REZİLLİK Kavramı, MNG Kargo İle Anılmaktan Utandı Artık (Talep Üzerine Anket Eklendi)

En Güvendiğiniz Kargo Firması Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    48
smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Pandemiden önce kargoları şirkete isterdik. En azından "Alıcı adreste bulunamadı" yalanından sıyrılmak için.
Kargo şirketini net hatırlamıyorum ama Aras'tı sanırım. Benim kargo dağıtım sürecinde gözüküyordu. Ekranda teslim edildiğini gördüm. Normalde kargo şirketleri gelince posta kabul görevlisi bizi ararlar. Biz de gider alırız. Teslim alan kişinin adı farklı idi ve aramadı kimse beni. Bir de bizim oraya öğleden sonrası gelir kargo şirketleri dağıtım için ama bu sefer gibi gelmişlerdi. Görevli arkadaşı aradım ve "kargo şirketi geldi mi?" diye sordum. O da gelmediğini, gelirse de öğleden sonra geleceğini söyledi. Bunun üstüne teslim alan kişiyi tanıyıp tanımadığını sordum. Bizim şirketin İstanbul'da iki lokasyonu mevcut. aradan TEM geçer ve kuş uçuşu yaklaşık 1.5 km arabayla 10 -15 dakikalık mesafe var. Kargo takip ekranında görünen isim de o lokasyondaki görevli. Kendisine ulaştım dahili posta ile yollaması için ama o da kargo şirketin henüz gelmediği söyledi. Kargo şirketini aradım bu sefer. Kargonun teslim edildiğini söylediler. ben de bahsi geçen kişinin kargoyu teslim almadığını hatta daha dağıtım araçlarını dahi uğramadığını söylediğimde bir bakalım dediler ve bir anda karşımdaki ekranda kargom tekrar "taşınma sürecinde" diye gözüktü.

Başka bir arkadaşımın ise internetten telefon almıştı. Kargosu komple başka bir ilçedeki başka bir şirkete teslim edilmişti. Arkadaş ta şehir dışına çıkacağından acelesi vardı. Şehir dışındayken de devam eden görüşmeler sonucunda "tamam abi oradan alır getiririz" demişler. Arkadaş da gönderici firma ile görüşüp yenisini talep etmişti. Firma da yollamıştı problem çıkarmadan.

Özellikle kurumsal adreslerde şöyle bir durum varmış yalnız. Kargo şirketleri buralara kod veriyormuş. Mesela bizim iki farklı lokasyonun iki farklı kodu varmış. Adres yerine o kodu söylemek bile yeterliymiş. Kargoyu teslim alırken de adresi girmektense kodu girerlermiş. O kodu girerken yapılan hata üzerinde açık adres yazmasına rağmen başka yere gitmesine neden oluyormuş. Bizim şirkette kargolar genel de diğer lokasyonun dağıtım şubesine gidip ondan sonra bizim lokasyona bakan dağıtım şubesine geliyordu. Bunun nedenini sorduğumda müşteri hizmetlerindeki kişi şirketin adını yazınca ilk diğer lokasyonun adının çıktığını ve bundan kaynaklanabileceğini söylemişti. Sonra da bizim lokasyonun kodunu söyleyip kargoyu yollayacak kişi bu kodu söylerse direkt bize dağıtım yapan şubeye geleceğini söylemişti.
Aras kargo'nun yıllardır uyguladığı çalışma prensibi o Şaşırmaya gerek yok. Kargonuz ilgili şubeye geldiğinde teslim edecek arkadaşa verdiklerinde direk teslim edildi sekmesine çevirip alıcı olarak da dağıtım elemanının adını yazıyorlar. Kargonuz gün içinde geliyor mu geeliyor evet.... Daha önce panikleyip müş. hiz. aradığımdan biliyorum.

P Çevrimdışı

pangirl

Yasaklı Üye
14 Ağu 2021
18
42
Bu mng kargo harbinden nasıl iş alıyor şaşıyorum. Ciddi derecede düşük fiyatlara gönderiyorlar sanırım. Özellikle bakıyorum hangi kargodan gelecek diye, mng ise adım adım takip ediyorum panelden çakalları. Geldik yoktunuz numaraları çok meşhur.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Bu mng kargo harbinden nasıl iş alıyor şaşıyorum. Ciddi derecede düşük fiyatlara gönderiyorlar sanırım. Özellikle bakıyorum hangi kargodan gelecek diye, mng ise adım adım takip ediyorum panelden çakalları. Geldik yoktunuz numaraları çok meşhur.
Alman Konsolosluğu bir ara pasaportları UPS ile gönderiyordu. Bizim tanıdığın paaportu dağıtıma çıkmış. Aracın konumunu takip edebiliyorduk o zamanlar. Halen bu uygulama var mı bilemiyorum. Bizim tanıdık da balkonda oturuyor. Bitişik nizamlı bir yerde oyuruyordu tanıdığımızda. Araç geliyor. İçinden biri iniyor. İki bina yana giriyor. Bizimki oradan sonra kendine uğranacağını düşünürken kargo görevlisi 30 sn sonra araca biniyor ve araç hareket ediyor. Sistemde de "adreste bulunamadı" yazıyor o sırada. Müşteri hizmetlerini arıyor. Onlar da "adreste değilmişsiniz" deyince olanları anlatıp biraz çemkiriyor. Yarım saat sonra araç yine geliyor ve pasaportunu veriyorlar.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Oy verecektim aslında ama bence hepsi aynı. Ankette ups kargo yoktu fakat türkiyede ki ups nasıl bilmiyorum.
Mesela şu duruma gıcık oluyorum. Önce telefon ile arıyorlar. Siz evdesiniz. Ve telefona bir şekilde bakamıyorsunuz. E noldu benim kargo diye sorduğunuzda < e abi biz seni aradık telefona bakan olmadı > ülen gerizekalı zile bastın mı peki?
Birde sen aşağı gelde al havası yapıyorlar..
Aslında bir kargo şirketi daha kurulsa bence iş yapar.. Çoğu da yoğunluktan deliriyor.. Fakat pintilikten çözüm üretmiyorlar..

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Mng gerçekten çok rezil. Amazondan aldığım tvyi apartman kapısına bırakmak istediler. Neymiş " biz yukarı çıkarmıyoruz gelip almanız gerekiyor"muş . Yok ya! Yukarı çıkarmazsanız teslim almam dedim geri gittiler. Amazona ve mng ye mail attım yarın teslim edecekler dedi ikisi de. Ama kurye alıcı ürünü kabul etmedi deyip geri göndermiş bile.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
geçenlerde 150 tl bir uydu alıcısı aldım( 2 el )satıcı arkadaş mng ile göndermiş 50 tl para aldılar bir daha alışveriş yaptığımda 2 elde satıcıya mng ile gönderme diye söyleyeceğim.mng pişmanlıktır.
mng benim arka sokağımda eskiden n11 den bir ürün almıştım 3-4 gün şubede ürün bekledi arka sokaktan getiremediler.dayanamadım gittim kendim şubeden aldım.en sevmediğim kargo firması mng ve arastı fakat son zamanlarda aras ile gelen ürünler çok hızlı sorunsuz gelmeye başladı.yani düzeldi aras.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mng gerçekten çok rezil. Amazondan aldığım tvyi apartman kapısına bırakmak istediler. Neymiş " biz yukarı çıkarmıyoruz gelip almanız gerekiyor"muş . Yok ya! Yukarı çıkarmazsanız teslim almam dedim geri gittiler. Amazona ve mng ye mail attım yarın teslim edecekler dedi ikisi de. Ama kurye alıcı ürünü kabul etmedi deyip geri göndermiş bile.
Ah hocam ah. Utanmazlık diz boyu güzel ülkemizde. Şu Tüketiciyi Koruma Kanunu ETKİLİ şekilde bir ele alınsın Ticaret Bakanlığı tarafından. Ondan sonra göreceğim ben bu rezillerin rezilliklerini nasıl yüzlerine patlatacağımızı.

Adamlar kendi teslim edemedikleri ürünü almak için AYAKLARINA 30km gitmeme rağmen pos cihazları çalışmadığı için yine teslim edemediler, üstüne bir de iade etmişler ''Geri göndermeyin 2 gün sonra gelip alacağım uzaktan geliyorum' dememe rağmen.

Hayatımda bunlar kadar rezil, aşağılık firma görmedim.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
MNG kargo apartmanıma 50 m. mesafede. Bugüne kadar belki yüzden fazla online alışverişim MNG ile gönderilmiştir. Bir kez bile eve getirdiklerini hatırlamam. Kargo durumunu takip edip gidip kendim alıyorum.

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Ankete "Kolay Gelsin" firmasıda eklenmeli. Amazondan gelen siparişlerde gelmeden önce mesaj atıyor ve arıyorlar. Agt kurye de aynısını yapıyor ama kutuları balıkçı istifyle dizince kutulara zarar geliyor genellikle. Ayrıca Kolay Gelsin de kurye çalışanın nerede olduğunu takip edebiliyorsun.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
Ankete "Kolay Gelsin" firmasıda eklenmeli. Amazondan gelen siparişlerde gelmeden önce mesaj atıyor ve arıyorlar. Agt kurye de aynısını yapıyor ama kutuları balıkçı istifyle dizince kutulara zarar geliyor genellikle. Ayrıca Kolay Gelsin de kurye çalışanın nerede olduğunu takip edebiliyorsun.

Bu kargoyu(Kolay Gelsin) hiç duymadım yeni galiba.İste gelsin'i biliyorum,onunla bir alakası var mı acaba? :ok

D Çevrimdışı

dr. lagom

Yeni Üye
28 Ağu 2021
12
40
Bence dibin de dibi var. rezalette sürat kargo ve ups'nin üstüne tanımam. Son zamanlarda MNG rezalet konusunda rekabeti baya kızıştırdı. Elin oğlu kalitede rekabet eder, bizimkiler rezalette. Adem hocam "en tiksindiğiniz kargo firması" diye de bir anket açsanız keşke. Çünkü biz artık kötünün iyisini seçmek durumunda kalıyoruz. Bu anketteki en beğenilen yurt içi bile bazı bölgelerde insanları verem ediyor.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Ah hocam ah. Utanmazlık diz boyu güzel ülkemizde. Şu Tüketiciyi Koruma Kanunu ETKİLİ şekilde bir ele alınsın Ticaret Bakanlığı tarafından. Ondan sonra göreceğim ben bu rezillerin rezilliklerini nasıl yüzlerine patlatacağımızı.

Adamlar kendi teslim edemedikleri ürünü almak için AYAKLARINA 30km gitmeme rağmen pos cihazları çalışmadığı için yine teslim edemediler, üstüne bir de iade etmişler ''Geri göndermeyin 2 gün sonra gelip alacağım uzaktan geliyorum' dememe rağmen.

Hayatımda bunlar kadar rezil, aşağılık firma görmedim.
Bu bana amcamın başına gelen bir olayı hatırlattı. Amcam yurtdışında oturuyor resmi bir işlem için trabzondan haber gidiyor işleminiz tamam gelin imza atın diye(sgk idi sanırım emeklilik işlemleri için) amcam da taa İngiltere den atlayıp geliyor. Sgk ya gittiğinde bir de ne desinler beğenirsiniz. Sizin şu şu eksik gününüz dolmamış daha emekli olamazsınız diyorlar. Amcam da boşu boşuna o kadar yol geldiğiyle kalıyor. Beş para etmez işler yapanlar her yerde.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Arkadaşlar aslında sorun Mng yada şu kargo bu kargo değil. Sorun çalışanlarda. Misal bekarken ailemle yaşarken en problemli kargo bana Aras’tı ama evlenip taşınınca orada en iyi firma Aras oldu. Mng iş yerimin olduğu yerde çok iyiyken ailemin olduğu yerde vasat altıydı. Dünyayı güzel yapan insanlardır,umuyorum sayıları artar güzel insanların!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri