REZİLLİK Kavramı, MNG Kargo İle Anılmaktan Utandı Artık (Talep Üzerine Anket Eklendi)

En Güvendiğiniz Kargo Firması Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    48
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vallahi fiyat konusunda hepsi aynı sahtekar beyler.

Geçen 30*30*18 bir kutu yolladım Nazilli'de Ankara'ya 90 lira paramı aldı Aras.
Halbuki kilogram ve ebatlarıyla internet sitesinden hesaplanmıştım 50 lira çıkıyordu.

Kargocuya söyledim durumu, bir yanlışlık olmasın hocam internet sitesinden hesapladım 50-53 lira fiyat çıktı dedim, abi burada sistem böyle diyor dedi.

Lanet olsun deyip 90 lira verip yolladım.

Birkaç ay öncede telefon kutusu geldi bodrumdan Nazilli'ye yani bana 40 TL kargo ödedim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bütün kargolar dikkatsiz özensiz taşımayı yapıyor şimdiye kadar iyi bir kargo şirketi ben görmedim kötünün iyisi yurtiçi kargo gibi duruyor bu aralar çabuk ve sorunsuz 4-5 ürünüm geldi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gönderici hatası olabilir A Adem Helvacı hocam mng logolu koli yada airbox satın aldıysa şubeden onlar extra ücrete tabi fiyat artar

Banada bir arkadaş karşı ödemeli hediye gönderdi sen git aras kargo,dan koli satın al hem desi artmış hem koli ücreti

30 TL yerine 65 TL ödemiştim 2 sene önce o kadar düşünüp göndermiş ayıp olmasın diye teslim aldım ☺️

Ekran-Alintisimng.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gönderici hatası olabilir A Adem Helvacı hocam mng logolu koli yada airbox satın aldıysa şubeden onlar extra ücrete tabi fiyat artar

Banada bir arkadaş karşı ödemeli hediye gönderdi sen git aras kargo,dan koli satın al hem desi artmış hem koli ücreti

30 TL yerine 65 TL ödemiştim 2 sene önce o kadar düşünüp göndermiş ayıp olmasın diye teslim aldım ☺️

Ekran-Alintisimng.png
Abi ürünü almaya gittim kutu paşa paşa duruyor orada, bildiğin Allah'ın bakkal kutusu işte :kiskis

kutuyu salladım tangır tungur ediyordu yani özel kalama vs yok, olsa ne olacak abi o zaman şube personeli diyecek ki ''Güzel kardeşim tatava yağma bak malın zarar görmesin diye koruyucu paket yapmışlar onun parası bu.

''Saygılar abi'' der malımızı alır çıkarız.

Burada insanı çileden çıkartan durum temel olarak YETKİLİ adı altında muhatap olduğunuz hiç kimsenin, konu ile ilgili hiç bir şey bilmiyor olmasıdır.

Şube personeli bilgisiz, Müşteri hizmetleri bilgisiz, Yöneticiler bilgisiz. Alışılagelmiş klişe cevapları ezberlemiş akşama kadar aynı cümleleri kuruyorlar.

Beni arayıp bana ''Yapacak hiç bir şey yok'' diyen kişiye soruyor ve diyorum ki ''Hatalı fiyatlandırmada benim hatam var mı? yok. Geri gitmesin sakın dediğim paketin geri gönderilmesinde suçum var mı? yok, Çalışmayan pos cihazı ile ilgili sorumluluğum var mı? yok, senin nasıl oluyor da yapabileceğin bir şey olmuyor.?'' diye sordum, sence ne cevap vermiştir?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Annemlere sürgülü davlumbaz aldım. Kurye yere bıraktı içinden kırık cam sesi gelir gibi oldu koliyi açtım cam kırık. Pişkin pişkin camcıdan cam kestiriver abi dedi neyse dedim git hadi dedim. Yani adamlarda cevap da hazır .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abi ürünü almaya gittim kutu paşa paşa duruyor orada, bildiğin Allah'ın bakkal kutusu işte :kiskis

kutuyu salladım tangır tungur ediyordu yani özel kalama vs yok, olsa ne olacak abi o zaman şube personeli diyecek ki ''Güzel kardeşim tatava yağma bak malın zarar görmesin diye koruyucu paket yapmışlar onun parası bu.

''Saygılar abi'' der malımızı alır çıkarız.

Burada insanı çileden çıkartan durum temel olarak YETKİLİ adı altında muhatap olduğunuz hiç kimsenin, konu ile ilgili hiç bir şey bilmiyor olmasıdır.

Şube personeli bilgisiz, Müşteri hizmetleri bilgisiz, Yöneticiler bilgisiz. Alışılagelmiş klişe cevapları ezberlemiş akşama kadar aynı cümleleri kuruyorlar.

Beni arayıp bana ''Yapacak hiç bir şey yok'' diyen kişiye soruyor ve diyorum ki ''Hatalı fiyatlandırmada benim hatam var mı? yok. Geri gitmesin sakın dediğim paketin geri gönderilmesinde suçum var mı? yok, Çalışmayan pos cihazı ile ilgili sorumluluğum var mı? yok, senin nasıl oluyor da yapabileceğin bir şey olmuyor.?'' diye sordum, sence ne cevap vermiştir?
Abi o zaman Personel hatası var bazen dalgın oluyorlar paket eni yükseldiği zaman fiyat artıyor EN bilgisini yanlış girmiştir sisteme

Şimdi baktım 15 desi'lik 50x30x30 koli olarak hesapladılarsa 110 TL -35=75 %30 luk indirimli fiyat personel hatası yanlış hesaplama var

Hatalarını kabul etmez bunlar sistem ne derse o deyip geçerler sanki sisteme bilgi girişini insan değilde robotlar yapıyor :kiskis

İnsan bu hata yapar insan faktörünün olduğu heryerde hata olur önemli olan yapılan hatayı telafi etmek oda bizde sıkıntılı oluyor

Yaptırım düzenleme şart bu işler böyle olmaz durumlar mağlum 20 yıldır millet ileri giderken biz geriye gidiyoruz siyasi konular

Ekran-Alintisimnng.png

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Maşallah sizin oradaki şube de evlere şenlikmiş Adem abi. Gerçi düzgün kargo firması var mı? En az sıkıntı yaşadığınız firma hangisi? Rica etsem konunun başına anket ekler misin? Bakalım hangi kargo firmasına daha çok güveniliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri