Retro Ses Sitemi Sevgisi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
1996 yılında aldığım Panasonic CH518X, hala dinlemekten zevk aldığım kalite...

IMG_20211108_132357.jpg
Müzik stereo sistemden dinlenir.
Şu aralar alasım geliyor yeniden. :kiskis

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Babamda malum sarı sitedeki 922792601 numaralı ilandaki setten var. Radyo deck'i yine Sansui marka ama farklı. Bir de pikap iğnesi olarak DUAL'in seramik iğnesi takılı. Ondaki sesin berraklığı bendeki ses sisteminden yok.
Hoş yaşından dolayı bir re-cap yapılması gerekiyor babamın sete. Hoparlörlerin de dış süspansiyonu epdm köpükten yapıldığı için zamanla sertleşip döküldü. Onların da bir elden geçmesi gerekiyor. Şu an için evleri kentsel dönüşümde olduğu için ellemiyoruz ama sonrasında bakacağım bir çaresine

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Aynen, onun için de elden çıkaramıyorum:sirit
Bir güncelleme yapayım kabin hariç seti eskiciye verdik. Ses kalitesi çok da iyi değildi. Şu an Logitech x 230 kullanıyorum. Bütçem el verirse Grundig R 1000 ve Grundig Hifi box 650 almayı düşünüyorum ama fiyatlar çok uçuk.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çok güzel görünüyorlar ileride imkanım ve bütçem el verirse ben de bu tarz retro ses sitelerimi almayı düşünüyorum, Saygılarımla.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Babamda malum sarı sitedeki 922792601 numaralı ilandaki setten var. Radyo deck'i yine Sansui marka ama farklı. Bir de pikap iğnesi olarak DUAL'in seramik iğnesi takılı. Ondaki sesin berraklığı bendeki ses sisteminden yok.
Hoş yaşından dolayı bir re-cap yapılması gerekiyor babamın sete. Hoparlörlerin de dış süspansiyonu epdm köpükten yapıldığı için zamanla sertleşip döküldü. Onların da bir elden geçmesi gerekiyor. Şu an için evleri kentsel dönüşümde olduğu için ellemiyoruz ama sonrasında bakacağım bir çaresine
Hocam bu kurda re-cap yaptırmak baya pahalıya patlar herhalde. :hmm:uzgun

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
bu Sharp GF 800 olsa sürekli kapımıza dayanır komşular Mikado MD2012 ile bile son ses açtırtmıyorlar...

mikado-md-2012-28-w-2-1-zfe098c27c31e04df.jpg
Bazı binalarda ses yalıtımı kötü cidden.
Arkadaşın evde duvarlar kağıt gibiydi adeta.
Benim evde o konuda bir sıkıntı yok.
Eski bina, komşu da sorun etmiyor.
Duvarlar bağırıp çağırınca ses geçiriyor.
Arkadaşın evde yandakilerin telefon konuşmasını duyabiliyorduk.
Yeni binaların bir kısmında malzemeden ciddi anlamda çalıyorlar. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri