hakem heyeti var başvurulabilir. En azından hepimiz de tepkimizi ona göre koyabilseydik. Arada kaldım :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İşin açıkçası kişi mesaj atıp çıkıp gitmiş. Merak ettim o insagram hesabının modasevdaya ait olduğunu nereden anlamış eğer anlayan varsa aydınlatırsa sevinirim kafamdaki soru işaretlerini kaldırmayım.

Ben hesaba bakınca herhangi birinin açmış olduğu hesaba benzettim. Resimler uydurma, fiyat çok uygun gelmedi, adam açıkça yazmış iade yok değişim var diye, ortada ne ticari sicil numarası ne mersis numarası nede vergi numarası var . Almamak için bir sürü sebep var. Bir taraftan bakınca güvenilmez bir site diğer taraftan bakınca adam aslında güvenilir dediğinin arkasında durmuş 'iade yok, değişim var'. Fatura var mı gerçekten varsa fatura da paylaşılsaydı daha destekli bilgilendirme olurdu. Yoksa bu bana bilgi paylaşımı değil karalama gibi geldi.

Yok eğer moda sevda ise gerçekten hem bizi aydınlatsaydı hem de faturalı bir işlem olduğundan dolayı onlar hak yese de tüketici hakem heyeti var başvurulabilir. En azından hepimiz de tepkimizi ona göre koyabilseydik. Arada kaldım :)
Çok var bunlardan ne yazık ki. Bizzat kendim bir alışveriş yaptım başka bir moda adresinden, gösterdikleri ile gönderdikleri zerre kadar aynı olmamakla birlikte, yasal olarak hijyen kuralları gereği geri alınmayacağını bildikleri kıyafetleri satıyorlar bu şekilde. para peşin, sonrasında sana ekrnada gösterilenin 5 de 1 i büyüklüğünde ürün gelmiş kimin umurunda.

o alışveriş yaptığım yerin sahibi de kadındı, bir yüzsüz, bir utanmaz anlatamam. Ben erkekliğimden utandım lanet olsun dedim bıraktım işin peşini. olan 200 lirama oldu :)

yani wp mail web vs iletişim için ön yollar hazırlanıyor da, sonrası bildiğiniz cacık..

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Çok var bunlardan ne yazık ki. Bizzat kendim bir alışveriş yaptım başka bir moda adresinden, gösterdikleri ile gönderdikleri zerre kadar aynı olmamakla birlikte, yasal olarak hijyen kuralları gereği geri alınmayacağını bildikleri kıyafetleri satıyorlar bu şekilde. para peşin, sonrasında sana ekrnada gösterilenin 5 de 1 i büyüklüğünde ürün gelmiş kimin umurunda.

o alışveriş yaptığım yerin sahibi de kadındı, bir yüzsüz, bir utanmaz anlatamam. Ben erkekliğimden utandım lanet olsun dedim bıraktım işin peşini. olan 200 lirama oldu :)

yani wp mail web vs iletişim için ön yollar hazırlanıyor da, sonrası bildiğiniz cacık..
A Adem Helvacı hocam. Bende biliyorum bunlar gibi sitelerin olduğunu hatta alışveriş yaptığım da oldu ama referanslarına bakarak. Ama yaptığım alışverişlerde hep sunu düşünerek aldım param giderse üzülür müyüm? Ya da bunu almak para kaybetmek olacağıma değer mi? Ki bu tarz satış yapan hatta 3-5 bin tl lik ürünler satan ve işini doğru yapan yerlerde var takip ettiğim ya da alışveriş yaptığım. Sonuçta ne kadar güvenilir de olsa kurumsal olmadıktan sonra adam öldü iş bitti para gitti yani. Ailemden bir çok kişiye telefon aldım bu yolla şimdiye kadar problem yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına da gelmiyor. En fazla açıklamaya not düşüyorum havalenin en azından şikayette bulunabilirim dolandırıcı diye. Bana göre en riskli işim e-cigara da olmuştu ama sonuçta onu göze alarak aldım. Hem de paylaşımın yaptığında hijyen ile ilgili istisnaya girecek bir ürün göremedim. Tabi faturası varsa..

Genel alışverişimi ise güvenilir yerlerden yapıyorum ya da teraspy teraspy hocam gibi görerek alıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt