REZİLLİK Kavramı, MNG Kargo İle Anılmaktan Utandı Artık (Talep Üzerine Anket Eklendi)

En Güvendiğiniz Kargo Firması Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    48
S Çevrimdışı

saglam 

Yeni Üye
14 Eki 2020
4
24
Adem hocam merhaba.
uzun zamandır kanalınızı severek takip etmekteyim.
başıma gelen durum kanalınız için bir video konusu olabilir.

size bir MNG kargo faciasından bahsetmek istiyorum.
12.03.2021 tarihinde eşime ait General Mobile GM 9 pro cep telefonunu zeytinburnundaki yetkili servisine elden teslim ettim. yazılımsal/donanımsal sorunu vardı kendi kendine donup yeniden başlıyordu. ve 3. kez servise gitti (daha önce 2 defa Vatan bilgisayardan gönderttim). yine yapılamadı malesef. bana uzak olduğu için bende ürünü kargolamalarını istedim artık hakkımı tüketci hakem heyetinde arayacaktım.
Yetkili servis 29.03.2021 de MNG kargoya teslim ediyor ve 30.03.2021 de kargo aktarmada kayboluyor.
08.04.2021 de MNG kargo ürün kayıp dedi Tazmin başvurusunda bulunun dediler. bende istenen belgeler ile beraber başvurumu yaptım. bu süreçte eşim uzun süre telefonsuz kaldı pandeminin getirdiği zorluklardan dolayı yeni telefonda alamadım. ödenecek olan tazmin bedeli ile yenisini alırım dedim. 3 aydır sorun yeni çözüldü ama şaka gibi bir sonuç oldu. şuan güncel piyasa değeri 1850 tl olan benim 1400 tl ye pandemi başında aldığım ( ki şu an bu paraya telefon almak imkansız ) ve kendi kaybettikleri telefon için bana onayladıkları rakam 129.25 tl. benim iki küçük çocuğum var eşimde telefon olmadığı için sürekli aklım onlarda. en temel ve insani bir ihtiyaç olan iletişim aracı olan telefonu onlar kaybediyor. 4 aydır telefonsuz kaldık. ve bana ödemek istedikleri rakam tam bir facia. 129 tl .
sizce bu durum karşısında ne yapmalıyım ne önerirsiniz.
mail adresinize de yazdım.
değerli paylaşımlarınızın devamını diler sağlıklı günler dilerim.
Üzerinden 2 ay gecmiş ama, ne yaptınız çozebildiniz mi durumu?

Benim aklıma takılan burada gönderici servis değil mi? Onların kargo ile muhattap olması gerekmiyor mu?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
O zaman şuraya bir Özbacanaklar Kargo bırakalım :clap

Aslında kargoların hepsi birbirinden kötü. Adamlara da çok fazla kızamıyorum nitekim az ücrete zor şartlarda çalışıyorlar. Ama kötünün iyisi hangisi derseniz Yurtiçi Kargo diyebilirim.

İşimiz gereği hemen her gün kargo gönderiyoruz, bazen kargolarımızın kaybolduğu oluyor, bazen de çok geç gidiyor. Denizli'den İstanbul'a 10 günde kargo gider mi ?

TNT ile gönderiyoruz mesela, adamlar 18 saatte Türkiye'den Avrupa'ya götürüyor. Akşam 5'te bir veriyorum ertesi sabah saat 10'da Hollanda'ya, müşterinin eline ulaşmış oluyor.

Babamlar çerez imalatı yapıyorlar. Mesela Antep'ten, Adana'dan fıstık falan geliyor. Bir bakıyoruz kutular açılmış, inanmazsınız 1-2 kg eksik var. Adamlar antep kutusunu açıp bir güzel afiyetle yemişler ve o şekilde teslim ediyorlar :) Bir de bu olay 1 kere değil defalarca başımıza geldi, UPS kargo da bile başımıza geldi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O zaman şuraya bir Özbacanaklar Kargo bırakalım :clap

Aslında kargoların hepsi birbirinden kötü. Adamlara da çok fazla kızamıyorum nitekim az ücrete zor şartlarda çalışıyorlar. Ama kötünün iyisi hangisi derseniz Yurtiçi Kargo diyebilirim.

İşimiz gereği hemen her gün kargo gönderiyoruz, bazen kargolarımızın kaybolduğu oluyor, bazen de çok geç gidiyor. Denizli'den İstanbul'a 10 günde kargo gider mi ?

TNT ile gönderiyoruz mesela, adamlar 18 saatte Türkiye'den Avrupa'ya götürüyor. Akşam 5'te bir veriyorum ertesi sabah saat 10'da Hollanda'ya, müşterinin eline ulaşmış oluyor.

Babamlar çerez imalatı yapıyorlar. Mesela Antep'ten, Adana'dan fıstık falan geliyor. Bir bakıyoruz kutular açılmış, inanmazsınız 1-2 kg eksik var. Adamlar antep kutusunu açıp bir güzel afiyetle yemişler ve o şekilde teslim ediyorlar :) Bir de bu olay 1 kere değil defalarca başımıza geldi, UPS kargo da bile başımıza geldi.
Kesintisiz kamera düzeni kursan, kargocunun totosuna gps monte etsen AHLAK yok ise yapacak bir şey yok.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bu hafta 2 farklı günlerde hepsi buradadan ürün aldım mng kargo ile 1-2 günde 2 kargoda geldi bende şaşırdım mng kargoda bir düzelmemi var acaba.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri