Retro Ses Sitemi Sevgisi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aslında içini açıp kondansatörlerin değerlerini aldıktan sonra re-cap işini ben de yaparım. Onda sıkıntı yok ama hoparlörlerin tamiri daha dertli bir konu. Adam gibi usta bulmak lazım o iş için.
Hatırlamıyorum tam ama oyuncu Cevdet Canver var bilirsiniz belki, o da odyofil bir abimiz.
Onun Ankara'da tavsiye ettiği bir usta vardı, Instagram'dan ulaşıp bilgi alabilirsiniz.
Ya da Donanım Haber'den Uğur Aksoy abimiz, recap & restorasyon ustasıdır, ondan da tavsiye alabilirsiniz.
Uğur abinin numarasını atarım isterseniz özelden, belki bir ustayı tavsiye eder, ben bilmiyorum.

Recap işi kapasitör değiştirmek gibi olsa da aslında cihazın diğer elemanları vs ölçüm de gerektiren bir konu.
Cihaz çalışmayı durdurmadıktan sonra sorun yok ama diğer toleransı düşen bileşenler de değişen gerilimden etkilenebileceği için recap işinin maliyeti yükselebilir. Yani girmişken tam girmekte fayda var.

Tabi şu an eleman fiyatları kaç dolar & euro veya sterlin'dir haberim yok.
Zaten gümrük ayrı bir macera, oradan baya bir girer diye tahmin ediyorum.
Bir de ticari kapsama sokarsa gümrük memuru, uğraş dur.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Hatırlamıyorum tam ama oyuncu Cevdet Canver var bilirsiniz belki, o da odyofil bir abimiz.
Onun Ankara'da tavsiye ettiği bir usta vardı, Instagram'dan ulaşıp bilgi alabilirsiniz.
Ya da Donanım Haber'den Uğur Aksoy abimiz, recap & restorasyon ustasıdır, ondan da tavsiye alabilirsiniz.
Uğur abinin numarasını atarım isterseniz özelden, belki bir ustayı tavsiye eder, ben bilmiyorum.

Recap işi kapasitör değiştirmek gibi olsa da aslında cihazın diğer elemanları vs ölçüm de gerektiren bir konu.
Cihaz çalışmayı durdurmadıktan sonra sorun yok ama diğer toleransı düşen bileşenler de değişen gerilimden etkilenebileceği için recap işinin maliyeti yükselebilir. Yani girmişken tam girmekte fayda var.

Tabi şu an eleman fiyatları kaç dolar & euro veya sterlin'dir haberim yok.
Zaten gümrük ayrı bir macera, oradan baya bir girer diye tahmin ediyorum.
Bir de ticari kapsama sokarsa gümrük memuru, uğraş dur.
Bahsettiğim anfi STK ile serisi ile sürülen bir anfi. O yüzden kendim cesaret edebiliyorum. Aksi takdir de valla yemez gözüm. Elemanları da Almanya'dan alırım büyük ihtimal. Ayda bir ya ben ya da şirketten bir arkadaş gidiyor Almanya'ya. Eskiden Ruslar bavul ticareti yapardı artık bizler bavul ticaretine başlayacağız bu gidişle.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bahsettiğim anfi STK ile serisi ile sürülen bir anfi. O yüzden kendim cesaret edebiliyorum. Aksi takdir de valla yemez gözüm. Elemanları da Almanya'dan alırım büyük ihtimal. Ayda bir ya ben ya da şirketten bir arkadaş gidiyor Almanya'ya. Eskiden Ruslar bavul ticareti yapardı artık bizler bavul ticaretine başlayacağız bu gidişle.
Xray'de gözükür hocam.
STK serilerinin bir çoğunun kısa devre koruması yoktu diye hatırlıyorum, dikkatli olun.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Konu farklı ve muhteşem olmuş..
Uzun uzadıya detaylara girmiyorum ama ben bunu ?hala unutamadım ?

images-9d869fdcfa6a6ff6f.jpg

1996 yılında Almanyadan 666 , - mark'a almıştım. AIWA ile bunun arasında kalmıştım. Fakat bu öyle böyle değildi. Anlatılmaz yaşanır. Ve tr'de herkes benden esinlenip bir çok kişi hi-fi set almıştı. Fakat bir SONY etmiyordu tabiki..

Sonra bu seti (ah kafa işte) 2008 yılında satıp 5.1 ler revaçtaydı o zaman gidip LG 7650 ses sistemi aldım. ?

images-10df1cc170e9f68622.jpg

Kullanan varsa bilir. Buda güzel bir sistemdi. Fakat bir müzik seti gibi değildi.

Fakat ileride temiz bir sony müzik seti bulursam almayı düşünüyorum. Amma velakin o yıllardaki gibi müzik dinlemiyorum. Yaşlandık galiba...

C Çevrimdışı

confickerbelasi 

Yasaklı Üye
27 Eyl 2021
677
47
müzik zevkiniz kötü Metallica dinlemek daha iyi.

bass gitarı Jason Newsted çalıyor pena kullanıyor pena sesi geliyor...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt